18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Nilüfer İşlev

Nilüfer İşlev TÜİSAG Üyesi

SADECE 3 GÜN VAR İTİRAZ İÇİN DOĞRU DÜZGÜN OKUYUN ARTIK SINAVDA DEĞİLSİNİZ.

gencay3959 bu yazıya teşekkür etti.
  2. suhmavi

suhmavi TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar tahminim en fazla 5 soru iptal edilir... bakanlık karizmayı çizdirmez yani.. amz sınav sormu bilmem ama saçmaydı... cümleler net değildi.. cevaplar ince ayrıntı istiyordu... örneğin emniyet kemeri sorusu... bizi cümle a şıkkına yönlendirdi...6ayda 1150 kg ın üstüne bir adam çıkarmı? bunu göremedik.. a şıkkı geçiçi kelimesini atladık...bence iptal edilmesi olası sorular:
    1-testere sorusu....birim yok
    2-ce sorusu.... cümleler net deil
    3-18001 sorusu.... muallakta
    4-dozimetre.... radyosyonu da ölçtüğü için (iptal olacağını sanmam)etçi sorusu mesela

yani anlamadığım niye bu kadar zorladılar...geçmiş sınavlara baktım.. sanki a ve b gurubu soruları düzeyindeydi...zaten tüp sorusunu gördüm dedim bu sınavda milleti eleyecekler.. diğer sınavlardda oksijen asetilen , bunda hangisi deildir...kkd sorusu bile zordu bence tabi...1 işaretçi sorusu mesela.. kafa karıştırmak için 8 koymuşlar..iş güvenliği uzmanı olarak iş yeri hekimliği soruları..ilginçti... acaba yeni kanun öğrenilmesi içinmi anlamadım....

3. mehmet _86

mehmet _86 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar A kitapçığında 62 nolu soru kaynak işlerinde su kullanılmaz tamam karbondioksit kullanılırmı ?

4. Fatma Zişan

Fatma Zişan TÜİSAG Üyesi

ben ankarada oturuyorum yardımcı olabilirim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. FAZIL KARAKÜP

FAZIL KARAKÜP TÜİSAG Üyesi

zaten yoktur demiş. Cevap doğru.

6. cavus_123456

cavus_123456 Banned

67 de kaldım kafayı yıyeçem' tek umudum yanlış yaptığım uc sorunun iptal edilmesi :) inşaallah 64_69 olan arkadaşların hepsi geçer...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Barış12, alice ve seytug bu yazıya teşekkür etti.
  7. alper akpunar

alper akpunar TÜİSAG Üyesi

soruların numaralarını arkadaşlar ilgilensin diye yazdım başvuru dilekçesi örneğini sadece gönderdim.. ekleri göndermedim yani..

8. o_caglar07

o_caglar07 TÜİSAG Üyesi

ben de sizin söylediğiniz gibi düşünüp aynı şekilde işaretledim :(

9. yahel

yahel TÜİSAG Üyesi

internetten portable word diye aratıp indirin direkt exe olarak indirirsiniz kolay gelsin ;)

seytug bu yazıya teşekkür etti.
  10. mehmet _86

mehmet _86 TÜİSAG Üyesi

[arkadaş hangi sorular A kitapçığında bizde aynı sorular mı bakalım soruların başlarını yazar mısın ve cevabını

11. tanerb

tanerb TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar itiraz dilekçesi nasıl hazırlanıyor ve nereye gönderiliyor bilgi verebilir misiniz

12. alper akpunar

alper akpunar TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR SORULARINI TARTIŞMAYALIM LÜTFEN SADECE İTİRAZ EDİLECEK ORTAK SORULARI YAZIP GÖNDERELİM.. ben B kitapçığı 43, 45, 51, 55, 86, 97 numaralı sorulara itiraz edecem.. herkes dilekçelerini şimdiden hazır etsin sabah ilk iş bu olsun derim saygılar..

seytug bu yazıya teşekkür etti.
  13. gencay3959

gencay3959 TÜİSAG Üyesi

DİKKAT EDELİM

sınav UYGULAMA DUYURUSU

Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T. C. kimlik numarası, imza, adres ve dekontu
    olmayan dilekçeler ile faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

14. Goldbergon

Goldbergon TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, yanlış olarak düşünülen soruların bir kısmında aslında yanlışlık yok. Örneklerle açıklayayım isterseniz;

B grubu 55. soruda kanserojen maddelerle ilgili eğitim sorusunda, "Kanserojen ve mutajen maddelerle çalışmalarda sağlık ve güvenlik önlemleri hakkında yönetmelikde" eğitim başlığı Madde 13;
    a) Sağlığı etkileyebilecek riskler ile sigara içmenin getireceği ek riskler,
    b) Maruziyeti önlenmek için alınması gerekli önlemler,
    c) Hijyen kuralları
    d) Koruyucu malzeme ve giyim eşyalarının kullanılması,
    e) Kazaların önlenmesi ve kaza halinde kurtarma çalışmaları da dahil yapılması gereken işler,

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

B grubu 86. soru elle taşıma sorusunda, "Elle taşıma İşleri Yönetmeliği" Madde 4;
    Madde 4 — Bu Yönetmelikte geçen;
    Elle taşıma işi : Olumsuz ergonomik koşullar ve nitelikleri bakımından işçilerin bel ve sırt incinmelerine neden olabilecek yüklerin, bir veya daha fazla işçi tarafından elle veya beden gücü kullanılarak kaldırılması, indirilmesi, itilmesi, çekilmesi, başka bir yere götürülmesi veya hareket ettirilmesi gibi işlerin yapılması veya bu işlerin yapılması için fiziki olarak destek olunmasını ifade eder.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

B grubu 97. Soru "CE" işareti ile ilgili soruda, "CE Uygunluk İşaretinin Ürüne İliştirilmesine ve kullanımına dair yönetmelikde" Madde 5;
    Madde 5- "CE" uygunluk işaretinin iliştirilmesi ve kullanılmasına dair genel esaslar aşağıda belirtilmiştir:
    d) "CE" uygunluk işareti;
    1) Ekte belirtilen şekle uygun olarak "CE" harflerinden oluşur ve gerektiğinde, çizimdeki oranlara sadık kalmak kaydıyla büyültülebilir veya küçültülebilir,
    2) İlgili teknik düzenlemede aksi belirtilmedikçe, asgari 5 mm yüksekliğinde olmalıdır,
    3) Ürüne veya bilgi plakasına, ürünün yapısı gereği bunun mümkün olmadığı ya da istenmediği durumlarda varsa ambalajına ve ilgili teknik düzenlemenin öngörmesi halinde ürün beraberindeki belgelere iliştirilir,
    4) Görünür, okunabilir ve silinmeyecek şekilde iliştirilir.

Yani boyutu uygun değilse belgelerine iliştirilir demek istiyor.

15. FAZIL KARAKÜP

Su bulundurulmaz. Fakat kaynak yaptığın metalden sıçrayan kıvılcımdan dolayı katı maddelerin yanma
    ihtimaline karşı, su bulundurulması gerekir. Bu bana göre. Yönetmeliğe yinede bakmak ta yarar var. Çünkü kaynağın ne kaynağı olduğunu belirtmemiş.

16. FAZIL KARAKÜP

17. sevgican35

sevgican35 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bence soruları hazırlayan arkadaşlarımız o esnada kimyasal bir olayın ortasında gürültüyle beraber bir titreşime maruz kalmış olabilirler bunun başka bir açıklaması olamaz hiç birine hakkımı helal etmiyorum .

nozgur ve alice bu yazıya teşekkür etti.
  18. Goldbergon

Goldbergon TÜİSAG Üyesi

B grubu 51. Soruda Titreşim ile ilgili soruda, "Titreşim Yönetmeliği" Madde 6;
    d) İşveren, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinin 6 ncı maddesinin (c) bendine göre yapılacak risk değerlendirmesinde özellikle aşağıdaki hususları dikkate alacaktır:
    1) Aralıklı titreşim veya tekrarlanan şoklara maruziyet de dahil maruziyetin türü, düzeyi ve süresi,
    2) Bu Yönetmeliğin 5 inci maddesinde belirtilen maruziyet sınır değerleri ve maruziyet etkin değerleri,
    3) Riske duyarlı işçilerin sağlık ve güvenliğine olan etkiler,
    4) Mekanik titreşim ile işyeri veya başka bir iş ekipmanı arasındaki etkileşimden kaynaklanan ve işçinin güvenliğine tesir eden dolaylı etkileri,
    5) İş ekipmanı üreticilerinin mevzuat gereği verdiği bilgileri,
    6) Mevcut ekipman yerine kullanılabilecek, mekanik titreşime maruziyet düzeyini azaltacak şekilde tasarlanmış iş ekipmanının bulunup bulunmadığı,
    7) Bütün vücut titreşimi maruziyetinin işverenin sorumluluğundaki normal çalışma saatleri dışında da devam etmesi durumunda maruziyetin boyutu,
    8) Düşük sıcaklık ve bunun gibi özel çalışma koşulları,
    9) Sağlık gözetiminden elde edilen bilgileri, mümkünse yayınlanmış bilgileri.

CEVAP DOĞRU

19. semilalp

semilalp TÜİSAG Üyesi

Benim anlamadığım herkes kendi yorumuna göre yanlış yaptığı soruya mı itiraz ediyor,yoksa mutabakat çerçevesinde gerekçeleri gösterilecek gerçekten iptal edilmesi gereken sorulara mı eğilmek lazım dayanağınız olmadığı sorularla forumu sulandırmayalım, benim tahminim testlere,ce ve gürültü ile ilgili soru iptal edilir.

20. namikkemal

namikkemal TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR BEN ANKARA DA OTURUYORUM. İTİRAZ EDECEK ANCAK ANKARA DIŞINDA OLAn ARKADAŞLARA YARDIMCI OLABİLİRİM. BENDE SİZLERİN BİLGİLERİ IŞIĞINDA 4-5 SORUYA İTİRAZ ETMEYİ DÜŞÜNÜYORUM. EĞER HAKLI GEREKÇELERİNİZ VARSA BUNLARIDA YÖNETMELİK VS GİBİ BİLGİLERLE KANITLAYABİLİYORSANIZ BANA MAİL ATIN TOPLU OLARAK BURADAN YARIN BAŞVURAYIM. PARA ÖNEMLİ DEĞİL. BENDE 69 PUANDAYIM. ADRESİM nkgultekin@msn.com

mrplayman ve gozlemci bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica