18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. arsli

arsli TÜİSAG Üyesi

Bu arada A kitapçığı 26. sorusu yukarıda verilenlerden hangileri İSG yönetim sistemidir sorusu cevap BS 8800 ve OHSAS 18001 olması gerekmiyor mu

kimyagerhayriye, Retawis ve hozant bu yazıya teşekkür etti.
  2. alice

alice TÜİSAG Üyesi

CE'li soruda iliştirmek kelimesi geçiyor. İliştirmenin sözlük anlamı ise şöyle "Bağlamak, tutturmak, eğreti takmak, hafifçe tutturmak." Dolayısıyla CE işareti için iliştirilmek kelimesi tamamen yanlıştır! İğne ile mi tutturuyoruz yahu biz bu işareti! Bu soruları hazırlayanlar bu kadar mı türkçeden yoksunlar, anlamadım. Bu soruya itiraz edilmesi gerekiyor bence.

3. ReDDeCK

ReDDeCK TÜİSAG Üyesi

b kitapçığı 92. soru Aşağıdakilerden hangisi işyerlerinde iş güvenliğini bozan tehlikeli durumlara örnek teşkil eder

Yanıt a olarak verilmiş
    ancak çalışan makina üzerinde bakım yapılırmı ??? önce makinanın durdurulması gerekmez mi

4. rew2323

rew2323 TÜİSAG Üyesi

BS 8800 VE QS 9000 YÖNETİM SİSTEMİ Mİ ARKADAŞLAR ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Uğur ASAN

Uğur ASAN TÜİSAG Üyesi

d seçeneği doğru cevap olarak verilmiş ama ne yazdıkları anlaşılmıyor bile , kesinlikle iptal edilmeli.

6. melihd

melihd TÜİSAG Üyesi

C sınıfı A kitapçığı 9. sorunun cevabı 35 olarak verilmiş. çalışma saati haftada en çok kaç saattir diye sorulduğu için 40 olması lazım. çünkü mevzuatta geçen aşağıdaki gibidir. en çok kısmını özellikle belirttiği için cevap 40 olmalıdır diye düşünüyorum.

Temel eğitimini tamamlamış ve okula gitmeyen çocukların çalışma saatleri haftada otuzbeş saatten fazla olamaz. Ancak, 15 yaşını tamamlamış çocuklar için bu süre günde sekiz ve haftada kırk saate kadar arttırılabilir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

kmemel, hakaangul, ayla ışıklı ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. rew2323

rew2323 TÜİSAG Üyesi

QS 9000 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ YA İSG YÖNETİM SİSTEMİ DEĞİL Kİ BS 8800 DE KLAVUZ O DA YÖNETİM SİSTEMİ DEĞİL

8. zeyn7519

zeyn7519 TÜİSAG Üyesi

Evet QS 9000'in İş Güvenliği ile ilgisi yok. O soru iptal edilir büyük ihtimalle. Çünkü açıklanan cevaplarda BS 8800, QS 9000 ve OHSAS 18001 denilmiş

9. Uğur ASAN

Uğur ASAN TÜİSAG Üyesi

bende 40 olarak cevapladım ama 15 yaşını doldurmuş kişiler genç işçi sınıfına giriyormuş herhalde.Benim notlarımda çocuk işçi 14 yaşını doldurmamışsa 35 saat, doldurmuşsa 40'a kadar yukseltılebılır dıye yazıyor.Demek ki yanlış not tutmuşum :)

10. zeyn7519

zeyn7519 TÜİSAG Üyesi

QS 9000; TS 16949'un ilk versiyonu (Yani Otomotiv yan sanayi için yapılmış bir standart)

11. ReDDeCK

ReDDeCK TÜİSAG Üyesi

bs 8800 ve qs 9000 standart tır bir yönetim ibaresi yok benim bildiğim kadarıyla

ISA 2000, NPR 5001, OSHA AS/NSZ 4360, OSHA AS/NSZ 4804, OHSAS (Occupational Health and Safety Assessment Series) 18001, OHSAS 18002 Uygulama Rehberi’dir.

ekmel hakkı yalçın ve alice bu yazıya teşekkür etti.
  12. Mbas

Mbas TÜİSAG Üyesi

17 sayfalık pdf ın 16 sayfasında

13. rew2323

rew2323 TÜİSAG Üyesi

QS 9000 AÇILIMDA ZATEN QUALİTY STANDART YANİ KALİTEYLE ALAKALI BU KESİNLİKLE YANLIŞ

ekmel hakkı yalçın bu yazıya teşekkür etti.
  14. ALİ EFDAL BİNGÖL

ALİ EFDAL BİNGÖL TÜİSAG Üyesi

b kitapçığı 92. soru cevap a demişler ama çalışan makine üzernde bakım-onarım çalışması yapılır mı ?

15. derfeya

derfeya TÜİSAG Üyesi

Evet durudurulması gerekir ama bu tehlikeli davranışa örnektir.Soruda teklikeli durumu soruyordu.

burak355, Secil turan ve yns27 bu yazıya teşekkür etti.
  16. Tunahan FİDAN

Tunahan FİDAN TÜİSAG Üyesi

valla sınırdayım hatırladığım kadarıyla 71 soru iptalinde falan bi sıkıntı olur mu diye korkmaya başladım soru iptalinde değerlendirme nasıl oluyor yardımcı olabilirmisiniz arkadaşlar...

17. memostar

memostar TÜİSAG Üyesi

A Kitapçığı'nın 14 sorusu b demişler siz ne düşünüyorsunuz bu soruyla ilgili(OSGB'ler görevlerini devredemezler olmayacak mı cevap)?

ekmel hakkı yalçın, melik şereflişan ve hülya özayvaz bu yazıya teşekkür etti.
  18. mbodur

mbodur TÜİSAG Üyesi

sana katılıyorum. Bende 40 cevabını verdim ama açıklamanda zaten sorunun cevabı var. "Temel eğitimini tamamlamış ve okula gitmeyen çocukların çalışma saatleri haftada otuzbeş saatten fazla olamaz. Ancak, 15 yaşını tamamlamış çocuklar için bu süre günde sekiz ve haftada kırk saate kadar arttırılabilir." Bize sorulan soruda 15 yaşını tamamlamış demediği için sorunun doğru cevabı da 35 saat oluyor. :( Ayrıca sorular öyle bir hazırlanmış ki anlamak mümkün değil...

19. Mbas

Mbas TÜİSAG Üyesi

B grubunun 4 sorusunda nasıl pskolojik danışmanlık olur ? söyledigi durumlarla endüstriel hijyeninin ne alakası var ??

20. caferyetim

caferyetim TÜİSAG Üyesi

74 doğru yapmışım ama yinede emin değilim kalite sorusu kesinlikle yanlış daire testere yüksekliğide yanlış tahmini ikiside iptal edilir.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica