18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Jeologman

Jeologman Banned

Arkadaşım dilekçeni bende kullanmak istiyorum . Copy paste yapacam eger izin verirsen . Tabi kömür sorusunu da ekleyeceğim. Ve emniyet kemerini de ekleyerek. Benim bir puana ihtiyacım var ama başka arkadaşların daha fazlasına ihtiyacı var. Bu ekleyeceğim sorular da kesinlikle iptal edilecektir .

2. ReDDeCK

ReDDeCK TÜİSAG Üyesi

· Ses ve titreşim çalışmaları birbirleriyle oldukça yakın şekilde bağlantılıdır. Ses, basınç dalgaları, ses telleri gibi yapıları titreştirerek oluşturulur ve basınç dalgaları da kulak zarı gibi yapıların titreşimine sebep olur. Bu yüzden, gürültüyü azaltmaya çalışmak sıklıkla bir titreşimi azaltma problemidir. Yani titreşimden kaynaklanan bir gürültü ve işitme kaybı söz konusu olabilmektedir.
    · Kaynak: İngilizce Vikipedi'deki 22 Temmuz 2007 tarihli Vibration maddesi
    · Rao, Singiresu, Mechanical Vibrations, Addison Wesley, 1990, ISBN 0-201-50156-2
    · Thompson, W.T., Theory of Vibrations, Nelson Thornes Ltd, 1996, ISBN 0-412-78390-8
    · Hartog, Den, Mechanical Vibrations, Dover Publications, 1985, ISBN 0-486-64785-4
    titreşimin işitme ile ilgisi olmadığının yargısına nasıl vardınız ki anlayamadım?

3. Erdem BULUT

Erdem BULUT TÜİSAG Üyesi

Değerli Arkadaşlar,
    Yasal düzenlemesi yeni oturan, sistemin yeni kurulduğu Türkiyemizde İş Güvenliği konusunda bu sınavların sağlıklı bir bilgi bankası olduğunu düşünmüyorum.
    Geçen yıl ki sınavda 10 soru yani % 10 ' unun iptal edilmesi irdelenmesi gereken bir konu. Ankara'da İSGM 'de, dinamik bir kadro birşeyler yapmaya çalışıyor, zamanla oturacaktır .
    İdari birimleri eleştirdiğimiz gibi, İSG Uzmanlığını altın yumurtlayan tavuk zanneden, sorumluksuz bir para kazanma işi/fırsatı sanan , köşe dönücüler, idealizmden uzak olanlar, bu işin kenarından köşesinden geçmemiş, İş Güvenliğini de sertifikadan ibaret sananları da irdelemek, ifade etmek ve eleştirmek gerekir herşeyden önce.
    B Grubu sınavının bazı sorularının yanıtı yanlış açıklandı, bazı sorular anlam çelişkisi,soyutluk, belirsizlik, çok yanıtlılık içeriyor, bu sebeple yarın /Salı sabahı itiraz dilekçemi yollayacağım. Bu gibi konularda harçtan puldan çekinilirmi !
    İtiraz gönderecek arkadaşlara tavsiyem sakın PTT yi kullanmayın zira iadeli taahhütlüyü bile 15 güne teslim ediyorlar, zaman aşımı yaşarsınız. Ben tüm başvurularımı güvendiğim kargo ile yolluyorum ertesi gün ellerinde oluyor Çalışma Bakanlığı Genel Evrak' ın...
    İş kazasız, en değerli varlık ve kaynak olan insan kayıpsız bir Türkiye dileğiyle...

magrostigma ve ozlemozhan bu yazıya teşekkür etti.
  4. mertkgul

mertkgul TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar soruları değerlendirmek için kurs aldığınız OSGB ye gidenleriniz var mı ?
    Hocaların sorular ve cevapları hakkındaki yorumları nedir ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

seytug bu yazıya teşekkür etti.
  5. Ufuk A

Ufuk A TÜİSAG Üyesi

A
    katılıyorum, bu soruya itiraz edeceğim

kami ferk bu yazıya teşekkür etti.
  6. atokgozlu

atokgozlu TÜİSAG Üyesi

24 Aralık 2011 tarihli C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı A kitapçığı 94. soru

94. genç işçi sınıflaması aşağıdakilerden hangisini kapsar ?
    A) 16 yaşını doldurmuş, ancak 18 yaşını bitirmemiş olanlar
    B) 15 yaşını doldurmuş, ancak 18 yaşını bitirmemiş olanlar
    Cevap A seçeneği

2013 18 Mayıs C sınıfı işgüvenliği uzmanlığı A kitapçığı 96. soru

Genç işçi tanımında yer alan yaş sınırlamaları doğru şekilde ifade edilmiştir.
    A) 16 yaşını tamamlamış, 18 yaşını tamamlamamış
    B) 15 yaşını tamamlamış, 18 yaşını tamamlamamış

Cevap B seçeneği

İtiraz etsek sonuç çıkar mı arkadaşlar. Ben 2011 de ki sorunun cevabına göre bu soruyu A yapmıştım cevap B şıkkı olacakmış.

İtiraz etmeye gerek var mı ne dersiniz.
    Selamlar…….

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. gemitamircisi

gemitamircisi TÜİSAG Üyesi

ancak 9inci sınıfa kadar okur bu cocuk desem cocugun dokuza kadar okuyacagınımı anlarsın

8. bumerang_57400

bumerang_57400 TÜİSAG Üyesi

arkadaslar b grubu 98 soru cevap c demiş ama a olmaz mı?

9. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Bir değil göreceksin beş puan daha alabileceğinizi garanti edebilirim. İyi geceler arkadaşım.

10. rizakaya

rizakaya TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR İNTERNETTE GEZİNİRKEN BİŞEY DİKKATİMİ ÇEKTİ.AĞIR VE TEHLİKE İŞLER YÖNETMELİĞİ YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILMIŞ.BİZE NEDEN SORULDU ACABA

11. Jeologman

Jeologman Banned

K
    kesinlikle işe yarar ve iptal edilir. Arkadaşlar en az 6 soru iptal 3 soruda cevap değişikliği yaşanacak benim tahminim

kami ferk ve magrostigma bu yazıya teşekkür etti.
  12. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

"doğru" söylüyorsun be arkadaşım, 2011'de 4000 kişi sınava girdi; 1000 kişi sertifika aldı... Sınavlarda başarı hiçbir zaman %60'ı geçmedi; inanmazsan "bağcılara" sor

Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  13. magrostigma

magrostigma TÜİSAG Üyesi

88. sorudaki döner testere sorusunun cevaplarında da bence iki doğru şık var.

14. Jeologman

Jeologman Banned

Ona vakarsan kardeşim 4657 de yürürlükten kaklktı ama bize sordular. Burası türkiye . 6-8 ay önce ölmüş yönetmeliği sorarlar adama

15. ozlemozhan

ozlemozhan TÜİSAG Üyesi

Mayıs ve Ağustos 2013 sınav soruları 4857 sayılı kanundan sorumlu, Ağır ve Tehlikeli İşler Yönetmeliği bu kanuna tabi olduğu için kaldırılsa dahi bizi bağlamıyor.

16. gemitamircisi

gemitamircisi TÜİSAG Üyesi

OSGB sorusuna bence bosuna ıtıraz etme derım

17. cavus_123456

cavus_123456 Banned

Arkadaşlar burda tartışıyoruz, ama yetkililerde bence durumun farkında, bas bas bağırıyorlar su kadar işg uzmanı lazım diye, sınavı bile yılda 3 e çıkarttılar, iki seçenek vardı ya sınav basit olacaktı girenlerin yüzde 80 i gececktı, ya da böyle saçma bı sınav olacaktı, millet itiraz için soru başı 10 TL verecekti sonucunda tahmınımce sınavın ıptalb olmaması için en kötü 7-8 soru iptal edilecek yine yüzde 80 başarı sağlanacak, devlet biraz para kazanacak, sonuçta hem devlet hem millet kazanacak bende sonuçta 66-67 de kalıyorum... Saygılar...

Bayman bu yazıya teşekkür etti.
  18. Remzi ELİKILIÇ

Remzi ELİKILIÇ TÜİSAG Üyesi

---------------------

bende seni destekleyen bir kaç not ekleyeyim.

A Grubu 26. Soru : şıklara sırasıyla baktığımızda; QS 9000 ve ISO 9000 ‘nin kendi içlerinde bir yönetim sistemi olabileceği ancak direk bir İSG YÖNETİM SİSTEMİ olmadığı yorumunu yapabiliyoruz. DİLEKÇEYE bunuda eklersen bence etkileyici olur.

A Grubu 14. Soru: yönetmeliği okumaktan gözlerim gitti. evet tüm şıklar doğru.

A Grubu 86. Soru: bundada her 2 şık doğru.

A Grubu 2. SORU: evet aynen 2 şık doğrudur.

şimdi şunu diyebilirsin. benım yazdıklarımın aynısını yazmışsın. ama şu var... http://www.mmfdergi.gazi.edu.tr/2003_4/67-80.pdf bu linkte gürültüye maruz kalma süresini azaltmak, Gürültünün alıcıda kontrolü başlığında gözüküyor.

ozlemozhan bu yazıya teşekkür etti.
  19. gapgara

gapgara TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar banada yardımcı olursanız sevinirim. Halon gazı 1993 montreal anlaşması ile yangın söndürücü maddelerden kaldırıldı. ama şıklarda bu yer aldı. şikayet doğru olur mu?

20. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Bu yönetmelikten çıkan sorularında iptali gerekir. Evet eski mevzuattan sorumluyduk ama yürürlükten kaldırılan ve geçerliliği yitiren maddelerden değil. Bu gerekçe hukuka dayandırılarak söz konusu sorulara ilişkin puanlar kuvvetli olasılıkla lehimize çevrilebilir. Mücadeleyi bırakmayacağız, ve böylelikle gücümüzü arttıracağız. İyi geceler.

21. Jeologman

Jeologman Banned

Arkadaşlar bazı arkadaşlar itiraz etmemize kızıyorlar, facebooktan falanda tepkiler alıyoruz. Ancak hesaba katmadıarı bişey var. Burada yanlışlık varsa ki var, bunun düzeltilmesini istemek suç olmasa gerek. Hem zaten itirazlarımız soruşarın iptal edilmesi için (en azından benim ki öyle ) cevap şıkkı değişsin diye uğraşmıyorum. Soru yanlış ise iptal edilecek ve herkes doğru yaptı kabul edilecek. Kimsenin puanında kimsenin gözü yok.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica