18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

Taman sınav/baraj stresi; sinekten yağ çıkarma umudu...Ama arkadaşlar, hadi mevzuatı bilmiyoruz, televizyonda haberlerde mi izlemiyoruz, gazete de yazıları da mı okumuyoruz. Son bir yılda onca insanlar niye CO'den öldü, acaba insanlar CO kokusunu tadını nescafeyle mi karıştırdı. hadi sana bir fırsat bırak İSG uzmanlığını falan tarihe geç; binlerce insanın ölmesine engel ol, bana CO tadını, rengini kokusunu tarif edebilir misin veya Metanın kokusunu tadını rengini tarif edebilir misin? bu işi bu kadar düşürmeyin ya...

alice, Burcu84 ve gencay3959 bu yazıya teşekkür etti.
  2. FAZIL KARAKÜP

FAZIL KARAKÜP TÜİSAG Üyesi

ben madenciyim, co gazının etkilerini biliyorum ama, varsayım yapmış, ordan tutturulabilir.

gencay3959 bu yazıya teşekkür etti.
  3. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Hayır böyle düşünmeniz hatalı. İtiraz edilen soru kabul görürse yanıtın doğruluğu ve yanlışlığı söz konusu olmadan aday lehine +1 puan olarak otamatikman yansır. İyi geceler.

4. Jeologman

Jeologman Banned

Peki arkadaşlar bu itirazlar herkesi kapsayacak değil mi. Yoksa sadece itiraz edenleri değil yani.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ayşegül d.

ayşegül d. TÜİSAG Üyesi

peki şık değişirse? :k_karışık:

6. murti

murti TÜİSAG Üyesi

a kitapcıgında hatalı gordugum sorular bunlar ıtıraz edecegım aynı goruste mısın fıkrınızı almak ıstıyorum.
    2. soru iş hekimi
    3. soru butun ulkeler uygulayabılı dıyor kesınlık anlamı yok ama yanlıs sayılmıs
    24,soru maruz kalmasını azaltma planlı olmalı cunku kısıde azaltma en son uygulanıyor kaynak daha oncelıklı olurdu
    26. ohsas tek olmalı ıdı
    36.kansere sebep maddeler zorunlu degılken sıgara nasıl oluyo anlamadım.
    57 denemelerde argon ve oksıjen aynı depolana bılır denıyo kıtapdada oyle burda tek olmalı dıyo
    80. emnıyet kemerı a bana gore yanlıs
    85 . kafam kara yollarında kı tasıtlarda kaldı
    86 cumle dusuklugu var
    sız ne dusunuyonuzz..............................

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Jeologman

Jeologman Banned

İşte o zaman yandığımızın resmidir. :)

ayşegül d. bu yazıya teşekkür etti.
  8. murti

murti TÜİSAG Üyesi

lutfen herkes uzerıne dusenı yapsın ve ıtıraz edın ben bu halde bıle barajı asmıs durumdayım ama yınede ıtıraz edecem sızlerde pesını bırakmayın kı hakkınız yenmesın umarım herkes ıcın hayırlısı olur.......

Tütü, ozlemozhan, Kemal Erdal Çelen ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  9. Jeologman

Jeologman Banned

3,24,26,80, de sana katılıyorum. Ancak diğer sorular bana mantıklı geldi. Belki de doğru yaptığım için :) doğrularıma halel gelmesin diyedir bilmiyorum ama dediğim gibi 3,24,26,80, de bence de mantık haaları ve yanlışlıklar var.

10. Kemal Erdal Çelen

Şık değişmesi usulen yapılır Ancak bu sorunun iptal gerçeğini değiştirmez. Sonuç olarak Ayşegül hanım önceki yanıtımda belirtiğim gibi bu soru doğru yanıtlanmış olarak işlem görür. Sonuç olarak endişe edilecek bir oluşmaz hiç merak etmeyiniz. Kalın sağlıcakla.

11. Kemal Erdal Çelen

Aynen bir o kadar da benden Sayın Murti bey. İyi geceler dilerim.

12. Jeologman

Jeologman Banned

Kemal bey şık değişiklerinde sorunun gerçek cevabı da değişiyor. Yani şimdi doğru olan yanlış sayılabiliyor. Bu konuda sizinle aynı fikirde değilim.

13. Y.ÖZDOĞAN

Y.ÖZDOĞAN TÜİSAG Üyesi

CE belgesi sorusu için ekteki dosyada dilekçem hazır sabah ilk işim onu yollamak olucak !!!!
    Fakat bu OHSAS 18001 ve daire testere tezgahları sorularına da itiraz etmek istiorum.O sorular için dilekçe hazırlayan varsa lütfen aynısını bana göndersin,bende destek olıyım,herkes bu saçmalığın düzelmesi için yardımcı olsun. burdan da msj atabilrisiniz mail de mrplayman@hotmail.com

Ekli Dosyalar:

kimyager bu yazıya teşekkür etti.
  14. GARİP SARGUT

GARİP SARGUT TÜİSAG Üyesi

çok haklısın kardeşim bende enaz senin kadar dua ettim bu soruları hazırlayan uzmancıklara:))))

alice ve Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  15. Kemal Erdal Çelen

Tüm sınava giren adaylara istisnasız ve tartışmasız olumlu yansır. İyi geceler.

16. berkanizm

berkanizm TÜİSAG Üyesi

Arkadaşalar kesinlikle B kitapçığı 99, 97, 91, 45, 33 bunlar ve 77 o da aralık 2011 sınavında cevabı farklı olduğu için itiraz edilmeli. Yönetmeliklere bakarsak ve düzgün ispatlarla itiraz edersek bu sorular kesinlikle iptal olur 7, 8 soru az değil arkadaşlar lütfen dilekçelerimizi yollayalım yoksa kimse iptal falan etmez.

Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  17. berkanizm

berkanizm TÜİSAG Üyesi

Kardeş istediğin dilekçe olsun sen yeter ki itiraz et ekte yolladım sana inşallah iptal olacak sorular ne kadar dilekçe yollanırsa o kadar şansımız var.

Hakan büyükşimşek bu yazıya teşekkür etti.
  18. Jeologman

Jeologman Banned

Arkadaşlar bu sınav stresi yuzunden 4 gundur doğru dürüst uyuyamadım. En azından itiraz edip bunun acısını çıkarmam lazım. Herkese iyi geceler

19. magrostigma

magrostigma TÜİSAG Üyesi

kesinlikle katılıyorum, gürültünün alıcıda kontrolü eğer doğru kabul edilecekse diğer cevaplar bana daha gerçekçi geldiği için ya tümden bu soru iptal olmalı, yada planlama ile gürültü kontrolü yani b şıkkı doğru kabul edilmeli.

20. Hakan büyükşimşek

Hakan büyükşimşek TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar kişisel koruyucu donanımla ilgili doğru cevabın koruyucu el kremi kabul edilen soruda kişisel koruyucu donanım kurtarma ekiplerinin kullandığı ekipman(kask,emniyet kemeri vs..)olması mantıklı değilmi bu soruya itiraz eden varmı?

magrostigma bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica