18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. can.kavuzlu

can.kavuzlu TÜİSAG Üyesi

B Kitapçığında 28. Soru
    Çocuk ve Genç işçilerin çalıştırılması ile ilgili soruda 15 yaşını bitirmiş çocuklar istisnai olarak en fazla 40 saat çalışabilir diyor mevzuatta...bu durumda cevap 40 olmalı...mevzuattaki cümlenin aynısını yazıp noktalı bölümü doldurunuz deselerdi 35 demek zorunda kalacaktık...iyi niyetleri olsaydı eğer mevzuatı yazıp 35 ve 40 ikilisini boş bırakıp şıklarda bulmamız istenirdi...aynen soru başı 10 lirayı almak için yapılmış oyunlar bunlar...bu sorunun cvbı en çok dediği için ve istisnai durumu parantez içinde belirtmediği için 40dır.

mutozor bu yazıya teşekkür etti.
  2. adlem

adlem TÜİSAG Üyesi

Soruların büyük çoğunluğu dikkate ve yoruma dayalıydı yavaş ve düşünerek çözüm yapanların başarılı olduklarını düşünüyorum.burdaki yorumların büyük çogunlugunu okudum az önce.madem öyle komple sınav iptal edilsin.bukadar abartma olmaz her soruya ayrı itiraz itiraz

3. adlem

adlem TÜİSAG Üyesi

Mantık yürütemeyip soruyu yapamayanlarda yalandan çamura atmasın lütfen.en basii tezgah yüksekliği için tezgah 90mm yada 90m yüksekliğinde olack hali yok herhalde tabikde m cinsinden yazılmaması birseyi degiştrmez müh unvanını alanın anlaması lazım

kılıç43 bu yazıya teşekkür etti.
  4. Jeologman

Jeologman Banned

Herbir soru için 10 lira . Verecem ulan bu parayı . 1500-2000 lira kursa para verdik 50 liradan mı kacacaz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

hasan kalem ve Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  5. can.kavuzlu

can.kavuzlu TÜİSAG Üyesi

O zaman itiraz edilmesini gerektircek ortam oluşturmasınlar...40 demesin 45 desin veya noktalı şekilde yazsın bizde yazalım...sınav esnasında ben 35ide biliyorum 40 ıda...40 ı işaretledim...bu soru sence bilgiyimi ölçüyor kazaara yapmış olanlar var...bence sizde sakin olun hakkı olan alır zaten.

alice ve Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  6. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Şık değişikliğini nasıl yorumluyorsunuz öğrenmek isterim. Şimdi doğru olan sonuç olarak son tahlilde yanlış olarak dönüşüme uğrayabilir. Ancak adayı gıyabında resen istemi dışında (sui taksiri dışında) etkilenmiş olacağından hiç şekilde zarar görmesi söz konusu olamaz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Jeologman

Jeologman Banned

Anl
    adığımız kafarıyla 90 ın üzerinde alacaksın. Senin için değişen biley yok. Sorun da yok. Bu hak bize verilmişse iz de bu hakkı kullanacgız. Adm olsaydılarda bu kadar hata yapmasaydılar. Ama siz haklıysanız mitirazlarımız reddedilir ve hiçbir soru değişmez. Biz haksız çıkarız ve özür dileriz. Peki biz haklı çıkarsak siz bizden özür dileyecekmisiniz.

alice, gencay3959 ve Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  8. can.kavuzlu

can.kavuzlu TÜİSAG Üyesi

Peki bu soruyla ilgili düşünceleriniz ne???
    B Kitapçığında 43. soru
    Gürültü kontrolünde uygulanan gürültüye maruziyet kalma süresini azaltmak ne tür bir risk kontolüdür...?
    cevap Gürültünün alıcıda kontrolü olarak geçiyor...
    Arkadaşlar Gürültüyü alıcıda kontrol almak KKD kullanmaktır...hiç bir KKD gürültüyü sıfıra indiremez ve mazuriyeti çalışması esnasında maruz kaldığı süreyi azaltamaz...Ancak İş Etüdü Planlaması yaparak gürültüye neden olan etmenlerde değişiklikler yaparak gürültüye olan maruziyet süresinin azaltılması mümkündür...Hadi buyurun burdan yakın arkadaşlar !!! bu soruyu A işaretlemeyenlerden ricam 10 liranıza kıyın yarın göndereceğim 5 sorudan birisi budur.

yılmaz yıldırım ve Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  9. Jeologman

Jeologman Banned

A
    Adamlar biz cevap anahtarını yanlış yazmışız. Doğrusu bu diyor ve herkes yeni cevap anahtarına öre sayıyor doğrularını.

10. adlem

adlem TÜİSAG Üyesi

Herkes kolay yolun peşinde itiraz edelimde iptal edilsin derdine düşmüş 2-3 soru harici dışı nda yanlışlık yoktur.ama forumda herkes her soruya yanlış diyor bukadarda fırsatcılık olmaz ben buna kızdım

11. Jeologman

Jeologman Banned

Size katılıyorum. Çünkü maruziyeti değiştiriyorsunuz. Kkd kullanmak alıcıda , maruziyet süresini değiştirerek iş yönetimini yeniden organize etmek ise planlamaya girer.

gencay3959 bu yazıya teşekkür etti.
  12. can.kavuzlu

can.kavuzlu TÜİSAG Üyesi

KKD lerden mesela kulaklık...Kulaklık gürültüyü düşürür ama maruziyeti sıfır yapmaz...maruziyetin sıfır olabilmesi için iş etüdü planlaması yapılabilir böylelikle gürültüye neden olan makina 1 saat çalışıyorsa 50 dakika çalıştırılabilecektir...10 dk kadar gürültü olmadan işçi çalışabilecektir.buda gürültüye maruziyet süresini azaltmak demektir...

Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  13. magrostigma

magrostigma TÜİSAG Üyesi

LÜTFEN ACİL CEVAP
    arkadaşlar şimdi biz itiraz için bankaya para yatırmaya gideceğiz ya, parayı gene geçen seferki gibi bankanın dışındaki bankamatikten mi yatıracağız,
    geçen sefer sınav ücretini yatırmak için yarım gün bankada bekledikten sonra bankamatikten iki dakikada halledilebildiğini öğrendiğimdeki surat ifademi tekrar yaşamak istemiyorum, lütfen acil cevap

14. murti

murti TÜİSAG Üyesi

cogunluk aynı sorulardan dertlı tabıkı yarısmıyoz KPSS öss degıl bır puan alan dıgerının onune gecmıyor allah herkesın rızkını verır bazıları korkuyor ıtıraz edılmesın dıye can atıyor

15. Jeologman

Jeologman Banned

O konuda haklısınız. Ancak 6 tane soru kesinlikle iptal edilecek. Çünkü soru sormak bir arfi bie yanlış yazmammak demektir. Harf hatası. , kelime hatası , anlam hatası bie sorunun iptali için yeterlidir ( yök ve meb e göre) burada da böyle bir sıkıntı var ve bu sıkıntı sonucu bazı arkadaşlar bu sıkıntının sonucuna katlanıyorlarsa bunu düzetmek için çalışmarıda gayet normaldir.

chanylmaz, alice, gencay3959 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  16. Jeologman

Jeologman Banned

Muhteme
    len bankamatikte yatırabilirsin.

17. adlem

adlem TÜİSAG Üyesi

Bende katılıyorum size soruların imlası ve cümle kuruluşları bozuk ve hatalıydı böyle olmaması lazım ama her soru yanlış havası hakim yorum yapmayı beceremeyen konunun asıl mantığını kavrayamamış ezberci zihniyetli kişilerde gereksiz suistimallerde bulunup zaman kaybı yaşatma peşindeler

can.kavuzlu bu yazıya teşekkür etti.
  18. can.kavuzlu

can.kavuzlu TÜİSAG Üyesi

B Kitapçığında 48. Soru
    İşyeri bina eklentilerindeki dinlenme yerleri ile ilgili olarak;
    D şıkkında 100 ve daha fazla işçinin çalıştıgı iş yerinde uygun bir dinlenme yeri yapılacaktır diyor...
    soru şu; "aşagıdakilerden hangisi yanlıştır"!!!
    cevabın D olması için cümlenin yanlış olması gerekmiyor mu???cümlede 100 ve daha fazla çalışan için dinlenme yeri yapılcak diyor...bu cümle dogru...10 ve yukarısı içinde dogru...ama D şıkkıda dogru bir cümle...mevzuatı soracaksan delikanlı gibi sor 10 oldugunu biz bilmiyormyz...düşünyrm 100 kişi olunca yine dinlenme yeri olmalı yanlış deilki cümle!!!bu soruda düşündügüm kaybettigim sürelerde çabası..

Arkadaşlar bu soru hakkındaki mevzuatı çok iyi bildiğim halde yanlış yapmış olarak görünecem...zaten şıklarda cevap yok...

alice bu yazıya teşekkür etti.
  19. magrostigma

magrostigma TÜİSAG Üyesi

Dostum yanlış soru adedini ben sana 10 taneye de çıkartabilirim, sorunun yanlışlığından değil, sorunun soruş şeklindeki yanlışlıktan ve elbette ki bu şekilde yapılan yanlışlığa itiraz edilecektir.
    koskoca Türkiye'de bu soruları hazırlamaya layık görülmüş insanların bir araya gelip te böyle kavram kargaşası yaratacak ve milleti huzursuz edecek şekilde soru hazırlamaya haklarının olmadığını düşünüyorum.

alice bu yazıya teşekkür etti.
  20. magrostigma

magrostigma TÜİSAG Üyesi

eyvallah leyn.:)

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica