18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. magrostigma

magrostigma TÜİSAG Üyesi

pardon len kısmı ayrı göründüğü için öyle yazdım. özür.

2. fbturk

fbturk TÜİSAG Üyesi

100 ün altı işçi sayısında gerek yok gibi bir anlam çıktığı için yanlış şık D, soru doğru.

3. adlem

adlem TÜİSAG Üyesi

Artık okadar abarttılarki hepsi yanlış sorulatın he he evet hepsi yanlış......

kuranarda bu yazıya teşekkür etti.
  4. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Çok doğru bir saptama ve yorum yapmışsınız. Ben A işaretlememe karşın size hak veriyorum. İtiraz etmem söz konusu olsa bile itiraz kabul edilip olası şık değişikliğinde A şıkkını işaretleyenler puan kaybına uğramazlar diye düşünüyorum. Katılır mısınız Can bey. İyi geceler.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Çayeli ve can.kavuzlu bu yazıya teşekkür etti.
  5. Kemal Erdal Çelen

Düzeltme:İtiraz etmem söz konusu olmasa bile....

6. furkanmani

furkanmani TÜİSAG Üyesi

B kitapçığı 45. soru (QS 9000 sorusu)... Bu sorunun yanlış olduğunu düşünenler bir dayanak yazabilir mi? dilekçeme bunu da ekleyip yarın sabah vereceğim...

Çayeli bu yazıya teşekkür etti.
  7. can.kavuzlu

can.kavuzlu TÜİSAG Üyesi

evet haklı olabilirsiniz 100 ve üzeri diyor...eger bi durumdan bahsetseydi net 100 den fazla derdi 100 ve üzeri demezdi...

8. Arkadaşlar 68 de kaldım nick o yüzden.B kitapçığında 99.soru daire testere sorusu yönetmelik 85-90 cm diyor bir kere cevap 90 cm bile olamazdı soru cevapları açık ve şüpheye yer verir olmamalı.İkinci itiraz 92.sorunun cevabı sadece A şıkkı olmaz A şıkkı iş verimini etkiler.Üçüncü itiraz 21.Sorunun cevabı D olmalı iş akışını iş yeri hekimi bilemez görev ve yetkilerinde böyle bir durum yok.Dördüncü itiraz 43. soruya iki cevabı var A VE B.Beşinci itiraz bu biraz sıçtım maviliğinden 97.soru D şıkkı türkçe eksikliği anlam karmaşası :))))

9. fbturk

fbturk TÜİSAG Üyesi

Bence bu durumda, yani 12 haziranda sonuçlar, iptal edilen sorular vs açıklandığında bu sorunun cevap şıkkı A değil B olarak açıklanır kanımca.

10. B kitapçığı 99,92,21,43,97 sabah bunlara itiraz edeceğim aksini düşünen şuna itiraz etme geçersiz olur diyen varsa nedeni sağlamsa geri çekerim

Çayeli bu yazıya teşekkür etti.
  11. can.kavuzlu

can.kavuzlu TÜİSAG Üyesi

Teşekürler ilginiz için...A şıkkını işaretleyenlerde puan kaybına uğramaz diye düşünüyorum...gerçi neye göre A şıkkı denildi bilemiyorum...maruziyet süresini azaltmaz maruziyet şiddetini azaltır.

İyi geceler.

12. Kemal Erdal Çelen

Sağol kardeşim. Endişemle ilgili sorumu yanıtlarsanız sevinirim.

13. Jeologman

Jeologman Banned

Be
    nce itiraz etmelisin.

14. furkanmani

furkanmani TÜİSAG Üyesi

B grubu 33. ve 43. soruları direk mevzuattan bulup gözlerine soktum dilekçede...resmi gazete ile çürüttüm bunları...bu saatten sonra iptal etmezlerse onların ayıbı...QS 9000 li 45.soruyu sağlam bir dayanağa oturtamadığım için itirazdan vazgeçtim iki soruya itiraz edicem yarın sabah...hoşçakalın

hasan kalem ve Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  15. uzak

uzak TÜİSAG Üyesi

b kitapçığı 92. soruda tehlikeli durum tehlikeli davranış ayrımına dikkat çekilmek isteniyor bu durumda iş yeri düzensizliği tehlikeli durum diğer seçenekler tehlikeli davranış oluyor...

sıçtım mavisi bu yazıya teşekkür etti.
  16. Kemal Erdal Çelen

Doğru. Soru bu durumda iptale uğrar diye düşünüyorum. Sonuç olarak sınava katılanlar doğru yapmış kabul edilerek herkese otomatik olarak +1 puan ilave edilir. Düşünceme katılır mısınız?.....

17. PEKİ B kitabçığı 21.soru hakkındaki görüşleriniz ne ? 92 ye artık itiraz etmem

18. hasan kalem

hasan kalem TÜİSAG Üyesi

2011 SINAVINDA O SORUNUN CEVABINI DEĞİŞTİRDİLER CEVAP B OLDU YANİ İTİRAZ ETSENDE DEĞİŞMEZ .

19. ibrahimersu

ibrahimersu TÜİSAG Üyesi

b-92 yanlış olması lazım zira a şıkkı tehlikeli durum olduğu gibi c şıkkıda pürüzlü ve kaygan yüzeyde dediğine gözümüzün önüne tehlikeli davranıştan yani işçinin çalışmaması gereken bir ortamda çalışmasından çok, işçinin böyle bir ortamda tıpkı dağınık işyeri ortamı gibi çalışmak zorunda olduğu ortam akla geliyor

Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  20. ibocan1978

ibocan1978 TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar 24 aralık 2011 dekı sınavda sınavdan sonra yapılan degerlendırmede cevap yanlıs kabul edılıp cevap degıstırılmıstır

21. mehmetay

mehmetay TÜİSAG Üyesi

A grubu 21. soru

Kalitatif risk analizinde risk tanımında hangisi bulunmaz?

A) Kaba veriler
    B) Ham veriler
    C) Konu başlıkları
    D) Sayısal Değerler

Bu sorunun cevabı D olarak verilmiş. Bilgisi olan arkadaşlar bu sorunun neden D olduğunu açıklayabilirler mi? Soru yanlış ise neden yanlış olduğunuda kanıtlayabilirlermi?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica