18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. kayaof

kayaof TÜİSAG Üyesi

buna herhangi bir dayanak yok hocam. çünkü tehlikeli durum sormuş. şıkların 3 ü tehlikeli hareket. a şıkkı tehlikeli durumdur.

2. qazkafa

qazkafa TÜİSAG Üyesi

A kitapçığında;

2. soru “Aşağıdakilerden hangisi işyeri hekimliği hizmetlerinin temel uygulamaları arasında değildir?”, cevabı ise “C) İşyerlerinde iyileştirici sağlık hizmetleri sağlanması” şeklindedir.
    6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Madde 8 – (2) “İşyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanları; görevlendirildikleri işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili alınması gereken tedbirleri işverene yazılı olarak bildirir.” şeklindedir. Dolayısıyla İşyeri hekimliği hizmetleri arasında “İşyerlerinde iyileştirici sağlık hizmetleri sağlanmasının” olmaması söz konusu olamaz.
    Sorunun iptali gereklidir.

26. soru;
    I- BS 8800
    II- QS 9000
    III- ISO 9000
    IV- OHSAS 18001
    Yukarıda verilenlerden hangileri İSG yönetim sistemidir?
    BS 8800 ve OHSAS 18001 İSG yönetim sistemidir. Ancak QS 9000, ISO 9001’in kuzeni gibidir. İçerisinde İSG ile ilgili unsurlar barındırmakla birlikte İSG yönetim sistemi olduğunu söylemek mümkün değildir.
    Sorunun iptali gereklidir.
    (Aslında soruda İSG yönetim sistemi diye kısaltma kullanılması da yanlıştır. Nedir bu İSG? İ… S… G… midir? (Sansürlüyorum.) Yoksa başka bir şey midir? Kısaltma kullanılmaması gerekir.)

68. soru “Güvenlik ve sağlık işaretleri ile ilgili olarak aşağıda yer alan tanımlardan hangisi yanlış eşleştirilmiştir?”, cevaplardan biri “A) Bilgilendirme işareti: Bilgi veren diğer işaretler” şeklindedir.
    Güvenlik ve Sağlık İşaretleri Yönetmeliği Madde 4 – f) “Bilgilendirme işareti: Yukarıda (b) den (e) ye kadar belirtilenler dışında bilgi veren diğer işaretleri ifade eder.” diye açıklamada bulunmuş. Ancak, soruda “Bilgi veren diğer işaretler” diyerek “diğer” ifadesi eksik bırakılmıştır.
    Sorunun iptali gerekir.

86. soruda “CE işareti, boyutları uygun olduğu takdirde ürünü iliştirilmelidir.” ifadesi yanlış anlam çıkardığı için iptali gerektirir.

88. soruda birimin olmaması sorunun iptalini gerektirir.

cabir durmaz bu yazıya teşekkür etti.
  3. Burcu84

Burcu84 TÜİSAG Üyesi

Dozimetrelerin amacı çalısma alanında veya potansiyel tehlikeli gürültü ortamlarında ses dozunun ölçümü ile kişisel işitme kaybı veya hasar riskini en aza indirilmesidir.

4. ayhan1683

ayhan1683 TÜİSAG Üyesi

Doğru kişisel maruziyeti ölçen Gürültü Dozimetreleri var ama cevaplarda Gürüldü dozimetreleri demiyor Sadece dozimetre diyor bence tamamını yazmaları gerekiyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. emreisg

emreisg TÜİSAG Üyesi

bu iki değer de ergonomi açısından uygun olamayacağından en makul algılama biçimi cm 'dir.

6. emreisg

emreisg TÜİSAG Üyesi

Şıklarda Gürültü Dozimetreleri yazamazdı Ayhan Bey. O zaman itiraz edilirdi Hatta o zaman soru olmazdı.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

güngör yılmazcan bu yazıya teşekkür etti.
  7. ayten köksal

ayten köksal TÜİSAG Üyesi

cabir durmaz ve güngör yılmazcan bu yazıya teşekkür etti.
  8. güngör yılmazcan

güngör yılmazcan TÜİSAG Üyesi

doğru söylüyorsunuz.bir önceki soruda yanlış oluyor o zaman .

9. Racar

Racar TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar herkes itirazını biran önce yapsın. Ben az önce itiraz ettiğim üç soruyu (A-2, 26, 80) için dilekçemi verdim. Ancak genel müdürlükte bir yoğunluk beklememe rağmen gittiğimde kimseyi göremedim. Nasrettin hoca işi olmasın. Herkes itiraz ettiği soruya kendi görüşünü eklesin göndersin. Ne kadar düşünce o kadar doğru sonuca varılır. Ayrıca sınavı geçmeme rağmen itiraz yaptım. Çünkü şu an Ankaradayım. Dışarıda olup da sınav için Ankaraya gelmenin ne rezillik olduğunu yaşadım. Sınırda olan arkadaşlar inşallah geçer.

kimyager ve cabir durmaz bu yazıya teşekkür etti.
  10. denizim

denizim TÜİSAG Üyesi

Geçmiş yıllarda üniversite sınavında birim belirtilmediği için iptal olan soru var

11. ALİ ULVİ ÖZÇELİK

ALİ ULVİ ÖZÇELİK TÜİSAG Üyesi

12. denizim

denizim TÜİSAG Üyesi

Testere ve ohsas18001 sorusu kesin iptal

13. ALİ ULVİ ÖZÇELİK

ALİ ULVİ ÖZÇELİK TÜİSAG Üyesi

soru: İtraz ettik, itiraz reddedildi, bundan sonra hakkımıza arayamayacak mıyız, yani reddedilmesine itiraz edemiyor muyuz?

14. hasan fatih atak

hasan fatih atak TÜİSAG Üyesi

arkadaslar lutfen a kıtabcıgı 3. sorusuna bakabılırmısınız cevabın b sıkkı olması gerekmıyormu.aıle saglıgı ıle calısanın saglıgı nasıl baglantılı oluyor.bu konuyu bılen bırısı acıklarsa cok sevınırım

fyılmaz ve güngör yılmazcan bu yazıya teşekkür etti.
  15. tc.tc.tc

tc.tc.tc TÜİSAG Üyesi

Ben 67 de kaldım. Arkadaşlar lütfen yardımcı olalım hep birlikte hatalı veya cevabı hatalı olan sorulara itiraz edelim. Ankara' da olan arkadaşlara sesleniyorum verin hesaap numaranızı yatıralım size para bizim adımıza itiraz edin. Bu soruları hazırlayanların aldıkları paralar haram olsun. Yazık gerçekten nasıl bir soru hazırlama şekli. Çalışmakla geçirdiğim zamanıma, emeğime üzülüyorum.

güngör yılmazcan bu yazıya teşekkür etti.
  16. güngör yılmazcan

güngör yılmazcan TÜİSAG Üyesi

çok haklısınız soru yapma becerisi olmayan hocalar özel seçilmişler.

17. seart

seart TÜİSAG Üyesi

hadi cm anladık cevap ta yanlış

18. altasege

altasege TÜİSAG Üyesi

sanirim ilk dilekce benden arkadaslar parayi yatirdim a kitapcigi 88 ve havlu sorusuna itiraz dilekcesini veriyorum suan csg onundeyim hadi hayirli olsun

spartakus1453 ve caltas bu yazıya teşekkür etti.
  19. spartakus1453

spartakus1453 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar; sorulara itiraz eden varmı ?ve hangi sorulara itiraz edildi , paylaşırsanız sevinirim:)))

20. Mehmet EKİZk

Mehmet EKİZk TÜİSAG Üyesi

slm ama soruda yukun sahip oldugu özellikler soruluyor oysa a sıkkı yukun değil ortamın özellikleri

faruktoksoy bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica