18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ALİ ULVİ ÖZÇELİK

ALİ ULVİ ÖZÇELİK TÜİSAG Üyesi

B kitapçığı 48 ci soru dinlenme yerleri ile ilgili yanlış şıkkı soruyor doğru cevap D olarak verilmiş. C şıkkı da olabilir soru da iki doğru yanıt var. Tütün ve tütün mamüllerinin tüketilmesi konusundaki kanuna aykırılık teşkil ediyor. işyerlerinde ve kapalı alanlarda tütün ve tütün mamüllerinin içilmesi yasa ile yasaklanmış durumda, açık alanlarda da ayrı bir korumaya gerek yok sornun yanıtı C şıkkı da olabilir

hüseyin atalı bu yazıya teşekkür etti.
  2. Jeologman

Jeologman Banned

Bu
    soruda pozisyonun iyi ayarlanmasından kasıt. Zaten hijyen ile alakalı. Pozisyon değiştiren işçi belki yere yatacak. O yüzden hijyen olması lazım. Ben iptal için bir gerekçe göremedim ancak kafanızda bir şüphe var ise itiraz etmelisiniz.

3. denizim

denizim TÜİSAG Üyesi

Bende aynı düşünüyorum aile sağlığı ile ne alakası var acaba şu aklıma geldi aileyle ilgili genetik hastalıklarımı düşündüler ama onunda çalışma hayatınla ne alakası var

4. cetin_

cetin_ TÜİSAG Üyesi

yeni kurulan derneğimizin bize hiç yardımı olmaz mı acaba.. dernek olarak başvurmak önemli olacaktır..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. uğur göçer

uğur göçer TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar sorunun cevabı dozimetre doğrudur. Bilginize

emreisg bu yazıya teşekkür etti.
  6. seher çam

seher çam TÜİSAG Üyesi

olabilir ama hep birlikte itiraz edersek 2011 sınavında hani şu meşhur zor sınav gerçi bizim sınav kadar olamaz ama 9 soru iptal edilmiş zaten 10 soru ipt olsa sınav ipt oluyor onlarda biliyor işlerini 9 tane etmişler bu sınavda da yazım hatası ve yanlış olan çok soru var arkadaşlar yılmadan araştırın ve lütfennnn itiraz edinn.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

Olaya biraz geniş bakmanız lazım, "meslek hastalığı bulaşıcı değil" tabiri çok yanlış... Hadi biyolojik risk etmenlerini bilmiyorsun diyelim, tüberkilozu (verem) da mı duymadın, hem aileden işyerine, hem işyerinden aileye taşınabilir. Meslek hastalığını sadece "kurşun zehirlenmesi" veya "silikozis" olarak düşünmeyin, Hastanede AİDS kapan bir hemşirede meslek hastalığına yakalanmış demektir.

denizim bu yazıya teşekkür etti.
  8. denizim

denizim TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 28 soru b)Duşlar 15 günde bir iyice yıkanıp dezenfekte edilecektir.isig madde40 :Duşlar, normal temizlik ve bakım dışında, her 15 günde bir, iyice yıkanıp temizlenecek ve dezenfekte edilecektir. dikkat ettim de bu soruyla ilgili bir tane yorum gördüm bu soru gerçekten iptal edilebilecek bir soru

can buyukelyas ve kimyager bu yazıya teşekkür etti.
  9. Göker.

Göker. TÜİSAG Üyesi

İtiraz edecek arkadaşlar yarın son gün, yarın ellerinde olmalı ondan bugün bu işi halledin derim ben, lafta kalmasın ben birazdan B ktp 45 97 99 itirazımı yapacağım

fahriyamac ve seher çam bu yazıya teşekkür etti.
  10. uğur göçer

uğur göçer TÜİSAG Üyesi

bende aynen bu 3 sorunun hatalı olduğunu düşünüyorum.

11. hbartvinli

hbartvinli TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı, 62. Soru da Kaynak işleminden kaynaklanan yangınlarda hangi tür yangın söndürücü bulundurulmaz? diye sorulup, Cevap anahtarında A şıkkı doğru olarak kabul edilmiş!!!

A) Su B) Halon gazlı C) Karbondioksitli D) Kuru kimyevi tozlu

1. Yapılan kaynağın ne kaynağı olduğu belirtilmemiş ler ?
    2. 27052 sayı, 12/11/2008 tarihli resmi gazete de yayınlanan yönetmelikle kullanımı yasaklanan HALON' u tekrar kullanıma sokmuşlar????????.
    OZON TABAKASINI İNCELTEN MADDELERİN AZALTILMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK
    Ozon Tabakasını İncelten Maddelerin Azaltılmasına İlişkin Yönetmelik
    resmi gazete Tarihi : 12/11/2008
    resmi gazete Sayısı : 27052
    Halonların kullanımına ilişkin esaslar
    Madde 6 - (1) Ek-7'de yer alan Grup-III ve Grup-VII altında belirtilen maddelerin ithalatına izin verilmez. Bu maddelerin yeni kurulacak sabit yangın söndürme sistemleri ve elde taşınabilen yangın söndürücülerde kullanılması yasaktır.

Karşı görüş bildirebilirmisiniz?

cabir durmaz ve mamaro1905 bu yazıya teşekkür etti.
  12. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

3-5 ay önce bir kataloğa baktım 35 inç yazıyor du. Benimde buradan aklımda kalmıştı 35 cevabı verecektim ama şıklarda yoktu. Gerçi sınava girmedim ama... Arkadaşlar öncelikle mühendisiz yanında birimi olmayan rakam sadece rakamdır. Hiç bir şey ifade etmez.

berna61 ve can buyukelyas bu yazıya teşekkür etti.
  13. likable03

likable03 TÜİSAG Üyesi

21.Soru
    4.Soru
    45.Soru
    33.Soru

bu sorulara itiraz ettim sabah 10 itibariyla gönderdim

14. denizim

denizim TÜİSAG Üyesi

Hangi sorulara itiraz ettiniz

15. likable03

likable03 TÜİSAG Üyesi

B Kitapçığı
    21.Soru
    4.Soru
    45.Soru
    33.Soru

bu sorulara itiraz ettim sabah 10 itibariyla gönderdim

kimyager ve seher çam bu yazıya teşekkür etti.
  16. seher çam

seher çam TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar itiraz etmezsek susarsak hakkımız aramazsak 69 ile kalan arkadaşlarımız çalışıp da doğru bildğini yanlış olarak kabul etmeyelim lütfen herkes dilekçelerini hazırlayıp itiraz etsin ALLAH hepimizin yardımcısı olsun 2011 sınavında 9 soru iptal edilmiş bu sınavda da edilebilir ama itiraz etmeliyiz yoksa iptal etmiyorlar hadi bakalım emeğimizi yedirmeyelimmm insanların hayatı söz konusu haydi millet ayağa kalkalımm.

hbartvinli bu yazıya teşekkür etti.
  17. Jeologman

Jeologman Banned

Arkadaşlar. B 94 de operatör iş kazasına uğrarsa makinenin güvensizliği anlamına gelmez mi. Eğer bir aletin operatörü iş kazsı geçirmiş veya meslek hastalığı geçirmiş işe bu ekipmanın olumsuzluğundan kaynaklanabilir.ve alet uzun süre kullanılmadı ise makinenin güvensizliği aşıkardır. Yorumlarınızı bekliyorum. Yanlış düşünüyorsam lütfen söyleyin.

18. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

idari mahkemede dava açıyorsun, 2011 yılında (yanlış hatırlamıyorsam temmuz) 3 soru idari mahkemesi kararıyla iptal edildi, sınavın yürütmesi durduruldu.

ALİ ULVİ ÖZÇELİK bu yazıya teşekkür etti.
  19. denizim

denizim TÜİSAG Üyesi

Öyle şey olurmu nesıl eğitim kurumu orası bende aradım benim gittiğim yer kendileri arayıp sordular iptal sorular için

20. rizakaya

rizakaya TÜİSAG Üyesi

Ankaradaki arkadaşlar sizin kargo süresi ile alakalı sıkıntınız olmaz hemen ulaşır.ben adanadan göndersem ulaşır mı acaba yarına kadar

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica