18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Burcu84

Burcu84 TÜİSAG Üyesi

ben B grubuydum ve gürültü dozimetresi diye bir şık yoktu.... DOZİMETRE şıkkı vardıı nerden çıkarıyorsuınuz bunları?

emreisg bu yazıya teşekkür etti.
  2. crimson butterfly

crimson butterfly TÜİSAG Üyesi

merhabalar,
    b kitapcığı 49. soruya itiraz eden oldu mu acaba?
    bir yorum okudum ama kaçıncı sayfada olduğunu bulamıyorum . :(
    ve itiraz dilekçemizi kargolasak oluyor mu?

3. atokgozlu

atokgozlu TÜİSAG Üyesi

üstad dediğin doğru da 2011 aralık ayında yapılan sınav da cevap A şıkkı olarak verilmiş.
    ben de o sınavı baz alarak A şıkkı yaptım. sonuçta çıkmış sınavlardaki sorulara göre çalışıyoruz. bu 2011 yılındaki a kitapçığı 94. soru ile aynı olan bu soruya itiraz bu şekilde yapılabilir belki...

Selamlar...........

emreisg bu yazıya teşekkür etti.
  4. heaven

heaven TÜİSAG Üyesi

10 soru iptal olursa sınav tekrar olur diye bişey yok zaten 9 da bırakırlar, 24 aralık sınavı gibi, tekrar sınav olmaz, yada geçme notunu düşürmezler yada çan eğrisi yapmazlar.
    her sınavda böyle söylentiler çıkar, yanlış yada eksik bulduğunuz sorulara itrazınızı yapıp beklemekten başka çare yok, üzgünüm.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ahmet_k_o_c

ahmet_k_o_c TÜİSAG Üyesi

bu sorunun hatalı olduğunu düşünüyorum makinanın uzun süre kullanılmaması derken bu uzun süreden kasıt nedir bir makinanın periyodik olarak bakımı yapılıyorsa neden güvensiz olsun daha net bir ifade ile makinanın uzun zaman kullanılmaması yerine periyodik bakımı yapılmadan kullanılması denilmesi daha doğru olacaktı 1 yıl aralıklarla bakım yapılan makinalar var bakımı yapıldıktan sonra 6 ay kullanılmadıysa güvensiz olarak mı nitelendirilmeli bu uzun zaman diye belirtilen süre yanlış olmuş kesinlikle itiraz edilmesi gereken bir soru

Kemal Erdal Çelen ve ALİ ULVİ ÖZÇELİK bu yazıya teşekkür etti.
  6. emreisg

emreisg TÜİSAG Üyesi

En fazla 3 soru da şıklarda değişiklik , düzeltme veya iptal söz konusudur olabilir. Bundan daha fazla bir şey olacağını zannetmiyorum. Saygılar.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. lanope

lanope TÜİSAG Üyesi

ben itirazımı yaptım 6 soruya sizde yapın sonra başınızı taşlara vurmayın.kimseye hakkınızı yedirmeyin
    ne de olsa başkası itiraz eder demeyin biz 5 arkadaş aynı 3 soruya iptal için başvurduk soruya iptal nekadar çok olursa o kadar baskı olur 40 lira 50 lira bişey değil birdaha sınava girmek 35 tl belgeyi alamamanın değeri paha biçilemez....

Tütü, m mır ve Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  8. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Lütfen acilen paylaşır mısınız. Ben de size B 97 için düzenlediğim örnek dilekçeyi göderiyorum. Yanıtınız yanlış ise işinize yarayacaktır eminim. Kalın sağlıcakla.

Ekli Dosyalar:

İSGsametK bu yazıya teşekkür etti.
  9. figen1903

figen1903 TÜİSAG Üyesi

10. ayhan1683

ayhan1683 TÜİSAG Üyesi

B kitapçığında değil Burcu Hanım B sınıfı isg sınavında ki sorudan bahsediliyor.

Burcu84 ve nozgur bu yazıya teşekkür etti.
  11. Hakan büyükşimşek

Hakan büyükşimşek TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bende katılıyorum krem var ama kurtarma ekiplerinin kullandığı ekipmanda kask emniyet kemeri vs. yokmu bunlar kişisel koruyucu donanım değilmi yani 2 doğru cevap olmuyormu sonuçta?

gurcan1903 bu yazıya teşekkür etti.
  12. semilalp

semilalp TÜİSAG Üyesi

21.5.2013 tarih ve 19975 sayılı dilekçe,Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Gen Md.(Genel ,Gelen evrak) A kitapçığı 24,86,88 itiraz ettim arkadaşlar,

irmik ve Çayeli bu yazıya teşekkür etti.
  13. Jeologman

Jeologman Banned

B sınıfı a gurubu 28 . Soru

Burcu84 bu yazıya teşekkür etti.
  14. Egemen Mühürcüoğlu

Egemen Mühürcüoğlu TÜİSAG Üyesi

B kitapçığı 93. soru
    Yeraltı maden işletmeleri için aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

A. kömür tabakası çok az gaz geçirgenliği nedeniyle kömür içindeki metan gazı ocak havasına kolaylıkla karışmaz
    B. tehlikeli gaz birikimi açısından ocağın belirli bölümleri daha tehlikelidir.
    C. kömür üretilirken mekanizasyon arttıkça metanın açığa çıkma miktarı artar.
    D. gazların etkileri, tadı, kokusu ve rengi bilindiğinde her gazın ortamdaki varlığı belirlenebilir.

şimdi sorunun açıklamasına gelelim;

A şıkkı kesinlikle yanlıştır CH4 (metan'ın) kömür içerisinde çok az geçirgen olduğundan bahsetmiş metan zaten kömür yapısı içerinde oluşan bir gaz değil mi CH4, kömür ve başka kayaçlar arasındaki kırık, çatlak veya faylardan geçmez mi kömürde yapı itibari ile gevrek(kırılgan) bir yapıya sahiptir çoğu kayaca göre, o zaman CH4 kömür içerisinde diğer kayaçlara göre çok daha fazla geçirgenliği sahiptir kırılgan olması özelliği ile...

D şıkkı bombalanmıştır ne dediklerini kendileri bile bilmemektedirler. bütün gazların ortamdaki etkileri, sonradan ortaya çıkar çoğu gazın kokusu, rengi, tadı zaten yoktur ama kokusu olan gazlar vardır örnek vermek gerekirse H2S(hidrojen sülfür) çok keskin şekilde çürük yumurta kokusu verir. H2S genellikle eski üretim bulunduğu yerlerde olur, aynı zamanda ocak içerisinde su geliri çok olan yerlerde olur, bu bilgiyi ocağa inen 1 aylık işçi (düz işçi) hemen öğrenebilir. aslında gazlar hakkında genelleme yapamayız. Dolayısıyla bu anlatımla insanları yanıltırsınız, tek bir gaz bahsedilmiş olsa idi bu denilen doğru olabilirdi. soruda "gazların" demek yerine "Karbonmonoksit (CO)" demiş olsa idi kesinlikle doğru idi...

doyasıyla iki doğru cevap vardır şıklar kişileri çok yanılmaktadır ben iki şık arasında kaldım ve A şıkkını işaretledim ama D şıkkı nı işaretleyemedim çünki iki şıkkı işaretleme hakkımız yok...

bu soruları hazırlarken kurulda hiç mi Maden Mühendisi yoktu var ise nerede idi?!?!

alice ve ALİ ULVİ ÖZÇELİK bu yazıya teşekkür etti.
  15. lanope

lanope TÜİSAG Üyesi

burada hiçbir menfaati olmasa bile yardım etmeye çalışanlar var ya hem gider elden veririm hemde para veririm diyenler Allah sizden razı olsun bundan sonra ben bu sınavdan geçsemde kalsamda her sınavda inceleyecem bende sınava girenlere destek olucam

alice, filizt, hülya ayyıldız ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  16. kimyagerhayriye

kimyagerhayriye TÜİSAG Üyesi

B kitapçığı 45,97,99 a itiraz ettim (diğerlerinde hatalı denen sorularda cevap anahtarı hatalı kararını alıp doğru yanıt şıkkını değiştirirler) fakat bu sorular Allah'ın izni ile kesin iptal!!!!

kimyager ve Hakan büyükşimşek bu yazıya teşekkür etti.
  17. İSGsametK

İSGsametK TÜİSAG Üyesi

DAHA ÖNCE 10 SORU İPTAL OLDU 2011 TEMMUZ

18. ekorucu

ekorucu TÜİSAG Üyesi

B grubu derken B Sınıfı demek istemişti. Şiddete hayır :)

19. Jeologman

Jeologman Banned

Haklısınız dünden beridir söylüyorum. Dünde isgüm deki uzmanların dökümanını paylaştım. Kendi belgelerinde de metanın kömür tozuyla dahi ortam atmosferine kolayca karışacagından bahsediyorlar. Yani a sıkkı da doğru d sıkkıda doğru. Kömür içindeki metan mekanizasyonla veya herhangi bir nedenle kolayca ortam havasına karşırı ve metanın havadan süzülmesi imkansıza yakındır bu yüzden havadaki derişimi azaltılmalı yani ortama temiz hava verilmesi gerekir.

ALİ ULVİ ÖZÇELİK ve Egemen Mühürcüoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  20. erdovanerdinc

erdovanerdinc TÜİSAG Üyesi

Madde 6 —Temel eğitimini tamamlamış ve okula gitmeyen çocukların çalışma saatleri günde yedi ve haftada otuzbeş saatten fazla olamaz. Ancak, 15 yaşını tamamlamış çocuklar için bu süre günde sekiz ve haftada kırk saate kadar arttırılabilir.

A kitapçığı
    SORU-9 :

Çocuk ve Genç işçilerin çalıştırılma usul ve esasları hakkında yönetmeliğe göre, temel eğitimini tamamlamış ve okula gitmeyen çocukların çalışma saatleri haftada en çok kaç saattir?

Cevap 35 verilmiş.

Madde 6'ya göre; soruda, 15 yaşını tamamlamamış olduğunu da belirtseydi evet cevap 35 olurdu. Fakat belirtmediği için ve aynı zamanda en çok ibaresini kullandığı için sorunu cevabı 40 olmalıdır.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica