18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. İSGsametK

İSGsametK TÜİSAG Üyesi

Genç ve çocuk işçilerin çalıştırılması temel eğitimini sağlamış okula gitmeyen kişilerin çalışma saatleri haftada en cok kac saat olabilir diye bir soru var? cevap :35 diyor.

Çocuk Ve Genç İşçilerin Çalıştırılma Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik
    Temel eğitimini tamamlamış ve okula gitmeyen çocukların çalışma saatleri günde yedi ve haftada otuzbeş saatten fazla olamaz. Ancak, 15 yaşını tamamlamış çocuklar için bu süre günde sekiz ve haftada kırk saate kadar arttırılabilir.

sizce cevap ne ?​

2. tolgahan ayaz

tolgahan ayaz TÜİSAG Üyesi

Herkes butun olsun itirazimizi yapalim basimizi taslara vurmayalim sonra . 40 lira 50 lira gelecegimizin sekillenmesinden onemli degil herkes gerekli onemi gosterdin gecmis yillarda itirazlar sonucunda bircok soru iptal oldu lutfen sag duyulu olalim gecsekte kalsakda itirazimizi yapalim. Ben suanda dilekceyi hazirliyorum 6 soruya itiraz edicem b kitapcigi 4,21,33,45,91,99 iki gundur burada cok tartistik lutfen icraata gecelim itirazimizi biran once yapalim o kadr cabaladik kalktik ankaralara gittik bir daha yasamayalim bu zorlugu.

3. kimyagerhayriye

kimyagerhayriye TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR İTİRAZLARA DEVAM YA BU sınav İPTAL OLACAK YA DA 65-69 ALANLARI GEÇİRECEKLER.....

m_guler84 bu yazıya teşekkür etti.
  4. kadir1907

kadir1907 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben aşağıda ki sorulara itiraz edeceğim inşallah ama pek kimse bu soruların üstüne düşmemiş. Acaba ben mi yanlış düşünüyorum. Haksız olduğum, boşuna itiraz etme dediğiniz sorular hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

B grubuna göre ; 54 ve 80

54.Soru; İş yerlerinde gürültüden kaynaklanan risklerin
    belirlenmesi ve değerlendirilmesinde ve kullanılan
    yöntem ve aygıtların aşağıdakilerin hangisine
    uygun olması gerekmez?

A. Kullanılan koruyucu ekipmanlara
    B. Ölçülecek gürültünün özelliklerine
    C. Maruziyet süresine
    D. Mevcut koşullara

CEVAP A DENİLMİŞ. FAKAT BİR AYGIT KULLANACAKSAK EĞER İLK OLARAK KULLANILAN KORUYUCU DONANIMLA UYGUN OLMASINA DİKKAT EDİLİR. ÖRNEĞİN BARET İLE UYGUN OLMAYAN BİR KULAKLIK HİÇ BİR İŞE YARAMAZ.

80.Soru ;Aşağıdakilerden hangisi grupla öğretim tekniklerinden biridir ?
    A. Bireyselleştirilmiş öğretim
    B. Bilgisayar destekli öğretim
    C. Programlı öğretim
    D. Beyin fırtınası

CEVAP D DENİLMİŞ FAKAT B OLMASI GEREKİYOR.
    TÜRK DİL KURUMUNA GÖRE;
    BEYİN FIRTINASI ;"Kişilerin bir araya gelip herhangi bir konuyla ilgili düşüncelerini tartışmaksızın açıklayarak birbirleriyle fikir alışverişinde bulunmaları". Yani bir öğretim tekniği değil.
    BİLGİSAYAR DESTEKLİ ÖĞRETİM İSE GRUPLA ÖĞRETİM TEKNİĞİDİR. AYNEN BİZİM İNTERNET ÜZERİNDEN ALDIĞIMIZ UZAKTAN EĞİTİM GİBİ.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ardaderi, ali_07, cabir durmaz ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  5. can buyukelyas

can buyukelyas TÜİSAG Üyesi

bu kadar mantıksız bir soru gormedim. akılları sıra makine güvenilirliğini iş güvenliği diye yutturacaklar. kesinlikle itiraz edilmesi gereken bir soru. adam makineyle iş kazasına uğramışsa daha dikkatli de olabilir yani iş güvenliğini olumlu da etkileyebilir. bu kadar yoruma açık soru mu olur. mühendisiz biz bizim için yorum yoktur sayısal değerler ve bilim vardır. bence soru direk iptal.

6. Jeologman

Jeologman Banned

Arkadaşım çok güzel diyorsun. Ancak kimseye güvenmeden kendin bu itirazları gerçekleştirmelisin. Bende 6 soruya itiraz edeceğim lakin hangileri olduğunu söylemiyorum yoksa arkadaşlar bu adam şunlara itiraz edecek biz etmeyelim fikrine kapılıyorlar. Lütfen kimseye güvenmeden itirazlarınınız hepsini yollayın.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

cabir durmaz ve m mır bu yazıya teşekkür etti.
  7. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

Olaya biraz farklı bak, bir işçinin kaygan zeminde bile çalışmayı reddetme hakkı var, Acil kurtarma görevlisinin böyle bir hakkı olmasını bırak, tehlikenin içine gözü kapalı girmesi gerekiyor, o yüzden mevzuat ikisi farklı şeyler deyip ayırıyor. o tip koruyucu ekipman farklı bir mevzuta tabi...​
    Kişisel Koruyucu Donanımların İşyerlerinde Kullanılması Hakkında Yönetmelik*
    (*11/02/2004 tarih ve 25370 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır)
    B) Aşağıda belirtilenler, yukarıda tanımı yapılan kişisel koruyucu donanımdan sayılmaz:
    a) Özel olarak çalışanın sağlığını ve güvenliğini korumak üzere yapılmamış sıradan iş elbiseleri ve üniformalar,
    b) Acil kurtarma servislerinin kullandıkları ekipman,
    c) Askerlerin, polislerin ve diğer kamu güvenlik güçlerinin giydiği ve kullandığı kişisel koruyucular,
    d) Kara taşımacılığında kullanılan kişisel koruyucular,
    e) Spor ekipmanı,
    f) Nefsi müdafaayı veya caydırmayı hedefleyen ekipman,
    g) Riskleri ve istenmeyen durumları ikaz eden, taşınabilir cihazlar.

8. Göker.

Göker. TÜİSAG Üyesi

Şuan itibariyle B kitapçığı 45, 97, 99. soruları yurtiçi kargoyla yolladım arkadaşlar, Ankara dışındaki arkadaşlar bugün itirazın son günü yarına anca ellerine ulaşır başkaları nasıl olsa yollar diye düşünmeyelim herkes bir adım atsın Ankaraya kadar gitsin bu adımlar...

m_guler84 ve kimyager bu yazıya teşekkür etti.
  9. kimyagerhayriye

10. Egemen Mühürcüoğlu

Egemen Mühürcüoğlu TÜİSAG Üyesi

Sınavı iptal etmezler en fazla 9 soru iptal edilir...

100 soruluk bir sınavdan 10-15 üzerinde hatalı-çelişkili soru var ise ben bunda bir artniyet ararım. Sınavdan evvel başvuru formunu görünce zaten iş belli idi itiraz edilecek sorulara 10 lira para istemeleri, sanırım devletin bütçe açığı çok, biz genç beyinlerinde işe ihtiyacı var. bu durumda bizim çekinmeden paraya kıyacağımızı da biliyorlar, şuan ki durumdan mutsuz olduklarını hiç sanmıyorum aksine seviyorlar...

11. kimyagerhayriye

Aslında senin itiraz sorularında mantıklı sende onlara itiraz et bizlerde diğerlerine anladığım kadarı ile sınav iptal olmalı ama bakanlık iptal etmeyecek !!!

12. Necat eryılmaz

Necat eryılmaz TÜİSAG Üyesi

aynı durumdayım arkadaşım.inşallah dediğin gibi olur.
    sinirden dilekçe yazacak halim yok inan.

denizim bu yazıya teşekkür etti.
  13. kimyagerhayriye

öyle bir artniyet tabikide var sağolsunlar ama bizden aldıkları haksız kazançları rabbim bu artniyet sahiplerine yedirtmesin...

nozgur bu yazıya teşekkür etti.
  14. kimyagerhayriye

bende aynı durumdayım :(

15. mhnds

mhnds TÜİSAG Üyesi

a şıkkıda oluyor

16. kimyagerhayriye

aynı durum derken puan olarak aynı yoksa dilekçeyi hazırladım çok şükür yazın bence sizde

17. Turgay Demir

Turgay Demir TÜİSAG Üyesi

ben sorudaki işyerlerindeki pürüzlü ve kaygan zeminin tehlikeli durum olduğunu zaten soyledim..ne yazdığımı okumadan lütfen yazdıklarıma cevap yazmayın ..önce anlayın sonra fikrinizi soyleyin ve bu dikte eder gibi olmasın lütfen..nihayetinde hangi sorunun ne olduğuna karar verecek mercide değilsiniz..

18. yahel

yahel TÜİSAG Üyesi

forumda bir çok hazır dilekçe var sadece adını tc adresini yazıp imzalayarak hem kendine hemde buradaki madurlara yardımcı olabilirsin,mümkün olduğunca yapıcı olmalıyız zaman kısıtlı.son pişmanlık fayda etmez

19. GzmGdr

GzmGdr TÜİSAG Üyesi

Verdiğiniz mail adresine gönderdim, iyi şanslar hepimize.

20. mustafa24

mustafa24 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bundan önceki kasım sınavında bile bundan daha az muallakta soru olmasına ragmen iki soru iptal oldu rahat olun bu sınavda en az 3 soru iptal....

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica