18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Maion12

Maion12 TÜİSAG Üyesi

A kitapçığındaki 2, 14 ve 88 kesinlikle iptal edilmesi gereken sorulardır. Hele ki 88. sorudaki gibi birimsiz cevap yazsaydık, üniversitedeki hiçbir hoca puan vermezdi. Böyle saçma sapan bir soru olur mu?

2. DENİZ AYGÜN

DENİZ AYGÜN TÜİSAG Üyesi

sınav İPTAL İŞLEMLERİ NE ZAMAN BELLİ OLUR
    YAKLAŞIK 6 SORU İPTAL OMALI 4 DE ÇELİŞKİLİ SORU VARDI?

3. crimson

crimson TÜİSAG Üyesi

Aşagıda verilen ölçüm aletlerinden hangisi kişisel gürültü maruziyet riskini belirlemek için kullanılır.?

a)higrometre
    b)dozimetre
    c)anemometre
    d)boremetre

bu sorunu cevabı nasıl b oluyor anlamdım.Dozimetre radyasyon ölçümlerinde kullanılıyor.Bu soruya itiraz etcem bende.

SeyitAliYavuz1907 ve m_guler84 bu yazıya teşekkür etti.
  4. ozlemozhan

ozlemozhan TÜİSAG Üyesi

İş Güvenliği Uzmanlığı sınavını geçebilmek için en az 80-85 soru yapacak şekilde sınava hazırlanmış olmak gerek, her yıl soruların zaten minimum 10-15 tanesi hatalı, hatalı soruları da özenle seçip bilerek sorduklarını düşünüyorum ve sorulara itiraz başına 10 tl istemeleri de bunu kanıtlıyor zaten. Hakkımızı aramak için bizlerin her türlü para dökeceğini de biliyorlar, bu adamlar bir de dinden imandan bahseder kul hakkını dillerinden düşürmezler, haram olsun hepsine.
    Puanım 72 olmasına rağmen sınırda kalan arkadaşlarım için bugün itiraz dilekçemi veriyorum. Ayrıca herkes kurs aldığı yer ile irtibata geçsin onlar da itiraz dilekçesi yolluyor ve sizlerin hatalı bulduğu soruları değerlendiriyor.
    Umarım tüm bunlardan bir sonuç çıkar.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

melik şereflişan, tazmanya38 ve m_guler84 bu yazıya teşekkür etti.
  5. ozlemozhan

ozlemozhan TÜİSAG Üyesi

İş Güvenliği Uzmanlığı sınavını geçebilmek için en az 80-85 soru yapacak şekilde sınava hazırlanmış olmak gerek, her yıl soruların zaten minimum 10-15 tanesi hatalı, hatalı soruları da özenle seçip bilerek sorduklarını düşünüyorum ve sorulara itiraz başına 10 tl istemeleri de bunu kanıtlıyor zaten. Hakkımızı aramak için bizlerin her türlü para dökeceğini de biliyorlar, bu adamlar bir de dinden imandan bahseder kul hakkını dillerinden düşürmezler, haram olsun hepsine.
    Puanım 72 olmasına rağmen sınırda kalan arkadaşlarım için bugün itiraz dilekçemi veriyorum. Ayrıca herkes kurs aldığı yer ile irtibata geçsin onlar da itiraz dilekçesi yolluyor ve sizlerin hatalı bulduğu soruları değerlendiriyor.
    Umarım tüm bunlardan bir sonuç çıkar.

Tütü bu yazıya teşekkür etti.
  6. YAŞAR SALUR

YAŞAR SALUR TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bize itiraz süresi olarak çok kısa süre verildi ve sınavın isg uzmanları tarafından hazırlandığından şüphelerim mevcut lütfen duyarlı olalım ve bimer 150 yi arayıp şikayetimizi dile getirelim herkes istediğini söyleyip şikayet edebilir sınavla ilgili

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. YAŞAR SALUR

YAŞAR SALUR TÜİSAG Üyesi

http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplicationEx.aspx

8. crimson

crimson TÜİSAG Üyesi

Çalışma Süreleri ve Ara Dinlenme Süreleri
    Madde 6 —Temel eğitimini tamamlamış ve okula gitmeyen çocukların çalışma saatleri günde yedi ve haftada otuzbeş saatten fazla olamaz. Ancak, 15 yaşını tamamlamış çocuklar için bu süre günde sekiz ve haftada kırk saate kadar arttırılabilir.

B kitapçığı cevap 35 denmiş ama 40 olması lazım yukarıdaki maddeye göre buda 2. itirazım.

mehmet _86 bu yazıya teşekkür etti.
  9. ozlemozhan

ozlemozhan TÜİSAG Üyesi

Şikayet için alo 150 değil diye biliyorum

10. melikesamur

melikesamur TÜİSAG Üyesi

15 yaşını tamamlamış olanlar çocuk olmuyor maalesef genç işçi oluyor ve soruda net olarak çocuk işçi diye sormuş.

11. kobe8787

kobe8787 TÜİSAG Üyesi

gerçekten beyin fırtınası nasıl grup eğitimi olmaz anlam veremiyorum..

Bayman bu yazıya teşekkür etti.
  12. Jeologman

Jeologman Banned

Sor
    uda genç işçi diye soruyor.

13. memostar

memostar TÜİSAG Üyesi

Google gürültü dozimetresi diye yazarsan gürültünün dozimetre ile ölçüldüğünü anlayacaksın.bu soruyu iptal etmezler...

14. Jeologman

Jeologman Banned

Pa
    rdon ben yaş sorusuyla karıştırdım

15. fuunda

fuunda TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar dileçemi hazırladım ve yarım saat önce ptt den gönderdim a kitapçığı 24 ve 86. sorulara itiraz ettim.arkadaşlar herkes internetten havale yapıp ptt den aps ile gönderebilir itirazlarını vakit çok az. hep aynı yorumlar yapılıyor lütfen gerçekten itiraz etmek isteyenler harekete geçin.itiraz için ankarada olmaya gerek yok.sınav için o kadar çalıştık zaten 2 kere girme hakkımız var. kurs ücretleride malum.

SeyitAliYavuz1907 bu yazıya teşekkür etti.
  16. can.kavuzlu

can.kavuzlu TÜİSAG Üyesi

MARUZİYET SÜRESİ HANGİ ŞIKTA AZALTILIR SORUSUNUN CVBI
    makinaların boşta çalışması olağan bir durumdur ancak bu boşta çalışma sürelerini azaltma şansımız var...mesela kesim yapan bi işçi kesip parçayı başka bi yere götrp koyması yerine yakında istifleyip kesim işi bitince makinayı durdurup maruziyeti sıfıra indirir...taşıması süresinde geçen arada gürültüye maruziyet böylelikle düşürülmüş olur ve iş daha düzenli hale gelmiştir.
    İŞ ÜZERİNDE PLANLAMA YAPILABİLİR (İŞ ETÜDÜ) OLMALIYDI

17. Jeologman

Jeologman Banned

Malesef bence de iptal edişmez. En çok ben iptal edilmesini istiyorum fakat biraz zor.

18. can.kavuzlu

can.kavuzlu TÜİSAG Üyesi

MARUZİYET SÜRESİ HANGİ ŞIKTA AZALTILIR SORUSUNUN CVBI
    makinaların boşta çalışması olağan bir durumdur ancak bu boşta çalışma sürelerini azaltma şansımız var...mesela kesim yapan bi işçi kesip parçayı başka bi yere götrp koyması yerine yakında istifleyip kesim işi bitince makinayı durdurup maruziyeti sıfıra indirir...taşıması süresinde geçen arada gürültüye MARUZİYET SÜRESİ böylelikle düşürülmüş olur ve iş daha düzenli hale gelmiştir.
    İŞ ÜZERİNDE PLANLAMA YAPILABİLİR (İŞ ETÜDÜ) OLMALIYDI

19. berna61

berna61 TÜİSAG Üyesi

beyin fırtınası grupla öğretim tekniklerinden birisidir..zaten onu soruyordu.

20. can.kavuzlu

can.kavuzlu TÜİSAG Üyesi

BU SORUYU YANLIŞ YAPAN ARKADAŞLAR LÜTFEN DİLEKÇENİZİ HAZIRLAYIN KENDİ CÜMLELERİNİZLEDE İTİRAZINIZI YAZIN LÜTFEN...BU İŞİN ARKASINI BIRAKMAM BU SORUNUN CEVABI PLANLAMA OLMALI!!!

21. memostar

memostar TÜİSAG Üyesi

inşallah iptal ederlerde o madde var ama birde onun üstünde 2. madde var boyutlardan bahsediyor yani b bence doğru olamaz.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica