18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Ersin K

Ersin K TÜİSAG Üyesi

bizim kurstan mail geldi C sınıfı Uzmanlık sınavında B kitapçığında 11-39-45-49-86-99-91 nolu sorularkursumuzdaki hocalar tarafından incelenmiş olup yanlış olduğu tespit edilmiştir .

crimson, m_guler84, mamaro1905 ve 7 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. yakops51

yakops51 TÜİSAG Üyesi

m_guler84 ve hakan11 bu yazıya teşekkür etti.
  3. ibrahimabdulkadir

ibrahimabdulkadir TÜİSAG Üyesi

lütfen ce sorusuna ve işyeri hekim uygulamalarınıda ekleyebilir misiniz ?

4. semilalp

semilalp TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar forumda dikkat ediyorum herkes kendi yaptığı yanlışların hiçbir mesnete dayanmadan doğru olduğunu savunuyor,halbuki çoğunluğun yanlış yaptığı kesin iptal edilmesi noktasında mutabakata varılan sorulara itiraz edilmesinde fayda var,80 in üzerinde doğrusu var itiraz etmeyecek kendi yaptığı yanlış üzerinden yorum yapan arkadaşlar var,65-70 doğrusu olanları düşünün lütfen bencil olmayalım.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Bayman, volkancoskun ve fahriyamac bu yazıya teşekkür etti.
  5. memostar

memostar TÜİSAG Üyesi

benim a77(malzeme depolama alanı) trabzan asgari bulunması gereken bir şey midir? ve a43(psikolojik danışmanlık) kişinin kendini işe vermesi için psikolojik destek sağlanabilir bence mesela ailevi problemleri olabilir adamın. kendini işe veremeyebilir. bilgisi olan arkadaşlar bu konuları aydınlatırsa sevinirim...

6. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

aynı zamanda bir eğitmen olarak bizim kullandığımız tekniklerden biridir beyin fırtınası . bence itiraz edilse bile red alır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. crimson

crimson TÜİSAG Üyesi

o zaman şıkta gürültü dozimetresi olması lazım sadece dozimetre olduğu zaman karışıklık oluyor.Radyasyon ölçüm cihazıda dozimetre çünkü ama ikisi aynı alet değil sanırım.

mamaro1905 bu yazıya teşekkür etti.
  8. denizim

denizim TÜİSAG Üyesi

Titreşim yönetmeliğinde bu belirtilmiştir

9. TİMUÇİN GÜNESEN

TİMUÇİN GÜNESEN TÜİSAG Üyesi

Bu kullanımı yasak olmayan madde sorusu vardı cevabı nikotin olan çok saçma ve alakasız bir soruydu neye ve nereye göre yanlış bence bu soruda iptal edilmeli A kitapçığı 40.soru

10. hbartvinli

hbartvinli TÜİSAG Üyesi

Sıkıntım şu ki? kullanımı yasak olan bir söndürücünün bu şekilde kullanımı serbest oluyor ve kullanamayacağı sorduğuna göre bir sorunun da bir doğru cevabı olacağından Halon şıklar da olmaması gerekmektedir. Saygılarımla

11. selman şamlı

selman şamlı TÜİSAG Üyesi

Bence B kitapçığı 21.soru B şıkkı da yanlış
    Ayrıca B kitapçığı 92.soru Tüm şıklar

12. DENİZ AYGÜN

DENİZ AYGÜN TÜİSAG Üyesi

İTİRAZ SANIRIM YARIN 22/05 SON GÜN ACELE EDİN ARKADAŞLAR EN AZINDAN HERKES 2 TANE İTİRAZ ETSİN???

13. crimson

crimson TÜİSAG Üyesi

C sınıfı A kitapçığında hatalı olduğunu düşündüğüm sorular;
    2. sorunun yanıtlarının hepsi de doğru . soru eksik sorulmuş
    4. soruda b ve d seçenekleri de geçerli olmalıdır.
    11. soruda borçlar kanunu maddesi yazılmamış. Çünkü soru yürürlükten kalkan eski borçlar kanunundan alınmış. Yeni borçlar kanunu 2012 temmuzunda yürürlüğe girdi.
    18. soruda titreşim de işitme kaybına yol açar. Yanlış seçenek yok
    34. soruda havalandırma fiziksel etken olarak ele alınmış. Havalandırma bir uygulamadır. Fiziksel etken olamaz. Hava koşulları deseydi doğru olurdu.
    59. soru: İşçi sağlığı ve iş güvenliği tüzüğünde çok tehlikeli-az tehlikeli sınıflamaları yoktur. soru hatalıdır.
    90. soru eğitimin meslek hastalıklarının önlenmesinde önemsiz olduğunu vurguluyor. Bu soru hatalıdır.
    93. soru: Eksik sorulmuş. D seçeneği doğru ise B seçeneği de doğru olmalıdır.
    95. soru: artık ağır ve tehlikeli işler yönetmeliği de yok.
    İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği tüzüğünden ve Ağır ve tehlikeli işler yönetmeliğinden soru sorulması hatalıdır. Bu bir İSG sınavıdır, Tarih sınavı değildir.

Benim gördüğüm A kitapçığı 80. soru: doğru cevap hem a hemde b,
    88. soru: cm veya m(unit) belirtilmemiş eksik soru,

Bizim kursta bu soruları hatalı görmüş...sınav iptal olur...:=)

14. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

bence iptal olmamalı cevap açık olarak verilmiş 35 olarak ve soruyu dikkatli okursanız çocukların demiş. çocuk işçiden bahsetmiş arkadaşım. 40 saat olan için ise 15 yaşını doldurmuş yani genç işçi 40 saat çalışiabilir.soruda eğer genç işçilerin deseydi cevap 40 olurdu. Benim düşüncem bu yönde.

sevinç irem bu yazıya teşekkür etti.
  15. ibrahimabdulkadir

ibrahimabdulkadir TÜİSAG Üyesi

SANKİ TEK TEK İTİRAZLARDA VAZGEÇİLECEKMİŞ GİBİ BİR DURUM VAR.EĞER SİZ VAKTİNİZ UYGUNSA TÜM MADDELERİ TOPARLAYIP (İŞYERİ HEKİMİ TEMEL UYGULAMALARI, CE, YANICI GAZ DEĞİLDİR SORULARI DAHİL) İTİRAZ EDİLECEK SORULARI TOPARLARSANIZ ÇOK İYİ OLUR. ARZU EDERSENİZ 10.-TL DE GÖNDERİRİM.

16. glpr

glpr TÜİSAG Üyesi

SINIRDA KALAN ARKADAŞLAR BİR KAÇ SORUNUN İPTALİ İLE GEÇERLER UMARIM, VE HERKES EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALIR.

ANCAK SEN YETERİ KADAR ÇALIŞMADIN DİYE SINAVIN İPTAL EDİLMESİNİ İSTEMEN NE KADAR "HAK" ONU DA SENİN GÖRÜŞÜNE BIRAKIYORUM...

sevinç irem bu yazıya teşekkür etti.
  17. denizim

denizim TÜİSAG Üyesi

soru 28 bende onu farkettim daha önce burada yazdım ve itirazda bulundum

mamaro1905 bu yazıya teşekkür etti.
  18. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

Aynı yönetmeliğe bakarsanız çocuk işçi ve genç işçi kavramları yazılıdır. genç işçi 15 yaşını tamamlamış işçidir. soruda çocukların (yani çocuk işçilerin ) en fazla çalışabileceği saati sormuştur.
    madde 6 daki 40 saat genç işçiler için verilmiştir. soruda ve cevapta bir hata yoktur Yaşar bey.

berna61 bu yazıya teşekkür etti.
  19. efe türk

efe türk TÜİSAG Üyesi

hangi kurs bu acaba bilgi alabilirmiyiz hocam

kayaof bu yazıya teşekkür etti.
  20. deck

deck TÜİSAG Üyesi

24 aralık 2011 sınavındaki sorunun cevabı , yapılan itirazlar neticesi Yapılan itirazlar neticesinde
    C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:

A kitapçığında 4, 32, 34, 40, 58, 72 ve 97 nolu soruların iptali.
    B kitapçığında 5, 7, 13, 31, 45, 70 ve 77 nolu soruların iptali.
    A kitapçığında 29 nolu sorunun cevap şıkkının (a) yerine (c) olarak düzeltilmesi.
    A kitapçığında 94 nolu sorunun cevap şıkkının (a) yerine (b) olarak düzeltilmesi.
    B kitapçığında 2 nolu sorunun cevap şıkkının (a) yerine (c) olarak düzeltilmesi.
    B kitapçığında 67 nolu sorunun cevap şıkkının (a) yerine (b) olarak düzeltilmesi.

Usulüne uygun yapılan itirazlar ayrıca kişilere resmi yazıyla da bildirilmiştir

Düzeltme yapılmamış kitapçığa bakıp itiraz ediliyor yani, soruda sıkıntı yok bence.

21. glpr

glpr TÜİSAG Üyesi

Evet haklısın ben halon için bir an kullanılabilir gibi algıladım :) afedersin...

hbartvinli bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica