18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

soru 28 konusundaki fikrim şudur. dezenfekte etmek ve temizlemek farklı anlamlardadır. hergün temizlenir evet ama dezenfekte etmek özel mikrop kırıcılar kullanıp belirli süre etkimesini bekleyip arıtmaktır. Benim fikrim cevapta hiçbir sıkıntı yoktur.
    döner tablalı soruya gelince yönetmelik 85-90 cm diyor cevaplarda 85 yok o zaman 90 cm doğru ancak birim yazılmamış iptal olabilir . Sadece birim yazılı olmadığı için iptal olabilir diye düşünüyorum
    soru 87 ye gelince benim yanlışlarım arasında ama yönetmelik önceki kullanım koşulları şeklinde yazmış maalesef benim gözümden kaçmış. ilk defa o işyerinde kullanılması anlamında değil başka iş yerlerinde kullanımı ile ilgili bahsetmiş. bence iptal olmaz.

sevinç irem bu yazıya teşekkür etti.
  2. Doğuş1903

Doğuş1903 TÜİSAG Üyesi

// Detam Eğitim Merkezi

3. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

sevgili arkadaşım soruda 'ÇOCUKLARIN ' diye soruyor lütfen biraz dikkat

4. denizim

denizim TÜİSAG Üyesi

Siz bu soruya itiraz dilekçesi verdiniz mi?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

İşGüvUzman bu yazıya teşekkür etti.
  5. likable03

likable03 TÜİSAG Üyesi

https://twitter.com/csgbfarukcelik

ÇSGB Bakanımız Faruk Çelik'in Twitter adresi burdan dile getirelim ???

6. figen1903

figen1903 TÜİSAG Üyesi

bizim kurstan tık yok .Paraları almasını bildiler.

bumerang_57400 bu yazıya teşekkür etti.
  7. lamarsh

lamarsh TÜİSAG Üyesi

arkadaslar merhaba oncelikle sunu soylemek isterim ki maalesef bu sinavi hazirlayan kisi kurum bakanlik her kimse acikca art miyetli davranmis ve bazi sorularda ozellikle insanlari magdur etme ya da sınav sonrasi itiraz ekonomisi olusturma yoluna gitmistir bu benim sahsi fikrim katilmayabilirsiniz ben kendim 72 puan alarak bu sinavi gecmis bulunmaktayim fakat burada okudugum yorumlarin ve insanlarin itiraz edecekleri sorularin tamamina olmasada bircoguna katilmaktayim.eger aranizda itiraz edecekler varsa ki var ben ankarada yasiyorum isterseniz bu isle ilgilenebilirim son iki gun cunku ettiniz ettiniz durumu yani .0 545 570 19 86 nolu telefondan iletisime gecebilir ve itiraz edeceginiz sorulari sebepleriyle beraber bildirebilirsiniz bende burdan dilekceyi falan arastirir kime nasil bsvuruluyorsa itirazlariniz iletebilirim .bilgilerinize....

m_guler84, lanope ve hülya ayyıldız bu yazıya teşekkür etti.
  8. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

SANIYORUM ÇAĞDAŞ İSG KAVRAMIYLA İLGİLİ KİMSE BİŞİY BİLMİYOR :))) BENDE SİZİNLE AYNI KADERİ PAYLAŞANLARDANIM CEVABI ARAŞTIRDIM VE BULAMADIM :)

9. Jeologman

Jeologman Banned

Arkadaşlar egitim kurumlarınıza güvenmeyin. Biraz önce aradım hangileri yanlış bakabildiniz mi diye. Biz bakmadık. Hocalarımız bakanlıkla papaz olmamak için bu tür işlere girmiyor. İtirazınız varsa gidip kendiniz itiraz edin dedi. Hiç bir kurum da bu itirazları gerçekleştirmez dediler. O yüzden her koyun kendi bacağından asılır hikayesi gibi kendi itirazlarımızı vakit geçmeden yapalım. Yoksa bir daha gireriz sınava. Ben 69 da kaldım . Bir ipal beni kurtarır. Ancak daha az almış arkadaşlar gaflete gelip itiraz etmeezlik etmeyin derim.

10. likable03

likable03 TÜİSAG Üyesi

11. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

SEVGİLİ MESLEKTAŞIM BENCE 69 LA KALMAZSINIZ MUTLAKA İPTAL SORUSU ÇIKACAK B KİTAPÇIĞI 45 NO'LU SORU KESİN İPTAL BİR KERE VE DAHA DA VAR GİBİ GÖZÜKÜYOR ONUN İÇİN UZMAN OLARAK GÖREBİLİRSİNİZ KENDİNİZİ ÖNCELİKLE BEN SİZİ ŞİMDİDEN TEBRİK EDİYORUM :)

likable03 bu yazıya teşekkür etti.
  12. m_guler84

m_guler84 TÜİSAG Üyesi

örnek dilekçe, arkadaşlar....

Ekli Dosyalar:

likable03 bu yazıya teşekkür etti.
  13. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

SEVGİLİ ARKADAŞIM SORULARDAKİ ŞIKLAR DEĞİŞTİRİLMİYOR ÖYLE BİŞİY OLSA YERYERİNDEN OYNAR O SORU İPTAL OLUP HERKES DOĞRU CEVAPLAMIŞ GİBİ KABUL EDİLİYOR KİMSE RENCİDE OLMUYOR :)

14. atokgozlu

atokgozlu TÜİSAG Üyesi

tamam doğru da
    1. si bilgisayar destekli eğitim grup olarak yapılamaz mı?
    2. si programlı eğitim nasıl grup olamaz. biz derslere bir program dahilinde giriyoruz ve programlı şekilde grup eğtimi yapıyoruz.
    3. sü de beyin fırtınası aslında kendi kendine de yapılabilir :)

neresinden tutarsanız bu soru bana göre zorlama olmuş :)

Selamlar..........

15. wintake

wintake TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar C sınıfı B grubu sorularda
    1 - 21'inci sorudaki doğru cevap olarak verilen C ve D şıkkı İşyeri Sağlık Birimleri ve İşyeri Hekimlerinin Görevleri ile Çalışma Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmeliğe göre hiçbir maddede geçmemektedir. Ayrıca 22'nci Maddesi "n" fıkrasına göre "İş ve çalışanın uyumunu sağlamak için çalışanların sağlığının, yapılan iş ve işlemler ile çalışma ortamındaki çeşitli stres faktörlerinden olumsuz yönde etkilenmesi olasılığına karşı inceleme ve araştırmalar yapar" demektedir. D şıkkında geçen ibareyi buraya uydurmaya çalışmışlar galiba ama cevapta geçen "kalite" sözcüğü doğru değildir. Sadece sağlık yönünden bir uyum söz konusu olabilir. Bence D şıkkı da bu soru için doğru cevap olabilecek bir şıktır. Eğer doğru cevap C şıkkı ise iki doğru cevap nedeniyle soru sakattır.

2 - 28'inci soruda, doğru cevap olarak verilen C şıkkı yani 35 saat cevabı da yanlıştır. İlgili yönetmelik maddesi (madde-6) aynen şöyledir: Temel eğitimini tamamlamış ve okula gitmeyen çocukların çalışma saatleri günde yedi ve haftada otuzbeş saatten fazla olamaz. Ancak, 15 yaşını tamamlamış çocuklar için bu süre günde sekiz ve haftada kırk saate kadar arttırılabilir. Soruda yaş vermediğine ve "en çok"u sorduğuna göre bu sorunun doğru cevabı 40 saat olur. Sorunun doğru olduğuna dair tek argüman 15 yaşını bitirenlerin aynı yönetmeliğin 4'üncü maddesinde "genç" sayılması olabilir ama 6'ncı maddede çocuk olarak ifade edildiği için bu yönetmeliğin çelişkisidir ve sorunun yanlışlığını ortadan kaldırmaz.

3 - 45'inci soruda, yönetim sistemi olarak geçen sadece OHSAS 18001'dir. BS 8800, bir yönetim sistemi rehber standart belgesidir. Ayrıca QS 9000 bir yönetim sistemi belgesi değil, bir kalite belgesidir. Eğer bunların üçü yönetim sistemi iseler, ISO 9000 de öyle olmalıdır. Dolayısıyla bu soru da yanlış olmalı bence.

yorum yazarsanız sevinirim. saygılar...

16. ibrahimabdulkadir

ibrahimabdulkadir TÜİSAG Üyesi

ELİNE SAĞLIK BURAYA CE SORUSUNUDA EKLEYEBİLİR MİSİN? İSTERSEN 10.-TL GÖNDERİRİM.

DENİZ AYGÜN bu yazıya teşekkür etti.
  17. sevinç irem

sevinç irem TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR BENİM 82 DOĞRUM VAR. AMA BEN DE İTİRAZ DİLEKÇESİ YAZDIM. 68 69 GİBİ BİR YERDE KALMAK BU SORULARLA HİÇ ADİL DEĞİL. GİTTİĞİM KURS HERKEZE MAIL ATIP HATALI SORULARI BİLDİRDİ, BÖYLECE İTİRAZ İŞİMİZ DAHA KOLAY OLDU.

hülya ayyıldız ve figen1903 bu yazıya teşekkür etti.
  18. DENİZ AYGÜN

DENİZ AYGÜN TÜİSAG Üyesi

AYNEN İPTAL OLMALI

19. ibrahimabdulkadir

ibrahimabdulkadir TÜİSAG Üyesi

CE SORUSUNU VE İŞYERİ HEKİMİ İLE BAĞLANTILI SORUYUDA EKLEYEBİLİRMİSİN . MADDİ KONUDA İSTERSEN DESTEK VERİRİM.YETERKİ ÇOK SAYIDA KİŞİ GEÇSİN BU SINAVI.

20. namikkemal

namikkemal TÜİSAG Üyesi

Aşağıdaki soruya itiraz ediyorum ark. ne dersiniz

SORU 98

98. Aşağıdakilerden hangisi çalışma hayatında etik değerlendirilmez ?

A)Öğrenme hakkı

B)Tazminat hakkı

C)Aile bireyleri ilişkisi

D)İşçi-işveren ilişkisi

Doğru cevap olarak C) verilmiştir. Ancak çalışma hayatında etik kurallara bakıldığında (gerek derslerde gerekse internette)

a)Çalışma hakkına saygı gösterme zorunluluğu

b)Adil ücret ödeme sorumluluğu

c)Özgürce ifade hakkı

d)Öğrenme hakkı

e)Örgütlenmeye engel olmama

f)Güvenli çalışma ortamının oluşturulması ve gizliliğe saygı

olarak açıklanmaktadır. Bu konulardan adil ücret ödeme sorumluluğu direkt olarak işçi ve ailesinin ihtiyaçlarını karşılamak için en önemli konudur. Ve bu konu aile bireyleri ilişkisidir. Tazminat hakkı ise tamamen borçlar kanunu veya ticaret kanunu veya SGK kanunu ile alakalı bir konu olup çalışma hayatındaki etik konularla hiçbir bağlantısı yoktur. Sorunun iptali gerekmektedir.

21. eyup54

eyup54 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar dilekçelerin kargoa teslim süreleri baz alınıyor bakanlığa ulaştığı gün değil.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica