18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ibrahimabdulkadir

ibrahimabdulkadir TÜİSAG Üyesi

KURSUN BİLDİRDİĞİ BU SORULAR HANGİLERİ ? LÜTFEN BELİRTİRMİSİN B KİTAPCIĞINA GÖRE..TEŞEKKRÜLER

Abdurrahman Çelebi ve Tütü bu yazıya teşekkür etti.
  2. rew2323

rew2323 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar 4 soruda ciddi sıkıntı var. 1'i birimsiz olduğundan diğer 3'üde cevapları yanlış onun haricindeki sorular öyle bir sorulmuş ki çözerken bize mantıklı gelsede mevzuatta ne yazıyorsa onu sormuşlar kafama takılanları inceledim bu şekilde.

Bence 2-3 sorunun cevabı değişir 1 soru iptal edilir.

3. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

Merhaba
    Kardes bu soruyu iptal etmesinler mahkemeye gidecem banko iptal isg uzmanlik bsinifi uzmanlik sinavi 18.05.13 tarihli a kitapcigi 28. Soruya bak sonra konus ben dilekcemi yolladim bu soru icin hadi kolay gelsin

dertmuhendisi, crimson ve mamaro1905 bu yazıya teşekkür etti.
  4. DENİZ AYGÜN

DENİZ AYGÜN TÜİSAG Üyesi

ELİNE SAGLIK

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

dertmuhendisi bu yazıya teşekkür etti.
  5. snnsvr

snnsvr TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR NEDEN KİMSE ŞU A KİTAPÇIĞININ 49. SORUSU OLAN KAYNAK TÜPLERİNİN RENGİ SORUSUYLA İLGİLENMİYOR? YANICI GAZ TÜPLERİNİN HEPSİ KIRMIZDIR DİYE BİRŞEY Mİ VAR KESİN YANLIŞ BU. ÇÜNKÜ EN BAŞTA ASETİLEN SARI RENK VE YANICI GAZ. YANLIŞSAM BİLGİLENDİRİR MİSİNİZ? LÜTFEN.

6. mcmertpay

mcmertpay TÜİSAG Üyesi

18 MAYIS 2013 İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVINDA HATALI BULUNAN SORULAR VE GEREKÇELERİ

1) A Kitapçığı/Soru_3

D seçeneğinin doğru olduğu yönünde Avrupa Birliği direktiflerinin ülkemizde uygulanmak olduğu örnek gösterilebilir. D şıkkında uygulanabilir yazdığı için kesin yanlış denilemez. Uygulanabilir yerine uygulanır kullanılsaydı D şıkkını yanlış kabul edebilirdik.

2) A Kitapçığı /Soru_26

BS 8800, bir İSG yönetim sistemi standardı olmayıp, BS 8750 İSG Yönetim sistemi Standardının kullanım kılavuzudur.

QS 9000: Otomotiv sisteminde kalite yönetim sistemidir.

İSO 9000 : Kalite yönetim sistemidir.

OHSAS 18001 :İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemidir.

Soruda hangisi İSG yönetim sistemidir diye sorulmuştur. Cevap şıklarında cevap yalnız (IV) olmalıydı.

3) A Kitapçığı /Soru_86

D şıkkında yazım yanlışı vardır.

CE işareti, boyutları uygun olduğu taktirde ürünü değil, ürüne iliştirilmelidir.

4) A Kitapçığı /Soru_88

Soruda birim belirtilmemiştir.

………..yerden yüksekliği kaç cm olmalıdır? şeklinde sorulmalıdır.
    hatalı soru ve dayanakları

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

mamaro1905 bu yazıya teşekkür etti.
  7. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

çok doğru diyorsunuz ama çok enteresan herkes yanlışlarını kontrol bile etmeden dilekçe yazıyor gönderiyor. 10 soru iptali sınavı iptal ediyor. şahsen ben sınavın iptalini istemiyorum bir daha o strese giremem çünkü.
    kendi yanlışlarımı kontrol ettim gerçekten yanlış neden itiraz edeyim ki yanlış yapmışım işte bariz ortada !
    ayrıca çok iptal gelmeyecek o kadar çok hatalı soru yok çünkü :) yada var bilemiyorum. Şöylede düşünüyorum. soru madem bu kadar hatalı birçok insan nasıl doğru yapmış o zaman ?
    sınırda kalan arkadaşlarımın hepsinin geçeceğini düşünüyorum ve istiyorum inanın.

umutist, Bayman ve sevinç irem bu yazıya teşekkür etti.
  8. metmak16

metmak16 TÜİSAG Üyesi

Aynı maili 2 kere gönderdim inşllah yanıt gelecektir arkadaşlar.

umutist, Tütü ve hülya ayyıldız bu yazıya teşekkür etti.
  9. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

10. Kürşat Dolayman

11. mcmertpay

mcmertpay TÜİSAG Üyesi

18 MAYIS 2013 İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVINDA HATALI BULUNAN SORULAR VE GEREKÇELERİ

1) A Kitapçığı/Soru_3

D seçeneğinin doğru olduğu yönünde Avrupa Birliği direktiflerinin ülkemizde uygulanmak olduğu örnek gösterilebilir. D şıkkında uygulanabilir yazdığı için kesin yanlış denilemez. Uygulanabilir yerine uygulanır kullanılsaydı D şıkkını yanlış kabul edebilirdik.

2) A Kitapçığı /Soru_26

BS 8800, bir İSG yönetim sistemi standardı olmayıp, BS 8750 İSG Yönetim sistemi Standardının kullanım kılavuzudur.

Soruda hangisi İSG yönetim sistemidir diye sorulmuştur. Cevap şıklarında cevap yalnız (IV) olmalıydı.

3) A Kitapçığı /Soru_86

CE işareti, boyutları uygun olduğu taktirde ürünü değil, ürüne iliştirilmelidir.

4) A Kitapçığı /Soru_88

12. Kürşat Dolayman

Kursmu yapti bizim sinavi yolladimi bakanliga gerisi yalan ben 3 tane attim umarim attim diyen yollamistir.

13. larantalya

larantalya TÜİSAG Üyesi

Bu sorulari bizlerle paylasir misiniz?

14. memostar

memostar TÜİSAG Üyesi

arkadaşım bu sınava bende girdim ve bu soruyu doğru yapmış olmama rağmen inşallah iptal olur o konuda bir sıkıntı yok. ama nasıl itiraz ettin, gerekçen ney, cevabın ne olması gerektiğini düşünüyorsun.

15. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

İtirazlarda şık değiştirmiyorlar o zaman bütün herkesin geçip kalması değişir ortalık karışır. soru sadece iptal ediliyor herkes doğru cevaplamış olarak kabul ediliyor :) Böylece sorun kalmıyor kimsenin hakkı yenmiyor.Sınırda kalan arkadaşlar için umarım geçerler diyorum.10 soru iptali sınavı iptal ettiriyor ve tekrar sınava giriyoruz.Ben bu strese tekrar girmek istemiyorum arkadaşlar zate elim ayağıma dolandı sınavda :)

16. gzmgmsgz

gzmgmsgz TÜİSAG Üyesi

Riskmedin gönderdiği mail bu şekilde fakat gerekçeleri yok bunların..

Bu şekilde itiraz edilirse dikkate alınır mı?

Bu soruların hatalı olduğunu bende düşünüyorum ama dilekçeye gerekçe olarak ne yazıcaz?

17. Erdem BULUT

Erdem BULUT TÜİSAG Üyesi

Sınavı hazırlayan kişi ya da kurum, artniyetli davranmış ve mağdur etme/ sınav sonrası ekonomi oluşturma yoluna gitmiş ifadeleriniz, maksadını aşıyor ve katılmıyorum. Bu gibi suçlayıcı ya da kurum yıpratıcı ifadeler, kanunu bile yeni çıkmış İş Güvenliğinin önemine gölge düşürür. Bu ülkede , kırk komisyonun incelemesinden geçen ÖSYM ÖSS sınavlarında bile, ne hatalar, ne imla hataları, çoklu yanıtlar, vs. hatalı sorulara rastlanabiliyor.
    15 yıldır İş Sağlığı ve Güvenliği alanında, kendi insiyatifiyle uzmanlaşan, sistem kuran biri olarak, her şey zamanla oturacak ve daha iyi olacak diye düşünüyorum. Biz usule uygun itirazımızı yapalım, zaten eleştirdiğimiz konular şu an her zeminde tartışılıyor, herkes kendisi için gereken çıkarımı çıkarıyordur.

Bayman bu yazıya teşekkür etti.
  18. Esin Ergun Kutlu

Esin Ergun Kutlu TÜİSAG Üyesi

Rica etsem kurstan gelen bilgi mailini bana da gönderebilir misiniz?
    esin.ergunkutlu@bshg.com

19. mcmertpay

mcmertpay TÜİSAG Üyesi

Ankara yaşayan arkadaşlar sizlerin itiraz etme zamanı bizlerden daha çok. aşağıdaki dört soru iptal nedenleri ile verilmiştir. bu nedenler işinin ehli iş güvenlikçiler tarafından belirtilmiştir.
    umarım zaman ayırıp itiraz dilekçelerini verebilirsiniz.

1) A Kitapçığı/Soru_3

2) A Kitapçığı /Soru_26

3) A Kitapçığı /Soru_86

4) A Kitapçığı /Soru_88

20. mamaro1905

mamaro1905 TÜİSAG Üyesi

arkadaşım tespitin çok doğru b sınıfı sınavında a kitapçığı 28. soru çok açık dozimetre ile ilgili ben radyosyon ölçüldüğünü bildiğimden işaretlememiştim :(

21. Remzi ELİKILIÇ

Remzi ELİKILIÇ TÜİSAG Üyesi

detam?

hangi detam bu.
    Bende istanbul detama gittim kursa ama bana gelen bir mail yok?

22. lanope

lanope TÜİSAG Üyesi

İTİRAZ DİLEKÇEM BUDUR ARKADAŞLAR

Ekli Dosyalar:

EmreC, cİSG ve Esin Ergun Kutlu bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica