18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. memostar

memostar TÜİSAG Üyesi

en fazla 7,5 saat çalışılacak diyor soruda soru doğru sıkıntı yok

berna61 bu yazıya teşekkür etti.
  2. zafer sezgin

zafer sezgin TÜİSAG Üyesi

C sınıfı işgüvenliği sınavı A kitapçığı 92.soru hatalı bence... yanlış olan ifade b şıkkı silikoz kristalize olmamış silika tozlarından oluşur...adı geçen hastalık SİLİKOZİS... silikoz diye hastalık yok... dolayısıyla silikoz hastası da yok... C şıkkıda yanlış...

mmimar63, cabir durmaz ve dertmuhendisi bu yazıya teşekkür etti.
  3. reeaall

reeaall TÜİSAG Üyesi

yazdığım ama geç gideceğinden dolayı gönderemediğim dilekçeye aynen şöyle yazdım
    "Fakat çağdaş iş sağlığı açısından “çalışanların sağlığı ile ailelerinin sağlığı arasında yakın ilişkiler vardır” ifadesi doğru bir ifade değildir. Mesela bir maden işçisinin meslek hastalığına yakalanması riski ile işçinin aile fertlerinden birisinin bu meslek hastalığına yakalanma riskinin hiçbir alakası yoktur. Dolayısı ile doğru cevap B seçeneği olmalıdır."
    ama tabii itiraza yetişemeyeceğim için maalesef itiraz edemiyorum.

4. bikem

bikem TÜİSAG Üyesi

önemli olan orada yanıcı gaz tüpleri kırmızıdır diyor.asetilende yanıcı gazdır. hidrojen tüpleri kırmızı olur deseydi,asetilen sarı
    olarak doğru olacaktı. cevaplar yanlış. 3 tane doğru cevap gözüküyor

5. feslegen55

feslegen55 TÜİSAG Üyesi

İş yeri hekimlerinin işyerlerinde iyileştirici sağlık hizmetleri vurgusu da bir yanılsama. Kast edilen iş yeri koşullarının iyileştirilmesi mi yoksa çalışanın meslek hastalığının iyileştirilmesi mi? İş yeri hekimi işyerinin insan sağlığına en uygun hale getirilmesi , olası meslek hastalıklarının alınacak tedbirlerle önlenmesine yönelik önleyici hizmetlerdir. Tedavi edici , iyileştirici hizmetler ilgili hastahanelerde ve meslek hastalıkları hastanelerinde yapılmaktadır. Yanıldığımı sanmıyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

TUĞBA ATAL bu yazıya teşekkür etti.
  6. memostar

memostar TÜİSAG Üyesi

a43 sorusuna itiraz edilirmi sizce çalışan kişinin işine konsantre olması için psikolojik danışmanlık gerekebilir bence...

7. Remzi ELİKILIÇ

Remzi ELİKILIÇ TÜİSAG Üyesi

ankarada oldugunu ve yardımcı olabılecıgını soyleyen arkadaslar var.
    mail ve telefon numaralarını yazmıslar forumda. geri sayfalara dönüp bakabilrisin.
    dikkaltli takip edelim. ben mail atttım. 3 soru için dilekçeyi yazdılar.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

8. fahriyamac

fahriyamac TÜİSAG Üyesi

Bende 66 ile kalıyorum,bende kahroluyorum

9. toprak2013

toprak2013 TÜİSAG Üyesi

A KİTAPÇIĞI 3 ADET SORUNUN (80-86-88.SORULAR) İTİRAZINI YAZIP KARGO YAPTIM. VATANA MİLLETE HAYIRLI OLSUN. 5 VEYA ÜZERİ SORU İPTAL OLACAK DİYE DÜŞÜNÜYORUM.HAYIRLISI BAKALIM...

10. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

Yetismiyorum bahenesi nedir ya dilekcede yazdigin tarih onemli onlarin eline 10 gunde gecse ne yazar sen denemzsen o denemzse isimiz yalan ilk gun bende etmiyecektim sonra ben etmzsem o etmezse kim eder dedim 40 tl bayildim amac icin deger ben kargodan tepkimi aldim ve sevindim epey itiraz varmis toplu olarak yarin oglen ellerine gecer dedi hakkini arayan herkrse tesekkurler umarim bit kisi bile olsa bu itrazlar sonucu mutlu olur

melik şereflişan, volkan38, yakops51 ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  11. feslegen55

feslegen55 TÜİSAG Üyesi

Tehlikeli durum hem a-c- d- şıkkıdır. Tehlikeli malzeme kullanımı Türkçe meali nedir? Tehlikeli olan malzemeden kasıt nedir? Cümle olarak yetersiz bir ifadedir.

dertmuhendisi bu yazıya teşekkür etti.
  12. cfy66

cfy66 TÜİSAG Üyesi

13. metin73

metin73 TÜİSAG Üyesi

Ben de senin gibi düşünüyorum, zaten soruda konsantre demiş.

14. yahel

yahel TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar itiraz dilekçemi verdim.Gittiğimde itiraz için dilekçe verenler vardı.İnşallah hatalı sorular iptal edilecek.Görevli dünden beri itirazların geldiğini söyledi

YARIN İTİRAZ İÇİN SON GÜN İtiraz edecekler teredütte kalmayın ne yaptık ettik şu 2 günde sonrası beklemek.Bize verilen itiraz hakkını kullanalım

TUĞBA ATAL bu yazıya teşekkür etti.
  15. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

68 ile kalan arkads dozimetre ve isg yonetim sistemini yanlis yaptiysan bence banko gectin umarim gecersin kardes 66 ile kalan arkadas umrm sende bir sekilde gecersin

16. Water

Water TÜİSAG Üyesi

@csgbfarukcelik arkadaşlar bakanın twiterdaki resmi sayfasının adı. Bence atacağınız bikaç tweetlede onun bu konuda duyarlı kalması gerektiğini hatırlatabilirsiniz.

17. feslegen55

feslegen55 TÜİSAG Üyesi

İyi yaptınız. Benim beynim stop etti, büyük hayal kırıklığı yaşıyorum ve inanın kendime olan öz güvenim sarsıldı. Umarım çabanız bizi destekler. 69 da kaldım. Bir soru ya, artık kafam çalışmıyorum, itiraz edecek gücü düşünsel olarak kendimde bulamadım.

18. ayhan1683

ayhan1683 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bizim kursta yalnış sorular için mail göndermiş. Maili aynen yayınlıyorum birilerinin işine yarar umarım ki.

Arkadaşlar; sınav soruları ve cevapları yayınlandı, eğitici ve uzmanlarımızla incelediğimiz sorularda bazılarında yanlışlık ve eksiklik var, ekte itiraz hakkında belge ve itiraz edebileceğiniz sorular var, sizin de kendinize göre cevabı değişmesi yada iptal edilmesi gerekir dediğiniz soruları açıklamalı olarak ekleyip itiraz edebilirsiniz.

Ayrıca forumlardan yada diğer internet sitelerinden yayınlanan söylentilere kulak asmayın sınav iptal edilmez, yada geçme notu düşürülmez yada çan eğrisi gibi bir uygulama yapılmaz. Her sınavda böyle söylentiler çıkar itibar etmeyin, itiraz etmek isterseniz ekteki belgeleri inceleyiniz. Siz geçseniz bile sınırda kalan kişiler için yardımcı olabilirsiniz.

Teşekkürler

Ekli Dosyalar:

19. metin73

metin73 TÜİSAG Üyesi

Aptalca bir ifade haklısın. Tehlikeli madde kullanma nedir ya :)
    El aletlerini tehlikeli kullanma falan demek istiyorlar sanırım.

Bence bu soruları yabancı bir siteden bulup, dandik bir çeviri programıyla Türkçe ye çevirmişler :)

20. gmzmmt

gmzmmt TÜİSAG Üyesi

A kitapçı 24 ve 83 e itiraz ettim. Hayırlısı. ..

21. kerim dede

kerim dede TÜİSAG Üyesi

benim bir önerim var bu konuda ses duyurulmalı itiraz etmek elbette bir yoldur , ama bu itirazların etkili olmasını sağlamak ise başlı başına toplu bir hareketle olur. önerim ise şudur son günlerin en gözde sosyal paylaşım alanı twitter dir. ve buralarda güncel gündemlerle ilgili hastag ler yapılır. site yönetiminden bir arkadaş acilen bir konu açmalı ve bu olayı twitter gündemine tasıyıp orda herkesin görmesini sağlamalıyız. bu sayede bu hataları yapanlar evinde rahat rahat oturmak yerine müdürlerinden amirlerinden gelen naptınız siz sorularına maruz kalsınlar. bunu gündemde tutabilirsek ki 30 000 kişiden bahsediyoruz soradan bır konuda değil herkes sürekli bu gündeme yazarsa istediğimiz süre bunu twitter gündeminde tutarız , hastag ıcerıgıde calısma bakanlıgı olacagından goze carpmayacagı kımse olamaz. burda tek ıs twıtterı olan herkesın bırbırını ekleyıp bu hastag uzerıne yazması ve bırbırını rt leyerek gundemde kalmasını saglaması . eger becerebılırsek tooplu hareketımızı ıstedgımız her kese ıstedıgımız sekılde gosterebılırız.
    sıte yonetımınden rıcam bununla ılgılı bır konu acıp herkesın twıtter adreslerını belırtmesını ve bırbırını eklemesını saglamak ayrıca goze carpıcak bır hastag olusturup herkesın onun altına yazmasını yonlendırmek örn #çalışmabakanlığıİSGsınavı gibi herkes buna ayazarsa gunlerde TT de kalır ve amacımıza ulasırız. saygılar. sıte yonetımının hareketını beklıyorum saygılar hepınıze ıyı calısmalar.

volkan38 ve dertmuhendisi bu yazıya teşekkür etti.
  22. EmreC

EmreC TÜİSAG Üyesi

Kardeş Allah iki cihanda işlerini rast getirsin...

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica