18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. dertmuhendisi

dertmuhendisi TÜİSAG Üyesi

BRAVO

mrplayman bu yazıya teşekkür etti.
  2. cfy66

cfy66 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar sınavı hazırlayan , sınavı yapan ve soruların cevap anahtarını yayınlayan MEB değil mi ? İtirazları neden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı' na yapıyoruz bilen var mı?

3. kerim dede

kerim dede TÜİSAG Üyesi

meb sadece sınavı yapıyor duzenelemelerı yapıyor , soruları hazırlayanlar csgb

dertmuhendisi ve m mır bu yazıya teşekkür etti.
  4. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

5. Tütü

Tütü TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle .bende yarın sabahtan dilekçe gönderiyorum..Umarım çabalarımız boşa gitmez arkadaşlar..

volkan38, arzu batmaz, dertmuhendisi ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  6. Sedat_Jeolog

Sedat_Jeolog TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben yarın kargo ile yollasamda ulaşmayacak nasıl halledebilirim. yardımcı olabilir misiniz??

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. daktuylu

daktuylu TÜİSAG Üyesi

merhaba arkadaşlar sorulara tabiki itiraz etmeliyiz ama bu itirazı bana göre ,sana göre ,ona göre diye bir kavramla çözemeyiz bu sadece bize sıkıntı çıkarır, hem paramız hemde bu iş için girdiğimiz sıkıntıya değmez ,dikkate alınmayız sadece kuru kalabalıktan başka birşeye yaramaz.itirazlarımızı kanuna göre tüzüğe ve yönetmeliğe,verilere göre yapmalıyız.Yoksa sıfıra sıfır elde var sıfır..

dertmuhendisi ve m mır bu yazıya teşekkür etti.
  8. eyup54

eyup54 TÜİSAG Üyesi

iadeli taahütlü gönderdiğinde gönderdiğin gün önemli ellerine ne zamn laşığı değil. sıkıntı yok yani gönderebilirsiniz.

dertmuhendisi bu yazıya teşekkür etti.
  9. feslegen55

feslegen55 TÜİSAG Üyesi

Bence getirmesin, ben işimi öteki dünyaya bırakmak istemiyorum. Bu dünyada burunlarından fitil fitil gelsin emi!.....

10. berat şenel

berat şenel TÜİSAG Üyesi

SA
    KAÇ ARKADAŞ SORULARA GERÇEKTEN İTİRAZ DİLEKÇESİ GÖNDERDİ?

HERKESE KOLAY GELSİN

11. berna61

berna61 TÜİSAG Üyesi

a şıkkı tehlikeli durum,diğer 3 ü tehlikeli harekettir.bu soru doğru bir sıkıntı yok.

brusk_82, kimyacı44 ve ekorucu bu yazıya teşekkür etti.
  12. fahriyamac

fahriyamac TÜİSAG Üyesi

sağol kardeş,inşaallah

13. Tütü

Tütü TÜİSAG Üyesi

hazır şuan.yarın sabah itibari ile gönderiyorum

hülya ayyıldız bu yazıya teşekkür etti.
  14. emreisg

emreisg TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar sırf itiraz olsun diye de itiraz etmeyin. En makul olan ve herkesin uzlaştığı beyin fırtınası sonucu karar verdiğimiz sorulara itiraz edelim. Bazı itirazlara bakıyorum gerçekten hiç araştırmadan sormadan yazılan şeyler. Daha titiz olalım. Herkese saygılar.

berna61 bu yazıya teşekkür etti.
  15. cann cann

cann cann TÜİSAG Üyesi

18 MAYIS 2013 TARİHLİ C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVI SORU İTİRAZI
    Kitapçık Türü ve Soru No
    Soru Alıntısı
    Soru İptal Gerekçesi
    A – 88
    Daire testere tezgahlarında çalışma tablasının yerden yüksekliği aşağıdakilerden hangisi olmalıdır?
    A) 80 B) 90 C) 100 D) 110
    Sorulan soruda herhangi bir ölçü birimi belirtilmemiştir ve teknik olarak yanlıştır. Ayrıca İlgili tüzükte 85-90 cm aralığı verilmiştir. Soru sonunda “olmalıdır” ifadesi geçmektedir. Cevap anahtarında cevap B yani 90 verilmiştir. Ancak daire testere tezgahının çalışma tablasının yerden yüksekliği 90 cm olmak zorunda değildir. 85-90 cm arasında olmak zorundadır. Yani 85 cm de olabilir. Soru sonunda “olabilir” olarak sorulmuş olsa idi ölçü birimi belirtmek şartıyla cevap 90 cm olabilirdi.
    Gerekçe 1: Soruda ölçü birimi belirtilmemiştir.
    Gerekçe 2: Ölçü biriminin olmamasıyla birlikte, sorunun cevabı, “olmalıdır” ifadesinden dolayı şıklarda yoktur.
    İlgili Mevzuat Alıntısı:
    (İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ TÜZÜĞÜ)
    Madde 184 – Daire (tepsi) testere tezgahları ile yapılan çalışmalarda, aşağıdaki tedbirler alınacaktır:
    1) Daire testere tezgahlarında, çalışma tablasının yerden yüksekliği 85-90 santimetre olacaktır.

ismail imamoğlu ve hülya ayyıldız bu yazıya teşekkür etti.
  16. kıvanç evegü

kıvanç evegü TÜİSAG Üyesi

SÜPER BİR ARAŞTIRMA BU SORULARIN HEPSİ YANLIŞ....İTİRAZDA YUKARIDAKİ 5 SORU KESİN DEĞİŞECEKTİR..CE BELGESİ , OHSAS 18001 Lİ SORU, KAYNAK KONUSU VE İŞ YERİ HEKİMLİĞİ KESİN SORULAR.İLAVE OLARAK OSGB VE İSGB SORUSUDA YANLIŞ BENCE..

FULYA SARI bu yazıya teşekkür etti.
  17. berna61

berna61 TÜİSAG Üyesi

Bütün itiraz başvurularında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı evrak giriş tarihi ve saati esas alınacaktır. yani dilekçe tarihi değil

18. Ahmet Çetin

Ahmet Çetin TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar
    Başvurmak isteyenler için;
    İtiraz dilekçelerini word olarak ekledim

Hepsini indirip inceleyip size uygun olanı kullanabilirsiniz.

İTİRAZ EDİLEN SORULAR

DUŞLAR 15 GÜNDE

EMNİYET KEMERİ

DOĞAL AFET

GÜRÜLTÜ KONTROLÜ

DAİRE TESTERE

QS 9000

FİZİKSEL RİSK

İŞYERİ HEKİM GÖREV-tedavi

CE İŞARETİ

DOZİMETRE

AYDINLATMA -CANDELA

OKSİJEN

ÇOCUK SAAT

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

KAYNAK RENK-

TEHLİKELİ DURUM-

EmreC, FULYA SARI, volkan38 ve 8 kişi daha buna teşekkür etti.
  19. hasan fatih atak

hasan fatih atak TÜİSAG Üyesi

onemlı olan verdıgın tarıhtır.yarın son gun yarın gonderebılırsın

20. kimyacı44

kimyacı44 TÜİSAG Üyesi

arkadaşım soru yerden yükseklik olarak soruluyor 90 metre yada 90 mm olacak değil cm cinsinden olduğu gayet açık bence :)

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica