18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Tütü

Tütü TÜİSAG Üyesi

aynen :)

2. rizakaya

rizakaya TÜİSAG Üyesi

İTİRAZ DİLEKÇEMİ GÖNDERDİM AZ ÖNCE İNŞALLAH YETİŞİR

seher çam ve Tütü bu yazıya teşekkür etti.
  3. Remzi ELİKILIÇ

Remzi ELİKILIÇ TÜİSAG Üyesi

arkadaşım, açık açık telefon numaranı da yaz.
    arayıp 10 tl sini sana yollamak isteyen olabilir.
    hem senin masrafların azalır. hem başkalarının da içi rahat eder.

seher çam bu yazıya teşekkür etti.
  4. Birkan35

Birkan35 TÜİSAG Üyesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. gemitamircisi

gemitamircisi TÜİSAG Üyesi

abı ben takıp edıyomda ıkı gundur OSGB sorusuna ıtıraz nedenını anlamaya calısıyorum.halada anlamadım..OSGB tedbırını almakla sorumlu olmazkı..makıne koruyucusu eksık dıyelım hadıse soylemı gerceklesecek..A sınıfı Osman Bey geçen fabrikadaki eksiği ben alıp tamamlamıstım bu sefer siz alın buradaki onlemı mı der.yoksa işverene gidip kardesım buraya bunu yapmadan calısma yapma deyıp tutanagını mı sunar?

Bayman bu yazıya teşekkür etti.
  6. yahel

yahel TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞIM SANA TEK DİYECEĞİM EĞER ELİNDEN BİRŞEY GELMİYORSA BAŞKALARININ PAÇASINDAN ÇEKME.KİMSE KAFASINA GÖRE BİR İŞ YAPMIYOR.HERŞEY KURALINA KİTABINA GÖRE YAPILIYOR BİZE VERİLEN SÜRE 3 GÜN GEÇECEK ONDAN SONRA BÖYLE BİR MERAKIN VARSA BELİRTİRSİN

ŞU SAYFAYI DA DİKKATLE İNCELEMENİ TAVSİYE EDERİM

BURADAKİ SINAVLARA VE DUYURU TARİHLERİNE BAKMANI ÖNEMLE RİCA EDERİM

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyurular

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. namikkemal

namikkemal TÜİSAG Üyesi

Bu konuda daha detaylı açıklama verirsen yarın sabah itirazlarıma bunuda ekleyip vereyim adres nkgultekin@msn.com

8. Remzi ELİKILIÇ

Remzi ELİKILIÇ TÜİSAG Üyesi

şöyle yorumlayayım sana arkadaşım. soruda demişki ......... doğru değildir??
    cevap anahtarı b şıkkı İşyerinde kaza, yangın, doğal afetle ilgili önlemleri almakla görevlidirler..
    burdan anladıgımız normalde gorevleri arasında olmaması lazım.

ama
    yönetmelikte şöyle diyor:

İşyerinde kaza, yangın, doğal afet ve bunun gibi acil müdahale gerektiren durumların belirlenmesi, acil durum planının hazırlanması, ilkyardım ve acil müdahale bakımından yapılması gereken uygulamaların organizasyonu ile ilgili diğer birim, kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılmasından, sorumludur der.

burdan yola çıkarak itiraz nedenimiz. OSGB ve isgb İşyerinde kaza, yangın, doğal afetle ilgili önlemleri almakla görevlidirler.
    tum sıklar doğru.

9. Nafis

Nafis TÜİSAG Üyesi

Bu rezalet konusunda yetkililerden hiçbir açıklama yapılmıyor tabi. Birden fazal doğru olan sorular, birimi olmayab sorular, yazım hataları daha neler neler. Bende itirazımı yaptım bugün. Umarım yarattıkları rezaletin fakında olurlar. Ama benim düşüncem bizlerden ekstra gelir kaynağı elde edilmek için bilinçli olarak ve art niyetli olarak bu yapıldı. Bu sayede hem itirazlardan para kazanacaklar (bir çoğunu kabul etmeyerek kazanşlarını arttırmayı planlıyorlar) hem de insanlar bir daha sınava girecek ve çok daha fazla para kazanacaklar. Ben idddia ediyorum o soruları hazırlayanlardan birsi o gün benimle birlikte sınava girseydi benden aşağı puan alırdı. Çünkü kendileri de cevapların ne olduğunu bilmiyorlar. yalan yanlış hazırlanan şeyin akılda tutulması mümkün değil. Ancak doğruları bilirsen her zaman ortaya koyabilirsin.

kizilsu bu yazıya teşekkür etti.
  10. OZGUR78

OZGUR78 TÜİSAG Üyesi

İtiraz dilekçeleri genel olarak güzel hazırlanmış. İlk zaman ki heyecan yapılan hareketler yerini daha mantıklı davranışlara bırakmış görünüyor.
    65-70 puan aralığında bir çok arkadaşımız var bu itirazlar sonucu büyük çoğunluğun geçeceğini umut ediyorum.
    İtirazların herkese hayırlı olmasını diliyorum. Bol şanslar.

kizilsu bu yazıya teşekkür etti.
  11. yahel

yahel TÜİSAG Üyesi

12. gemitamircisi

kesınlıkle ıptal dıdem hanım neden ;
    Temel eğitimini tamamlamış ve okula gitmeyen çocukların çalışma saatleri günde yedi ve haftada otuzbeş saatten fazla olamaz. Ancak, 15 yaşını tamamlamış çocuklar için bu süre günde sekiz ve haftada kırk saate kadar arttırılabilir.

NE DIYOR.15 YASINI TAMAMLAMIS COCUKLAR
    NE DIYOR.TEMEL EGITIMINI TAMAMLAMIS COCUK.SINIFTA KALDIYSA 1SENE?

13. kaderizm

kaderizm TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 97. soru hatalı gibi arkadaşlar
    Gece çalışması ile ilgili aşağıdaki verilenlerden hangidi yanlıştır.
    A-Gece çalışması en geç 20:00 da başlar
    B-Gece çalışması en erken 06:00 ya kadar devam eder
    C-gece çalışma süresi 7.5 saati geçemez
    D-çalışma süresinin en az üçte ikisi gece çalışma saatleri içinde olması gerekir

...şimdi d seçeneği yanlış tamam,lakin A ve B seçeneğide yanlış yazılmış doğrusu:
    A-Gece çalışması en erken 20:00 da başlar
    B-Gece çalışması en geç 06:00 a kadardır

Lütfen yardımcı olun arkadaşlar bu sorunun tartışıldığını hiç görmedim sizcede yanlış değilmi mantık hatası...

14. yns27

yns27 TÜİSAG Üyesi

günlerdir takip ediyorum kurs hocalarına ulaşmaya çalışıyorum eğitim aldığınız kurslardan sorular ile ilgili bir bilgi fikir alan oldu mu ? emekli müfettişler ne diyor bu sorular hakkında?

15. cann cann

cann cann TÜİSAG Üyesi

Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının
    http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından
    itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne
    yapabileceklerdir.4
    Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner
    Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540
    5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil)
    “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul
    edilecektir.
    Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı
    No:42 Emek-ANKARA’dır.

Bütün itiraz başvurularında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı evrak giriş tarihi ve saati esas
    alınacaktır.

16. gemitamircisi

ne dıyor bak.planın hazırlanması-nasıl yapılır duzenlenır.
    uygulamaların organızasyonu- ahmet sen su ısı yapacaksın mehmet sende bunu
    işbirliği yapmak-nereye cekersen
    önlem almak -işverenın işidir.(isg ci eğer rapor vermişse bu yonde tuzu kurudur.)

didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  17. brusk_82

brusk_82 TÜİSAG Üyesi

kursunla yapılan çalışma günde 4 saati gecemezken orada 7,5 saat çalışılabilır işlerden sayılmış... doğrusunu bilen arkadaşlar varsa bizi aydınlatsın... kursun ve arsenik << 7,5 << montaj ... bu soruya kimse niye yanlış gözuyle bakmıyor... insanlar yanlış yaptıklarına itiraz ediyorlar, doğru kabul edilen yanlışlara değil... hekimlik sorusuna tedavi yanlıştır diyen arkadaşlar işyeri hekimi ameliyat yapar mı?? iyileştirmek onun işi değil koruyucu hekim olarak vardır... bir işçinin ayağı kırılıyor işyeri hekimi ılk mudaheleyi yapıp hastaneye gönderiyor, neden tedavi etmiyor?? işyeri hekiminden tam teşekküllü hastane kurmasını kanseri asbestozu sinir hastalıklarını kulak problemlerini ortopedik vakaları yani işyerinde ne olursa olsun iyilestirmesini bekleyen var mı?? var mı bahsettiğimiz donanımlara sahip bir hekim, bence mumkun değil.... soru çok güzel sorulmuş... CE için, testere sorusu için, kursun için, vb dil ve anlatım problemleri olan sorulara hep beraber itiraz edelim, yanlış yaptıklarımız için insanları boşuna uğrastırmayalım lutfen....

18. mimner

mimner TÜİSAG Üyesi

bende aynı fikirdeyim çok saçma bır soru

19. ekorucu

ekorucu TÜİSAG Üyesi

Bende senin gibi Düşündüm başta sonra dedim en geç yanlış olsa erkeninde yanlış olması lazımdı sonra kurs geldi aklıma hoca bastıra bastıra çalışma süresinin yarısından fazlasının gece çalışmasına denk gelmesi lazım diye. sonra düşündüm 2/3 te yarıdan fazla ama 9 saatlik bir çalışmada yarısı 4.5 saat 2/3 ü 6 saat çalışma yapar karaladım d yi.

20. cann cann

cann cann TÜİSAG Üyesi

Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T. C. kimlik numarası, imza, adres ve dekontu
    olmayan dilekçeler ile faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica