18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. smlylmz

smlylmz TÜİSAG Üyesi

Aşağıda verilen ölçüm aletlerinden hangisi kişisel gürültü maruziyeti riskini belirlemek için kullanılır ?
    A .) HİGROMETRE
    B.) DOZİMETRE
    C. ) ANEMOMETRE
    D.) BAROMETRE

DOĞRU ŞIK DESİBELMETRE OLMALI SEBEBİ İSE
    HİGROMETRE NEM ÖLÇEN ALET
    ANEMOMETRE RÜZGAR HIZINI ÖLÇEN ALET
    BAROMETRE BASINCI ÖLÇEN ALET
    DOZİMETRE İSE RADYOSYON IŞINLARINI ÖLÇEN ALETTİR .. DOĞRU ŞIK BULUNMAMAKTA VE KESİNLİKLE İPTAL EDİLMELİ

2. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

İtiraza konu benim hazırladığım 3 bir de karışık itiraz dilekçeleri hizmetinize sunar, gereğini rica ederim. Kal sağlıcakla Metin kardeşim

Ekli Dosyalar:

kubilay menteş ve filizt bu yazıya teşekkür etti.
  3. metin73

metin73 TÜİSAG Üyesi

Ben de buna takılmıştım saat 21.00 da başlayınca gece çalışması olmuyor mu? En geç 20.00 değil demekki.
    Ya da 03.00 da bitince olmuyor mu, demek ki en erken 06.00 a kadar devam etmiyormuş.

kubilay menteş bu yazıya teşekkür etti.
  4. metin73

metin73 TÜİSAG Üyesi

Senin imzanı atarsa olur :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. jeolog..

jeolog.. TÜİSAG Üyesi

Ben bugün 4 soruya itiraz dilekçemi verdim.Babam A sınıfı uzman kendisi de soruların iptali için dilekçe verdi.inşallah hakkımızı alırız arkadaşlar herkes 70 alır:) 68 doğrum var umarım geçeriz..

m mır bu yazıya teşekkür etti.
  6. masum123

masum123 TÜİSAG Üyesi

aynen öyle kurşun çinko sorusu cevap a şıkkı olmalı kesinlikle öyle

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

kubilay menteş bu yazıya teşekkür etti.
  7. filizt

filizt TÜİSAG Üyesi

Bunu Duymak Güzel Oldu Çünkü Süre Çok Kısıtlı Yarın Bile geç Kalınmış Değil Bence İtiraz Oranı Artar Bu Durumda

8. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Çok yoruldum. Onu da yapacağım. O kesin iptal olacak ama söz senin için yorgunluğum geçsin itirazı yapacağım.

Arif Alataş, Emre Demirel, m mır ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  9. metin73

metin73 TÜİSAG Üyesi

İTİRAZ
    4857 Nolu İş kanunu:

Gece süresi ve gece çalışmaları

MADDE 69. - Çalışma hayatında "gece" en geç saat 20.00'de başlayarak en erken saat 06.00'ya kadar geçen ve her halde en fazla onbir saat süren dönemdir.

Burada gece çalışması değil, gece kavramı tanımlanmıştır. Nitekim kanunda da özellikle gece ibaresi tırnak içine alınmıştır. Buradan gece çalışma süresinin sınırları anlaşılamaz, şöyleki: Saat 23.00 dan 05.00 a kadar yapılan çalışma da gece çalışmasıdır. Bu durumda gece çalışması en geç 20.00 da başlar veya 06.00 da biter diye bir çıkarım yapamazsınız. 20.00 dan sonra da başlayabilir, 06.00 dan önce de bitebilir.

Bu soru da kesin iptal arkadaşlar...
    Ben başvurmadım, sadece cevap için araştırdım.

10. filizt

filizt TÜİSAG Üyesi

Kargoile yollaybilirsiniz

11. mehmetay

mehmetay TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bankaya parayı atm'den yatırdım. Hesap numarasından gönderdim. Bir sıkıntı olur mu? Bilgisi olan var ise bana dönüş yapabilir mi?

5 adet soruya itiraz ettim. A grubu 88, 26, 86, 24, 68.

Bütün isg uzmanı aday arkadaşlardan da ricam haklarını arasınlar. Çünkü cidden haksızlık oluyor. Bugün haksızlığa göz yummamak lazım. Gözlerimizi kapatırsak eğer hakkımız olanı alamayız. Şunu da söylemek istiyorum. Şuan yaptıklarımla ile sınavı kazanıyorum. Bu rağmen itiraz ediyorum çünkü yapılan haksızlıklara sustukça daha fazla hakkımızdan vermek zorunda kalıyoruz.

coskun35, filizt ve Emre Demirel bu yazıya teşekkür etti.
  12. metin73

metin73 TÜİSAG Üyesi

Yok böyle birşey arkadaşlar kılavuz gayet net, 147 deki vatandaş kılavuzu nereden bilecek. Bakanlık, evrak kayıda girdiği saate bakarım diyor. Oldu o zaman ver postaya, 1 ay sonra gitsin, bakanlık onlarla mı uğraşacak. 147 yanlış söylemiş deyip çekilecek kenara...

Size bunu 17 yıllık devlet memuru olarak söylüyorum...

13. serdar incirci

serdar incirci TÜİSAG Üyesi

metin 73 adlı arkadaşıma teşekkür ediyorum şu gece kavramı hakkaten daha önce hiç dikkatimi çekmemişti. itirazlarımı dün göndermiştim. bugün itiraz edecek olan arkadaşlar bu soruyuda dahil ederlerse müteşekkir olacagım saol metin 73 kardeşim tekrardan

14. likable03

likable03 TÜİSAG Üyesi

15. acicekci

acicekci TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, hatalı soruların bulunup gerekçesini yayınlayarak bizlere yol gösteren, yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler. Bugün itibari ile bende itiraz başvurumu yapmış bulunuyorum..

Ekli Dosyalar:

oylmz, Kemal Erdal Çelen ve Emre Demirel bu yazıya teşekkür etti.
  16. cann cann

cann cann TÜİSAG Üyesi

CE işaretiyle ilgili olarak soruyu dikkatli okursanız;
    Kişisel koruyucu donanımlarda CE işaretinin iliştirilmesi ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi doğrudur? denilmektedir.

CEVAP D verilmiş ve ürüne yerine "ürünü" ifadesinin yanlış yazımı ile birlikte doğrudur. Burada anlam kayması, anlam hatası vb gerekçelerle itiraz edilebilir düşüncesindeyim.

D) CE işareti boyutları uygun olduğu takdirde ürünü (ürüne) iliştirilmelidir.

Buradaki ürün, net olarak kişisel koruyucu donanımdır ve yazım yanlışı ile birlikte doğru düşüncesindeyim.

17. kubilay menteş

kubilay menteş TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 76. soru...

Aşağıdakilerden hangisi yükün sahip olduğu özelliklerden dolayı yükün elle taşınması sırasında risk oluşturan faktörlerden değildir?
    A) Yükün taşınacağı zeminin bozuk olması ve engeller bulunması
    B) Yükün dengesiz olmaı ve içindekilerin yer değiştirmesi
    C) Yükün kaba ve kavranmasının zor olması
    D) Yükün ağır ve büyük olması.

A şıkkı doğru demiş. Ancak zeminin bozuk olması ve engelli oması nasıl risk oluştırmaz anlamadım. Bilen beri gelsin...

18. tekstildokuma

tekstildokuma TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar yarın sabah dilekçeyi kargoya versem olur mu? 3 günlük itiraz süresi ne zaman doluyor?

19. elaisg

elaisg TÜİSAG Üyesi

Çok teşekkür ederim o soru çok sıkıntılı bence. Sizin dilekçenizizi daire testere revizesi ile göndereceğim ben de izninizle

20. denizim

denizim TÜİSAG Üyesi

Bu sorunun iptal olması için yönetmeliğin iptali gerek

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica