18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. fikret Baydar

fikret Baydar TÜİSAG Üyesi

SORU 27. Sağlık Kuralları Bakımından Günde Ancak Yedi buçuk Saat veya Daha Az Çalışılması Gereken İşler Hakkında Yönetmelik’e göre aşağıdakilerden hangisi günde ancak 7,5 saat çalışacak işlerden değildir?

A)Kurşun ve arsenik işleri
    B)Çimento sanayi işleri
    C)Montaj işleri
    D)Kaynak işleri
    Soruya dikkat edin lütfen: Son cümle: ...7,5 saat çalışacak işlerden değildir? Soru olumsuz soru.Yani "Montaj işleri sağlık kuralları bakımından günde ancak yedi buçuk saat veya daha az çalışılması gereken bir iş değildir."Montaj işerinde daha uzun süre ile çalışılabilir.
    Selamlar

berna61 ve Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  2. trim78

trim78 TÜİSAG Üyesi

Saçma sapan sorulardı..Neyi hedeflediler belli değildi.. aynı gittiğimiz dershaneden bozma kurslar gibi..!!!

3. kizilsu

kizilsu TÜİSAG Üyesi

hocam emeğine sağlık. Ce işaretlemesi ile ilgili soruda ki yorumu aynen bende yapmıştım.Danışmanlık firmamız var, Ce işaretlemesi danışmanlığı da yapıyoruz ne acıdır ki bu soruyu yanlış yaptım.Yanlış yapmamdaki sebeplerden biri yapı malzemelerinde (briket v.s) Ce işaretinin ürüne iliştirilemeyip belgesine iliştirilmesidir, bir diğeride doğru olan bir şıkda harf hatası olmaz mantığının olması.Dilekçenizi vermediyseniz ilave olarak bu iki sebepte eklenebilir.

Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  4. fikret Baydar

C şıkkındaki "pürüzlü ve kaygan yüzeylerde çalışma" cevabı iş yerlerinde tehlikeli duruma örnek teşkil etmez mi?...Kaldı ki "pürüzlü ve kaygan yüzey" de iş yerinin düzensizliği değil midir?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. mustafa özgün

mustafa özgün TÜİSAG Üyesi

EĞER GECE ÇALIŞMASI ENGEÇ 20 DE BAŞLARSA EN ERKENDE 06 DA BİTERSE 10 SAAT EDER.DİĞER ŞIVK 7.5 SAATTEN FAZLA ÇALIŞTIRILAMAZ MANTIĞI İLE TERS.7.5 SAAT TE YANLIŞ.VARDİYA SİSTEMİ GENELDE
    07-15 ,15-21 ,21- 07 3 VARDİYALI SİSTEM.15-21 DE YİNE YANLIŞ 21 DE PAYDOS ETTİRİLMEZ.21-07
    VARDİYASIDA 21 DE BAŞLATILAMAZ. SORU KİPİ YANLIŞ

FATİH RIFAT AY ve s4m1c4n bu yazıya teşekkür etti.
  6. crano06

crano06 TÜİSAG Üyesi

benım arkadas ankara'da ücretini yolladım yarın dilekçe verecek benim yerime ankaraya gidemiyip bende itiraz edecem diyenler isterlerse mail atsınlar topluca hepsini götürüp bırakır en azından itiraz sayısı artar. omertural@aol.com

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

Dikkat !!!!!!!!!!

Geç kaldım diye ağlama hakkın olan puanı istiyorsan örnek dilekçeler var forumda bir sürü ayrıca beğenmiyorsan yaz sabaha kadar 147 hattını ararsanız yarın yollayacağınız hatta perşembe bile yollayacağınız dilekçeler geçerlidir.kargonun teslim tarihinin bir önemi yok dediler bana dilekçedeki tarih geçerli olacaktır.Ağlama ve yaz güdülen insan modelinden kurtul koyun olma sen önderlik bir seferde

elaisg, kubilay menteş ve s4m1c4n bu yazıya teşekkür etti.
  8. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Ela hanım sizi kırmaktansa testereyi kırma pahasına 2 saat daha emek sarf ederek B kitapçığı 99. soru için itiraz dilekçesini düzenledim. Hayırlısı ile iptale vesile olur da emeklerimiz boş gitmez inşallah. Kalın sağlıcakla

Ekli Dosyalar:

elaisg, may ve alibaser bu yazıya teşekkür etti.
  9. Water

Water TÜİSAG Üyesi

#calısmabakanlığıisgsınavındasorunlar arkadaşlar destek olun twiterda duysunlar sesimizi

yakops51 bu yazıya teşekkür etti.
  10. fikret Baydar

Soru harika ve doğru:Cevap D seçenegidir.Çünki Titreşim riskin kendisidir, tehlike değildir.İşitme kaybı ise bunun bir sonucudur.
    Selamlar

11. Kürşat Dolayman

B kitapçığı 100 numaralı soruya tek itiraz eden benim galiba onu tepki için itiraz ettim yürürlükten kalkan bir kanun maddesinin bilgi ölçülmesi için güncel bir sınavda sorulmasını etik bulmuyorum dedim çok yanlış eski bilgilerle tamamda devam eden bilgilerde var onlardan sorulmalıydı sadece bence hazırlayan sınav olsun diye hazırlamış uzmalık bu kadar basite indirgenmemeli arkadaşlar itirazlarımızı umarım dikkate alırlar hakkımızı savunan her kardeşime teşekkür ederim

gencay3959, Kemal Erdal Çelen ve s4m1c4n bu yazıya teşekkür etti.
  12. Kürşat Dolayman

ho
    cam ediyorsan şuna et ben ettim dozimetre sorusuna isg uzmanlık sınavı B sınıfı uzamanlık 18.05.13 tarihli sınav A kitapçığı 28. soru orda aynı soru benzeri ve cevap şıkkı doğrudur.

13. metin ayan

metin ayan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar , bugün C sınıfı A kitapçığı 26 ve 88. sorulara itirazımı kargo ile gönderdim. Umarım tüm mağdur kalan arkadaşlara da faydası olur. Aslına bakarsak ÇSGB nin sınav sorularından rant sağlaması gayet zekice bir davranış tebrik etmek gerek. 69-68 le kalan kişilerin parasını toplayacak . ve bu arkadaşların belgelendirme için 200-300 lira da belge parası toplayacak. Amaç nasıl olsa bilgi ölçme veya ülkeye katkı değil.

14. fikret Baydar

"Emniyet kemeri sökülmemeli" diyorsun.O zaman sonsuza kadar orada asılı kalacaksın demektir.:evet:

glpr bu yazıya teşekkür etti.
  15. filizt

filizt TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar twettlere devam bence :D

16. Kürşat Dolayman

ya arkadaş :D süper cevap olmuş sınavı hazırlayanlardan birisin galiba :D

nozgur ve gencay3959 bu yazıya teşekkür etti.
  17. metin73

metin73 TÜİSAG Üyesi

2. bir noktaya farklı bir kemerle bağlanmadan sökemezsin. O zaman kemer takmayıp düşenler için, "her zaman takıyordu yer değiştirirken çıkarınca düşmüş hakim bey" diye savunma yaparız.

gencay3959 bu yazıya teşekkür etti.
  18. figen1903

figen1903 TÜİSAG Üyesi

Tamamda titreşim duyma kaybı ne alaka

19. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Bende bu değerli arkadaşıma bir katkıda bulunayım.

Ekli Dosyalar:

elaisg, oylmz, spartakus1453 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  20. kovboyyy

kovboyyy TÜİSAG Üyesi

Bencede sorunun doğru cevabı B olmalıdır. Gürültü maruziyetinin süresinin kısaltılması tamamen zamanın planlanmasından ibarettir. Zamanı kısaltmak, gürültünün alıcıda azaltılması neticesini doğurmaz. Gürültünün derecesi aynıdır. Yapılan işlem planlamayı değiştirerek zamanı kısaltmaktır.

metin73 ve s4m1c4n bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica