18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. gzmgmsgz

gzmgmsgz TÜİSAG Üyesi

A grubu soru 86 CE işareti Cevap şıklarında 2 tane doğru soru yok mu?

Birde 36. soru Kanserojen ve mutajen maddeler ile ilgili olan soru?

burak355 ve Seyidoglu60 bu yazıya teşekkür etti.
  2. can buyukelyas

can buyukelyas TÜİSAG Üyesi

B94 bence sacma bir soru. meslek hastalığına maruz kalmasıyla iş kazası yaşaması benzer psikolojik durum oluşturur. yani ben iş kazası yaşadığım bir makinede tekrar çalışırsam çok daha dikkatli de olabilirim. neden iş güvenliğini olumsuz etkilesin ki. böyle yoruma açık soru mu olur.

3. Özgür Öztürk

Özgür Öztürk TÜİSAG Üyesi

2011'deki cevap daha sonra B diye düzeltildi.

Seyidoglu60 ve Sedat_Jeolog bu yazıya teşekkür etti.
  4. filiza

filiza TÜİSAG Üyesi

Ya arkadaşlar bazı cevapları aklım almıyor bende mi sorun var anlamadım.İSG yönetim sistemleri sorulmuş soruda cevap olarak nasıl QS 9000 i alıyoruz.Bu bir kalite yönetim standardı değilmi otomotiv sektörlerinde fln. BS 8800 standartı İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemine yönelik şartları içermeyen ancak bazı kılavuz bilgiler ve tavsiyeleri içeren bir standart olarak hazırlanmış. bunu nasıl İSG yönetim sistemlerine dahil edebiliriz??Bilen varsa açıklasın lütfen

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. hozant

hozant TÜİSAG Üyesi

18. soruda yanlış yok. Titreşim yerine gürültü olması gerekiyordu.
    32. soruda yanlış yok. "Düşük sıcaklık" kısmı kafanızı karıştırmış olabilir ama sonrasında bunun gibi özel çalışma koşulları demesi soruyu kurtarıyor.
    36. soru tam bir ezber sorusu. Yönetmeliği ezberlemeden doğru yapılma şansı yok ama soru doğru.
    Madde 13 — İşveren, işçilerin ve/veya temsilcilerinin yeterli ve uygun eğitim almalarını sağlayacak, işçilere özellikle aşağıdaki konularda gerekli bilgi ve talimatı verecektir:
    a) Sağlığı etkileyebilecek riskler ile sigara içmenin getireceği ek riskler,
    b) Maruziyeti önlenmek için alınması gerekli önlemler,
    c) Hijyen kuralları,
    d) Koruyucu malzeme ve giyim eşyalarının kullanılması,
    e) Kazaların önlenmesi ve kaza halinde kurtarma çalışmaları da dahil yapılması gereken işler,
    81. soru doğru. Dağınıklık dışındakiler durum değil, tehlikeli hareket.
    83. ve 87. sorular ise hiç net değil. Hakkında yorum yapmak zor.

Gördüğüm kadarıyla hatalı olan en net sorular 14 ve 26. Yorumlarınızı bekliyorum.

ardaderi ve hediye gökyürek bu yazıya teşekkür etti.
  6. crano06

crano06 TÜİSAG Üyesi

B kitapçığında 67 nolu sorunun cevap şıkkının (a) yerine (b) olarak düzeltilmesi. olarak duzeltme yapıldı bu soruya

Sedat_Jeolog bu yazıya teşekkür etti.
  7. memostar

memostar TÜİSAG Üyesi

CE işaretlerinin belli ölçüleri olması gerekiyor takabilmek için d şıkkında onu anlatmaya çalışmış ama nekadar anlatabilmiş o size kalmış.36 soruya gelince o soruyu bende d şıkkı yaptım.

Seyidoglu60 bu yazıya teşekkür etti.
  8. OZGUR78

OZGUR78 TÜİSAG Üyesi

iki soruda da problem yok
    titreşim yönetmeliği ve kanserojen ve mutajen maddeler yönetmeliğine göre doğru incelerseniz görürsünüz.
    damlar yönetmeliği açıp yönetmelikte kelimeleri kullanarak soru ve cevapları hazırlamışlar.

9. seart

seart TÜİSAG Üyesi

ardaderi ve mertuzman bu yazıya teşekkür etti.
  10. Ziraat Yüksek Mühendisi

Ziraat Yüksek Mühendisi TÜİSAG Üyesi

Ben C sınıfı sınavına girdim, kağıdım B idi. soru 77,43,23,21,4,85 ve 94. sorularda sorunlar var. bence 7 soru da iptal edilmeli. ben 73 doğru saydım ama yine de bu kadar fazla yanlışımın çıkması canımı sıktı..

11. ins546

ins546 TÜİSAG Üyesi

aynen katılıyorum

Seyidoglu60 bu yazıya teşekkür etti.
  12. seart

seart TÜİSAG Üyesi

akitapçığı
    18) tamam anladım titreşim değil gürültü olmalı ama iş kazası her durumun bir riski
    yani yetersiz aydınlatma düşme çarpma yuvarlanma gibi riskler taşır
    bilmem anlatabildim mi

13. begüm şehremin

begüm şehremin TÜİSAG Üyesi

fiziksel risk etmenleri sorusunda cavaba radyasyon da dahil edilmiş .radyasyonun kimyasal olması gerekmiyor mu ben mi yanlış hatırlıyorum ?

14. tr84

tr84 TÜİSAG Üyesi

A şıkkında iyi düşünün yükün özelliğinden kaynaklanan bir risk değil. soruda yükün özelliğinden kaynaklanan diyor. dolayısıyla soru doğru... iptal olmaz

faruktoksoy bu yazıya teşekkür etti.
  15. Göksel Keserci

Göksel Keserci TÜİSAG Üyesi

Bu soruda cevap A şıkkı diğer 3 şık yükten kaynaklı ama A şıkkında belirtilen faktör yükten değil ortamdan kaynaklı bi durum

Seyidoglu60 ve faruktoksoy bu yazıya teşekkür etti.
  16. seart

seart TÜİSAG Üyesi

yani yüksekte çalışma risk iş kazası denilebilir

17. Gazihan YILDIZ

Gazihan YILDIZ TÜİSAG Üyesi

Arkadaş QS9000 nasıl İSG yönetim sistemi ben onu anlamadım.A kitapçığı 26. soru. Bu soru iptal olmalı.

18. günlüdere

günlüdere TÜİSAG Üyesi

bende aynı hataya düştüm ama notlara baktığımda radyasyon fiziksel olarak geçiyor.

can buyukelyas bu yazıya teşekkür etti.
  19. OZGUR78

OZGUR78 TÜİSAG Üyesi

bu soruların hepsi doğru 83 ve 87 de dahil
    83. soru iş ekipmanları yönetmeliğine göre hazırlanmış incelerseniz görürsünüz.(
    2) Çalışma şeklinde değişiklikler, kazalar, doğal olaylar veya ekipmanın uzun süre kullanılmaması gibi iş ekipmanındaki güvenliğin bozulmasına neden olabilecek durumlardan sonra, arızanın zamanında belirlenip giderilmesi ve sağlık ve güvenlik koşullarının korunması için uzman kişilerce gerekli kontrollerin yapılması,) burada meslek hastalığı harici hepsi yazıyor

87
    1) İş ekipmanının kullanım koşulları,

2) İş ekipmanında öngörülen anormal durumlar,

3) İş ekipmanının önceki kullanım deneyiminden elde edilen sonuçlar,

ile ilgili bilgileri içerecektir.

İşçiler, kendileri kullanmasalar bile çalışma alanında veya işyerinde bulunan iş ekipmanlarının kendilerini etkileyebilecek tehlikelerinden ve iş ekipmanı üzerinde yapılacak değişikliklerden kaynaklanabilecek tehlikelerden haberdar edilecektir.

c) Bu bilgiler ve yazılı talimatlar, ilgili işçilerin anlayabileceği şekilde olacaktır.

kurulum la ilgili çizimler zorunlu değildir.

20. seytug

seytug TÜİSAG Üyesi

I-BS 8800
    II-QS 9000
    III- ISO 9000
    IV- OHSAS 18001
    Yukarıda verilenlerden hangileri İSG yönetim sistemidir?
    bence bu soru yanlış ve daire testere tezgah sorusu da birim vermediği için itiraz edeceğim

burak355 ve melik şereflişan bu yazıya teşekkür etti.
  21. ceyda ceren

ceyda ceren TÜİSAG Üyesi

b c d yükün özellikleri a zeminin özelliği diye düşünülerek cevaplanması istenmiş tamamen kafa karıştırmak için yapılmış.bende yanlış yapmışım

Seyidoglu60 ve faruktoksoy bu yazıya teşekkür etti.
  22. kemal.kocak

kemal.kocak TÜİSAG Üyesi

İSG yönetim sistemi kesinlikle hatalı QS9000 ve BS8800, İSG yönetim sistemi değillerdir sadece OHSAS18001 olmalı cevap...

mekabe, melik şereflişan, Ckisalar ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica