18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Kayci

Kayci TÜİSAG Üyesi

peki yanlışlığı kabul edilirse nolcak benm bazı doğru yaptığım sorular da geçiyo yanlış diye. nolcak doğru yapana da yanlış yapana da boş bırakana da doğru yapmış mı kabul edilecek?

2. mamaro1905

mamaro1905 TÜİSAG Üyesi

evet doğrun yine doğru kalacak sıkıntı yok yani.

Kayci bu yazıya teşekkür etti.
  3. zeyn7519

zeyn7519 TÜİSAG Üyesi

Evet orada asılı duracak çalışan, hiç kıpırdayamayacak. Ancak a şıkkında şöyle diyor: çalışanın bulunduğu noktayı değiştirebilmesi için emniyet kemeri bağlandığı sabit noktadan geçici olarak sökülebilir. Tam o anda düşerse ne olacak? Ee tabi geçici olarak söktü kusur yok. Kendini başka bir yerde sağlama almadan emniyet kemerini sökemez geçici de olsa. Yani mantık hatası...

4. Kayci

Kayci TÜİSAG Üyesi

ohh rahatladım yaa. çok iyi olur o zaman. bir de işin saçması sınav itiraz ücreti nedir önüne gelen itirazda bulunmasın diye mi acaba :D

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ako

ako TÜİSAG Üyesi

en az 2 kişi biliyorum itiraz eden

6. halil erciyas

halil erciyas TÜİSAG Üyesi

a kitapçığında 2,32,49,76 bu soruların veya cevaplarının hatalı olduğunu düşünüyorum.
    2. soruda iş yeri hekimleri iyleştirici sağlık hizmeti sağlamazmı ?
    kısacası para yatır itiraz et. birileri para kayıp etsin birileri para kazansın.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. crimson

crimson TÜİSAG Üyesi

C sınıfı iş güvenliğindeki soru:

Aşağıda verilen ölçüm aletlerinden hangisi kişisel gürültü maruziyet riskini belirlemek için kullanılır?

a-) Higrometre
    b-) Dozimetre
    c-)Anemometre
    d-) Barometre

B sınıfı iş güvenliğindeki soru:

Çalışanın mesai süresince maruz kaldığı gürültü düzeyini analiz etmek için kullanılan cihaz aşağıdakilerden hangisidir?

a-) Higrometre
    b-) Gürültü ölçer
    c-)Gürültü dozimetresi
    d-) Entegre ses düzeyi ölçer

Bu nasıl sınav anlamadım aynı gün yapılan sınavda verilen şıklar farklı...Şaka gibi....Bu soru iptal edilmezse ayıp valla...

8. fuunda

fuunda TÜİSAG Üyesi

evet herkese doğru kabul edilecek

9. alieren daşdemir

alieren daşdemir TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞALAR İADELİ TAAHÜTLÜ OLAYININ ASLI NEDİR

10. Ertuğrul Tutcu

Ertuğrul Tutcu TÜİSAG Üyesi

Bu soruda ben b şıkkı yapmıştım çünkü acil kurtarma servisleri basınçlı solunum seti, maskeler, gözlükler vb ekipmanlarda kullanmaktadırlar. Krem ve merhemler ilgili yönetmelikte geçmektedir. d şıkkı özellikle geçmemektedir. c şıkkı emniyet kemerleri, hava yastıkları vb kkd değildir fakat motosiklet sürücülerinin kullandırkları baretler, dirseklik vb aksamlar KKD'dir.

11. Kayci

Kayci TÜİSAG Üyesi

sağlık hizmetinin sağlanması işverenin sorumluluğunda gibi mi düşünmüşler acaba ?

12. fuunda

fuunda TÜİSAG Üyesi

bende a kitabı 86 ve 24 e itiraz dilekçemi yolladım

mamaro1905 bu yazıya teşekkür etti.
  13. yahel

yahel TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar itiraz süresi süresinin bitmesine saatler kaldı.Dilekçesini gönderebilecek durumda olup, nasıl olsa birileri gönderiyor düşüncesinde olanlara sadece bugün yapacağınız en azından 10-20 tl lik dekontla itiraz dilekçesi vermeniz hem sizin hem de sizinle aynı durumda olup emek verenler için hatalı soruların iptali ihtimalini arttırır.Eğer bize bu hak verildiyse sonuna kadar kullanmalı bir çokluk oluşturmalıyız.İnanın aynı sınava takrardan hazırlanmak, aynı stresi yaşamak belki de aynı şekilde hatalı sorulardan dolayı başarısız kalma durumuna düşmek insanı daha çok yıpratır.Ne yaptık ettik bugün sonarası yok !

BİRLİKTE GÜÇ DOĞAR ARKADAŞLAR

14. alieren daşdemir

BEN İSTANBULDAYIM GÖNDERİCEM FAKAT İADELİ TAAHÜTLÜ DOĞRUYSA ŞİMDİ GÖNDERİCEM..YOKSA BAŞKA BİR YOL BULUCAM

m mır bu yazıya teşekkür etti.
  15. fuunda

fuunda TÜİSAG Üyesi

ben ankaradayım
    itiraz dilekçemi yolladım.

Tevfik Bayca bu yazıya teşekkür etti.
  16. Kayci

Kayci TÜİSAG Üyesi

24. soruda bir hata yok bence alıcı dediği maruz kalan kişi(işçi) değil mi işçinin maruz kaldığı süreyi azaltırsan alıcıda kontrol olur diye düşünüyorum

17. fuunda

fuunda TÜİSAG Üyesi

postaneden iadeli tahütlü yollayın dilekçenin gönderildiği tarih önemli bende dün yolladım

18. alieren daşdemir

Tamamdır hemen yolluyorum

19. alieren daşdemir

BU ARADA ELLE Mİ YAZDINIZ YOKSA ÇIKTI MI ALDINIZ FUNDA HANIM

20. fuunda

fuunda TÜİSAG Üyesi

çıkyı aldım

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.