18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mamaro1905

mamaro1905 TÜİSAG Üyesi

10 tl yi biz bahşiş diye bırakıyoruz bırak ta itiraza gitsin.

dertmuhendisi ve m mır bu yazıya teşekkür etti.
  2. Mining Engineer

Mining Engineer TÜİSAG Üyesi

Madenci arkadaşlar Kömürdeki Grizu sorusuna da itiraz edilmesi gerekiyor.
    İtiraz eden varmı.Birlikte gerekçe yazabiliriz.

seher çam ve scttn bu yazıya teşekkür etti.
  3. Deniz Devrim

Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

Benim kurs da gönderdi

seher çam ve dertmuhendisi bu yazıya teşekkür etti.
  4. hakan06

hakan06 TÜİSAG Üyesi

gelen açıklamaları paylaşırsanız sevinirim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. fuunda

fuunda TÜİSAG Üyesi

ŞİMDİ ÇALIŞMA BAKANLIĞINIDA ARADIM.YANLIŞ BİLGİ VERMEMEK ADINA DİLEKÇENİN ÇIKTIĞI TARİH ÖNEMLİ. ELLERİNE 5 GÜN SONRADA ULAŞSA DEĞERLENDİRİLECEK İSTEYEN ALO 170 ÇALIŞMA BAKANLIĞI DANIŞMA HATTINI ARAYABİLİR.YALNIZ İADELİ TAHÜTLÜ YOLLAMAK ŞART.

YANLIŞ BİLGİ VERMİYORUM.

seher çam, igamze ve m mır bu yazıya teşekkür etti.
  6. Jeologman

Jeologman Banned

Benim kursu aradım biz şikayet edemiyoruz yadım da edemiyoruz. Bakanlıktan tırsıyoruz dediler. Kendiniz itiraz edin dediler. Parayı alıncaya kadar herşeyi yaparız diyorlar. Ondan sonro fosss

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. abuzer kadayıf

abuzer kadayıf TÜİSAG Üyesi

- Ankarada elden teslim edilmiyor gibi bir yanlışa düşmeyin. Ankaradaki arkadaşlar bir şey elde etmek istiyorsanız bir zahmet kalkıp bakanlığa gidin. Dün elden teslim ettim dilekçemi. Adresi öğrenmek isteyenler, emekteki çukurağanın tam karşısındaki sokakta bakanlık.

- Maalesef yoğun bir dilekçe trafiği kesinlikle yoktu! yaklaşık 30 kadar dilekçe görebildim dün itibariyle. Hatta 1 saat sonra tekrar gittiğimde en son başvurunun yine benim başvurum olduğunu gördüm.

- Bu şekilde maalesef sonuç alamayacağız. Ankaraya yakın illerdeki arkadaşlar (konya, eskişehir, kırıkkale vs.) ve ankaradakiler bir zahmet bakanlığa kadar gidiverin.

- Şu soru kesin doğrudur boşa para yatırmayın gibi bir şey yok! yanlış olduğunu düşündüğümüz sorular genel olarak bellidir, yanlış olduğuna inanıyorsan başvurunu yapacaksın! insanın 10 lirası olmayabilir, çok normaldir, ama 10 lira boşa gidecek mantığı yanlıştır. bari burda bu tarz yaklaşımlarla insanların kafasını karıştırmayın!

herkese kolay gelsin.

can koçak, Mining Engineer ve m mır bu yazıya teşekkür etti.
  8. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

cilt hastalıkları meslek hastalıklarına giriyor ben o yüzden krem ve merhemler dedim diğer seçeneklerin hepsi girmiyor şeklinde yönetmelikte tek tek belirtilmiş bundan yola çıkarak krem ve merhemler dedim.

9. Jeologman

Jeologman Banned

Kesinlikle itiraz edilmeli. Çünkü metan ocak havasına çok kolay karışan bir gaz. Ve karıştıktan sonra da ayrıştırılması mümkün değil . Sadece yüzdesini değiştirip tehlikeden kurtulabilşyorsun . O da temiz hava basmakla olur. Yani sorunun cevabı a ve d şıkları .

dertmuhendisi, Mining Engineer ve didem27 bu yazıya teşekkür etti.
  10. igamze

igamze TÜİSAG Üyesi

ben iadeli taahhütlü değil normal taahhütlü gönderdim olmaz mı acaba ?? önemli bir fark olduğunu sanmıyorum ama bilgisi olan var mı ?

11. mehmetay

mehmetay TÜİSAG Üyesi

Dilekçeleri göndermemiz gereken adres aşağıdaki adresmi?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA

12. Remzi ELİKILIÇ

Remzi ELİKILIÇ TÜİSAG Üyesi

--------------
    Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne yapabileceklerdir.

Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540 5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.

Başvuru adresi ise,

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.

sınav sorularına ilişkin itirazlar, en geç 10 (on) gün içerisinde İSGGM tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara yine İSGGM tarafından yazılı olarak bildirilecektir.

mehmetay bu yazıya teşekkür etti.
  13. ms.teksin

ms.teksin TÜİSAG Üyesi

sen gördün mü yoksa duydun mu?

14. mfturdu

mfturdu TÜİSAG Üyesi

MEB nin sınavdan önce yayınladığı "iş güvenliği sınav uygulama duyurusu" nda gerekli açıklamalar var.

15. mfturdu

mfturdu TÜİSAG Üyesi

Hatırlamayacaksınız arkadaşlar Yönetmeliği açıp okuyacaksınız, yada ders notlarını, Uzmanlık ezber değildir.

glpr, Bayman, m mır ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  16. Mining Engineer

Mining Engineer TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar

Lütfen itiraz dilekçelerinizi elden verin.Posta ile yapılacak müracaatlar süre geçtiği için hiç bir şekilde kabul edilmeyeceklerdir.

Yanlış ve Yanıltıcı mesajlara itibar etmeyin.

Gerekiyor ise İş Sağlığı ve Güvenliği genel Müdürlüğü Daire Başkanın veya ilgili mühendislerden bilgi alabilirsiniz.
    İ
    TİRAZINIZIN BOŞA GİTMEMESİ İÇİN EVRAKLARI BİR ŞEKİLDE ELDEN

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA

ADRESİNE TESLİM EDİN VEYA ETTİRİN.

17. mfturdu

mfturdu TÜİSAG Üyesi

- Endüstride gürültü en iyi şekilde, ölçülerek değerlendirilmelidir. Bir işyerinde, gürültü düzeyi ölçmeleri, gürültü ölçme cihazları ile yapılır. Bu cihazlar Gürültü ölçme cihazları, ortam dozimetreleri ve kişisel dozimetreler şeklinde düzenlenmiştir.
    - Bir işyerinde, sekiz saatlik çalışma süresince toplam gürültü düzeyi ölçülmeli ve iyi bir frekans analizi yapılmalıdır. Ayrıca, işyerinde çalışan işçilere, kişisel dozimetreler takılarak, kişilerin maruz kaldığı toplam gürültü düzeyleri belirlenmelidir.
    - İşitme kayıpları göz önüne alınarak, gürültü ölçmeleri yapılacaksa, gürültü ölçme cihazları dB(A)'ya kalibre edilmelidir.
    - Gürültü ölçme cihazında dB(A) değeri, insan kulağının duyma eğrisine en yakın değerleri ifade eder.

18. maydoslu

maydoslu TÜİSAG Üyesi

biri (a)tehlikeli durum diğeri(c) tehlikei hareket

19. cfy66

cfy66 TÜİSAG Üyesi

soru 27 de başta bende senin gibi düşünmüştüm ama soruyu dikkatli okuyunca şöyle diyor ''aşağıdakilerden hangisi günde ancak 7,5 saat çalışacak işlerden değildir? yani yönetmelikte yazan günde ancak 7,5 saat çalışılacak işlere bakmalısın.(bende kurşun yapmıştım , soruyu dikkatli okumamışım :()

didem27 ve seher çam bu yazıya teşekkür etti.
  20. scttn

scttn TÜİSAG Üyesi

kurstakiler hangi soruların yanlış olabileceğini söylüyor

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica