18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. cfy66

cfy66 TÜİSAG Üyesi

soru 55 ide dikkatli oku '' Kanserojen ve Mutajen maddelerle çalışmalarda sağlık ve güvenlik önlemleri hakkında yönetmelik'' diyor yani bu yönetmeliğe bakmalısın senin gösterdiğin dayanak başka yönetmelik.

2. snnsvr

snnsvr TÜİSAG Üyesi

TAMAMMEN KATI
    TAMAMEN KATILIYORUM DOSTUM SANA AMA KİMSE SESİNİ ÇIKARTMIYOR BU SORUYLA İLGİLİ HERHALDE SADECE İKİMİZ YANLIŞ YAPTIK. TÜM YANICI GAZLAR KIRMIZI TÜP DİYOR ASETİLEN YANICI AMA SARI???? GELDE ÇIK İŞİN İÇİNDEN BENCE EN BANKO İPTAL SORULARINDAN BİRİ BU AMA NE ÇARE KİMSE BU SORUYA YOĞUNLAŞMIYOR....!!!!!!!!!!!

Bayman, zeynep_hilal ve Kemal Erdal Çelen bu yazıya teşekkür etti.
  3. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Parayı yatırdıktan sonra makbuz fotokpisisi dilekçenize ekleyerek PTT'ye taahhütlü olarak Bakanlığa mesai saatleri gönderebilirsiniz. Kalın sağlıcakla

4. Remzi ELİKILIÇ

Remzi ELİKILIÇ TÜİSAG Üyesi

bu kadar çok yönetmeliği ben okudum hepsini biliyorum diyen varsa çıksın o zaman.

konu,! bu kadar geniş kapsamlı bir alana ait sınavda cımbızla çekilmiş kimsenin duymadığı cümleleri sınavda sormak ve bunlarında bir kısmını yanlış sormaktır.

Bu sınavı ve sonrasında itirazları bir para kapısı olarak görmektir.

Kurslarda verilen eğitimlerin (ehliyet sınavındaki gibi formaliteden) ne kadar sonuç odaklı olduğu aşikardir.

ayrıca okuyacaksın, edeceksin gibi havalı kelimeler buranın yeri değildir.

evet uzmanlık ezber değildir, bunu anlamayan yoktur burada zaten,
    ama bu uzmanlık sınavının olması gerekeni de bu değildir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Mining Engineer

Mining Engineer TÜİSAG Üyesi

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Lütfen itiraz dilekçelerinizi elden verin.Posta ile yapılacak müracaatlar süre geçtiği için hiç bir şekilde kabul edilmeyeceklerdir.

Yanlış ve Yanıltıcı mesajlara itibar etmeyin.

Gerekiyor ise İş Sağlığı ve Güvenliği genel Müdürlüğü Daire Başkanın veya ilgili mühendislerden bilgi alabilirsiniz.
    İ
    TİRAZINIZIN BOŞA GİTMEMESİ İÇİN EVRAKLARI BİR ŞEKİLDE ELDEN

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA

ADRESİNE TESLİM EDİN VEYA ETTİRİN.

6. gmzmmt

gmzmmt TÜİSAG Üyesi

Ben gördüm ve oradakilerdende dunde cok yogun oldugunu duydum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Postaya veriliş tarihi önemlidir. Bakanlığın farklı uygulama yapması yasal değildir. Bir itiraz durumunda hukuken haklılığınız teslim edilir. Hiç merak etmeyin. Geç gitmesi veya ellerine ulaşmadaki sorunlardan mağdur olmamız söz konusu olsa bile sorumluluk payı söz konusu kurum veya kuruluşlara ait olacaktır. Kalın sağlıcakla.

8. tuncay_41

tuncay_41 TÜİSAG Üyesi

9. ZERO13

ZERO13 TÜİSAG Üyesi

bencede kesinlikle yanlış bir soru. İptal başvurusu oldumu acaba ?

10. Kimyaciyim

Kimyaciyim TÜİSAG Üyesi

Ben de bu soruyu cevaplarken, asetilen ve lpg tüplerinin rengini düşündüm. Size katılıyorum, bu sorunun da iptal olması lazım.

11. cfy66

cfy66 TÜİSAG Üyesi

soruyu dikkatli okursan şöyle diyor ''yükün sahip olduğu özelliklerden dolayı'' yani yükün taşınacağı zeminin bozuk olması ve engeller bulunması yükle alakalı değil yani cevap doğru

12. tuncay_41

tuncay_41 TÜİSAG Üyesi

aynen katılıyorum iş kazası risk değildir olay olmuş bitmiştir çok soru iptal edilir zaten baştan savma olmuş cümle ve anlatım düşüklüğü olan bol bir sınav olmuş

13. Remzi ELİKILIÇ

Remzi ELİKILIÇ TÜİSAG Üyesi

arkadaşım herkesin yoğunlaştığı soru farklı olabiliyor.
    3 gündür kafa kalmadı kimsede. rüyalarda soru görür oldu insanlar.

sen itiraz dilekçeni yaz yolla. kimseden medet umma.

m mır bu yazıya teşekkür etti.
  14. umutumut

umutumut TÜİSAG Üyesi

emeğimizin karşılığını almak için hadi hep beraber itiraz edelim. yoksa haksız yere 68, 69 puan alıp kaybedebiliriz...

15. Tütü

Tütü TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar itirazımı gönderdim biraz önce umarım karşılığını alırız.İtiraz etmeye devam edelim...:)

16. likable03

likable03 TÜİSAG Üyesi

ben 1 ve 4. şıkkı cevaplar içinde bulamadığım için yanlız IV.OHSAS 18001 dedim. soru yanlıştır aksini iddaa etmeyin. QS 9000 yönetim sistemidir.

17. likable03

likable03 TÜİSAG Üyesi

Acil kurtarma servisleri KKD kullanmazmı bende b- Acil Kurtarma servislerinin kullandıkları ekipman

18. seher çam

seher çam TÜİSAG Üyesi

19. snnsvr

snnsvr TÜİSAG Üyesi

YOLLADIM ZATEN HOCAM AMA O SORU İÇİN DİĞERLERİ GİBİ YOĞUNLUK OLMAYACAK DİYE ENDİŞE EDİYORUM. TEK TÜK İTİRAZ EDİLEN SORULARADA BAKMAZLAR İLGİLENMEZLER DİYE Bİ ÖN YARGI OLUŞTU SEBEPSİZ :))))

20. seher çam

seher çam TÜİSAG Üyesi

40 Kalitatif risk analizinde risk
    tanımında hangisi bulunmaz?
    Sayısal Veriler Soruda anlam bütünlüğü bulunmamaktadır.
    ‘Kalitatif risk analizinde’ tanımı tek başına ele
    alındığında, sanki böyle bir isimle anılan risk analizi varmış gibi algılanmaktadır. Öte yandan risk
    tanımında hangisi bulunmaz sorusu, sanki riskin
    tanımının sorgulandığı izlenimini vermektedir. Oysa soru, ‘Kalitatif ( Nitel temelli – subjektif) risk analiz yöntemlerinde, riskleri tanımlarken
    aşağıdakilerden hangisi kullanılmaz’ gibi sorulsaydı anlaşılır olacaktır. Arme olarak, sorunun, ‘riskin
    tanımında’ ifadesinden dolayı uzman adaylarınca
    yanlış anlaşılabileceğini düşünüyoruz. Öte yandan, kalitatif risk analiz yöntemlerinde
    (örnekse matris temelli analiz yönetmeleri), olasılık
    ve zararlara sayısal değerler atfedilmektedir. Bu
    sayısal değerler bir veri olarak kabul edilmese bile, toplamdaki risklerin belirlenmesinde geçmişte meydana gelen kaza sıklığı, kaza sayısı gibi verilerin
    dikkate alındığı göz önünde bulundurulursa, sayısal veriler seçeneğinin daha anlaşılır ifade edilmesi anlamlı olacaktır. Kaba veriler ile ham veriler arasındaki ayrımın ise
    anlaşılır bulunmaması nedeniyle, soru tekniği açısından bu sorunun gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. 45 I - BS 8800
    II- QS 9000
    III- ISO 9000
    IV – OHSAS 18001
    Yukarıda verilenlerden hangileri İSG Yönetim sistemidir?
    I,II ve IV Malum olduğu üzere QS 9000 bir İSG yönetim sistemi değildir. Bu nedenle sorunun ilan edilen şıkkı yanlıştır. Doğru cevap I ve IV olmalıdır.
    53 I- Havalandırma
    II- Radyasyon
    III- Basınç değişim
    Yukarıdakilerden hangileri fiziksel etmenlerdendir?
    I,II ve III İşyeri ortam havası, sıcaklık, nem, hız gibi parametreleri nedeniyle fiziksel risk etmenlerindendir. Havalandırma ise ortam havasını şartlandırmak için kullanılan bir yöntemdir. Dolayısıyla I. Seçenek (niyetten bağımsız olarak) hatalıdır. Yanlış soruya doğru yanıt verilemeyeceği
    için bu sorunun iptal edilmesi gerektiği kanısındayız.Arme Araştırma Risk Yönetimi Mühendislik Eğitim ve İstisnai Danışmanlık Hiz. Ltd. Şti. Türkocağı Cad. No:3 K:4 Cağaloğlu / İst Tel:0212 5198630 Faks:0212 5198631
    info@armetr.com www.armetr.com
    ARME AKADEMİ 18.05.2013 C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVI DEĞERLENDİRMESİ (B KİTAPÇIĞI) Soru No
    Soru İlan Edilen
    Cevap Görüşümüz 66 Fiziksel ortam faktörlerinde yer alan tozlar, hangi katı madde
    türüdür?
    Askıda Sorunun yanıtı doğrudur. Ancak, sorunun soruluş biçimi açısından, tüm şıkların katı maddelerden oluşması ve katılımcının bunlar arasından tozlara
    ilişkin doğru yanıtı seçmesi beklendiği anlaşılmaktadır. Oysa, şıklar arasında katı maddelere
    ilişkin olmayan seçenekler mevcuttur. Arme olarak, soru tekniği açısından hatalı olduğunu düşünüyoruz.
    67 Aşağıdaki ikili gaz gruplarından
    hangisinde yanıcı olmayan bir gaz bulunmaktadır?
    Sülfü dioksit ve hidrojjen
    Şıktaki seçeneklerden Sülfür dioksit yanıcı olmayan
    bir gazdır. Ancak, b şıkkında yer alan Nitrik Oksit (NO) de yanıcı olmayan bir gazdır. Dolayısıyla bu soruda iki seçenekte de yanıcı olmayan gaz yer aldığı için, soru
    hatalıdır. 68 Kaynak işleminden kaynaklanan
    yangınlarda hangi tür yangın
    söndürücü bulundurulmaz?
    Su Kaynak işleminde genellikle kıvılcım nedeniyle yangın
    çıkmaktadır. Kıvılcım sonucu yanan maddelerin türü
    ne ise ona uygun tüm söndürücüler bulundurulabilir. Yanan katı madde ise su da bulundurulabilir. Soruda, yangın söndürücü ile muhtemelen yangın söndürme
    cihazı kastedilmektedir ancak bu açık açık ifade
    edilmemiştir. Bu haliyle su da bir yangın söndürücü olarak kullanılabilir. Arme, olarak sorunun hatalı olduğunu düşünüyoruz. 92 Aşağıdakilerden hangisi iş güvenliğini bozan tehlikeli durumlara örnek teşkil eder?
    İşyerinin
    düzensizliği Diğer şıklarda da tehlikeli durumlara örnekler yer almaktadır. Soruda ve şıklarda ifade eksikliği mevcuttur.

ALİ ULVİ ÖZÇELİK bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica