18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. İlker POLAT

İlker POLAT TÜİSAG Üyesi

24 Aralık 2011 tarihli sınavdaki 94. sorunun doğru cevabı B olarak değiştirildi. 7 soru da iptal edildi.

mekabe bu yazıya teşekkür etti.
  2. İSGsametK

İSGsametK TÜİSAG Üyesi

sınav İLE İLGİLİ İTİRAZLAR
    Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının

http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr
    internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne yapabileceklerdir.
    4

Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün

Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540 5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz ücreti”
    adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.
    Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.
    sınav sorularına ilişkin itirazlar, en geç

10 (on) gün içerisinde İSGGM tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara yine İSGGM
    tarafından yazılı olarak bildirilecektir.
    Adayların sınav uygulamasına ve sonuçlara (bilimsel içerikli itirazların sonuçlandırılıp kesin sonuçların ilanından sonra

) dair itiraz başvuruları; MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası Şubesi Başkent/ANKARA, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 10 TL (KDV dahil)
    sınav sonuçlarına itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.
    Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır. İtiraz başvuruları topluca, İSGGM tarafından alınıp MEB’e iletilecek ve kesin sonuçlar MEB tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.
    Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T. C. kimlik numarası, imza, adres ve dekontu olmayan dilekçeler ile faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.
    sınav uygulamasına ve sonuçlara ilişkin itirazlar

10 (on) gün içerisinde YEĞİTEK tarafından incelenip sonuçlandırılarak adaylara ve İSGGM
    ’ye bildirilecektir.
    Bütün itiraz başvurularında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı evrak giriş tarihi ve saati esas alınacaktır.
    Başvurusu ya da sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz. Ancak; adayın kendi kusuru dışında idari bir sebeple sınava girememesi durumunda sınavın ait olduğu yıl içinde banka dekontu ile başvuruda bulunduğu takdirde kendisine ücret iadesi yapılabilecektir. Ücret iadesi alabilecek adaylar Millî Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesinden sorgulatma yoluyla durumlarını öğrenebileceklerdir.
    18 Mayıs 2013 tarihli sınav için yatırılan ücret hiçbir şekilde başka bir sınav için geçerli kabul edilmeyecektir.
    Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü

3. ruh adam

ruh adam TÜİSAG Üyesi

soruyu iyi okumaya milleti davet edip duracağınıza, kendiniz iyi okuyun genç işçi tanımında yer alan yaş sınırlamasını soruyo

4. mekabe

mekabe TÜİSAG Üyesi

İPTAL ZOR doğru cevap D şıkkı gibi gözüküyor...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. dinçer-akdeniz

dinçer-akdeniz TÜİSAG Üyesi

Bu soruyu 2011 yılı sorusundan esinlenerek yanlış yapmıştım.Teşekkürler.

6. mekabe

mekabe TÜİSAG Üyesi

Yazdıklarıme ekleyeceğim bir şey yok, tekrar okumanızı önermekten başka..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. mcmertpay

mcmertpay TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar buyurun son olarak itiraz edilebilecek soru ve dayanıklı gerekçeleri ekte bulabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

metmak16 bu yazıya teşekkür etti.
  8. Turgay Demir

Turgay Demir TÜİSAG Üyesi

''b'' olmasın

9. mekabe

mekabe TÜİSAG Üyesi

İşe giriş muayenelerinin amaçlarında biri de, hastalıkların erken tanısı yanında kişinin nşteliklerine uygun işlerde çalıştırılmasıdır. ' İşe giriş raporları'nın alınmasının zorunlu kılınmasında amaç zaten budur. Rapor sonunda, "şu koşullarda ve ancak şu işlerde çalıştırılmaya elverişlidir" ibaresi konulmaktadır...

10. mekabe

mekabe TÜİSAG Üyesi

D şıkkına odaklanmanızı öneririm

11. mustafa bayman

mustafa bayman TÜİSAG Üyesi

Son gün 23 mayıs yani yarın sonra postaya verdiğin tarih geçerlidir.

12. ali güntepe

ali güntepe TÜİSAG Üyesi

o bu değilde herkes yanlış yaptığı soruya itiraz etmiş.
    Kimse ben bu soruyu doğru yaptım fakat soru yanlış demiyorr:)

Bayman bu yazıya teşekkür etti.
  13. mekabe

mekabe TÜİSAG Üyesi

SAĞLIK HİZMETİ kavramının içini nasıl doldurursunuz?

14. Mehmet İlhan burada çok popülersin :)))

15. ALİ ULVİ ÖZÇELİK

ALİ ULVİ ÖZÇELİK TÜİSAG Üyesi

Şıklardaki tüm sonuçlar iş kazası aslında -yetrsiz aydınlatmanın ayrıntısı yok iş kazası ma nasıl bir iş kazası:)

16. bilginkagan

bilginkagan TÜİSAG Üyesi

Ben yurtiçi kargo ile gönderdim, teslim edilen kişi Mehmet İlhan

dertmuhendisi bu yazıya teşekkür etti.
  17. ali güntepe

ali güntepe TÜİSAG Üyesi

Eğer iptal edilen soru/sorular olursa değerlendirmeye nasıl yansıyacak??
    bileniniz var mı?

18. mekabe

mekabe TÜİSAG Üyesi

????? ifademin neresi yanlış, anlayamadım??

19. mekabe

mekabe TÜİSAG Üyesi

tekrar inceleyelim bakalım..

20. mekabe

mekabe TÜİSAG Üyesi

ÖZÜR, doğru değildir ifadesini ıskalamışım

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica