18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mfturdu

mfturdu TÜİSAG Üyesi

Bekleyeceğine itiraz et

kıvanç evegü ve sıçtım mavisi bu yazıya teşekkür etti.
  2. Jeologman

Jeologman Banned

Arkadaşlar ben bakanlıktayken bakanlık personeli itiraz edenler iptal edicek sorulardan yararlanabilir dedi. Hemde birkaçı birden dedi. İçime kurt düştü valla . İnşallah herkes için geçerlidir yoksa ağustosu beklemek yazık olacak

3. Jeologman

Jeologman Banned

Bence döner sermayeye fazla para girsin diye söyledi ama valla tırsmıyor değilim. Personel bir kişinin 20 soruya itiraz ettiğini söyledi. Okadar soru varmıydı sıkıntılı olan. Yokaa personel kafadan mı sallıyordu.

4. seart

seart TÜİSAG Üyesi

itiraz eden arkadaşları canı günülden kutluyorum inşallah istedikleri sorular iptal olur ve geçer not alırlar allah hiç kimseyi bu durumlarlar karşılaştırmasın ha geçip de birşey mi olacak derseniz ondan okadar emin değilim benim çalıştığım gida fabrikası bunu bana ekstra yükleyecek ama üçret değişmeyecek olan benim aldığım riske olacak yani bu saaten sonra gerekli olan bir belge niteliğini alacak kısaca gıda mühendisi isen artık alırken bu belgen varmı diye bakacaklar ama ücretlerde bir artış olmayacak sırf bunun için eleman alacak firma çok az ama tabi sınavı geçmek insanı piskolijikmen rahatlatacak yoksa bir daha hazırlanmak kötü olur bu kadar karamsar olduğum için kusura bakmayın ama gerçekler böyle

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. tolgahan ayaz

tolgahan ayaz TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar boyle birşeyin olması zor bence çünkü maksimum 9 soruya itiraz edilebiliyor dieye biliyorum. Bu sene böyle bi kısıtlama yapmışlar çünkü 10 soru iptal olunca sınav iptal oluyormuş. Bence de döner sermayeye fazla para girsin diye böyle birşey soylenmiş olabilir.

6. bhutjolokia

bhutjolokia TÜİSAG Üyesi

İtirazında biraz ayarı kaçtı diye düşünüyorum. KKd sorusuna itiraz eden var yönetmelik olmasına rağmen. Dozimetre sorusuna itiraz ediliyor. İtiraz edilen bu şekil gereksiz birkaç soru daha var. İptal edilen soru sayısı 4 ü geçmez bence.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Burcu84 bu yazıya teşekkür etti.
  7. Jeologman

Jeologman Banned

Bence de 4 ü geçmez belki 4 te olmayabilir.

8. seart

seart TÜİSAG Üyesi

itiraz eden arkadaşları canı günülden kutluyorum inşallah istedikleri sorular iptal olur
    ve geçer not alırlar allah hiç kimseyi bu durumlarlar karşılaştırmasın ha geçip de birşey
    mi olacak derseniz ondan okadar emin değilim benim çalıştığım gida fabrikası bunu bana
    ekstra yükleyecek ama üçret değişmeyecek olan benim aldığım riske olacak yani bu saaten
    sonra gerekli olan bir belge niteliğini alacak kısaca gıda mühendisi isen artık alırken bu belgen
    varmı diye bakacaklar ama ücretlerde bir artış olmayacak sırf bunun için eleman alacak firma
    çok az ama tabi sınavı geçmek insanı piskolijikmen rahatlatacak yoksa bir daha hazırlanmak kötü
    olur bu kadar karamsar olduğum için kusura bakmayın ama gerçekler böyle

9. bhutjolokia

bhutjolokia TÜİSAG Üyesi

Gerçekler öyle değil ezdirme kendini...

10. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

10 gün sonra 3 Haziranda sonuçlar açıklanabilir.

11. gapgara

gapgara TÜİSAG Üyesi

http://www.uenco.com.tr/docs/dokumanlar/is_6.pdf

Uygulanan bazı standartlar ise QS 9000, BS 8800(Guide To Occupational Health and Safety Management Systems), ILO (International Labor Organisation) İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Rehberi:2001, ISA 2000, NPR 5001, OSHA AS/NSZ 4360, OSHA AS/NSZ 4804, OHSAS (Occupational Health and Safety Assessment Series) 18001, OHSAS 18002 Uygulama Rehberi’dir.

I-II-IV NE YAZIKKİ DOĞRU

12. Jeologman

Jeologman Banned

Arkadaşım haklısın. . Ancak bu sertifika 1 sene daha iş bulmayı kolaylaştıracak. Ondan sonra ehliyet gibi bir hal alacak. Bu hızla uzman afayı olursa gelecek senebatanamayan öğretmenler fenomen i gibi işsiz isg uzmanları dolacak etrafımız. Geçen sene 5.250 para arkadaşım bu sene işten çıkarıldı . 2200 e yeni bir isg uzmanı almış şirket. Gelecek sene 1500 e iner ondan sonra da asgari ücrete iner. İşveren " ne yapacanki akşama kadar yatacan" der ve bizim saf ve temiz işsiz isg uzmanımızı kandırarak işe alır. Tabi isg uzmanının Akıllı olması azım. Ancak üzülerek söylüyorum . Fizikçi bir isg uzmanının makine imal eden bir fabrikada işe girmek için 1250 ye nereye dersen oraya imza atarım dediğini duyduktan sonra bu mesleğin cılkının çıkacağın anladım. Karamsarlığım için özür dilerim. Umarım söylediğimden daha güzel günler bizi bekler

brusk_82 ve hasan kalem bu yazıya teşekkür etti.
  13. bhutjolokia

bhutjolokia TÜİSAG Üyesi

evet bir de bu soru var. Bu soruda iptal olmaz

ENES SAKARYA bu yazıya teşekkür etti.
  14. mfturdu

mfturdu TÜİSAG Üyesi

Yazdıklarınız çok doğru. Kişilikle ilgili bir konu. Ama ne yazık ki iş olsun da ne olursa olsun mantığı insanları bu duruma düşürüyor. Ama mahkeme kapılarında sürünürken, o işveren başı derde giren arkadaşı tanımayacak bile.

15. seart

seart TÜİSAG Üyesi

gerçekler evet öyle değil şimdi daha kötü eskiden bu sorumluluk yoktu şimdi bu da geldi daha huzursuz oldum hayır bu sorumluluğu almıyorum desem ne olur yapmayın allah aşkına nerde yaşıyorsunuz

16. murti

murti TÜİSAG Üyesi

iş guvenlıgı hakkında yapılan ılk sınav olsa yanlıs olabılır dersın ama her sınavda hatalar olması sınavı hazırlayanların bu konuya pek hakım olmadıgını gosterıyor gercı devletın ısıne yaratı hatalı sorular ek gelır baska ulke varmı acaba yaptıgı hata uzerıne bırde para alan merak ettım

17. denizim

denizim TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar maalesef öyle gerçeklerde var ama asıl gerçek şu bu işte gerçekten A 'ya ilermek isteyen ve bunu başaran için bu iş yine özel bir iş olacak

18. yahel

yahel TÜİSAG Üyesi

19. murti

murti TÜİSAG Üyesi

sunlar ıptal oldu dıye nasıl haber alacaz yoksa dırek sınav sonuçlarımı acıklanır

20. seart

seart TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar gerçekten toz pembe değil ben iş olsun ne olursa olsun demiyorum bakın ben sadece mühendis olarak aldığım maaşı artık bunu da yaparak alacam kanunlar diyoruz bende biliyorum kanunları haklarımı adamlar bunlardan kurtulmak için işçiye çıkış veriliyor sonra geri alınıyor adam hiç bir hak idaa edemiyor yani kıdem tazminatı alamıyor yok efendim 15 gün önce haber verip işten öyle çıkarmak yok öyle

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica