18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. yakops51

yakops51 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bunca uğraştan sonra umarım herkes için iyi olur ve sınırda kalanlar geçer fakat itiraz olayında biraz abartılı olmadımı sizce, herkes herşeye itiraz etti , konuyu ilk sayfasından itibaren takip ediyorum çok mantıklı itirazlarda gördüm çok saçmalarınıda acaba merak ediyorum örneğin 3 soruya edilen itiraz kabul edildi 2 tanesinin şıkkı değişti biriside iptal oldu ve sınırda kalanlardan bir kişi şıkkı değiştirilen 2 soruyu doğru yapmış sayalım bu durumda sınırda kalanlara iyilik mi yapmış olcaz yoksa kötülük mü? aklıma böyle bir durum geldi inşallah bu durumla kimse karşılaşmaz tek temennim budur.

2. rauf

rauf TÜİSAG Üyesi

Ülkemiz kuruluşları da Kalite , çevre ve iş sağlığı ve güvenliği konularına verdikleri önemi göstermek , etkinlik ve verimliği artırmak amacıyla Yönetim sistemlerine geçiş için uğraş vermektedirler.Bu çerçevede 3 yönetim sistemi öne çıkmaktadır.Bunlar;

Ts en ıso 9001-2000 kalite yönetim sistemi

Ts en ıso 14001 çevre yönetim sistemi

Ts (OHSAS) 18001 isg yönetim sistemi

3. seart

seart TÜİSAG Üyesi

evet A için farklı ama onunda şimdi suyu ısınmaya başladı yeni yapılan düzenlemelerle benim bildiğim tek şey kurslar bu evrede lord oldular birazda onların yaygarası diye düşünüyorum

4. Jeologman

Jeologman Banned

4 -5 ay önce değiştirilen yönetmelikten önce A sınıfı uzmanlar 15 000 üzerinde maaş istiyorlardı. Bir değşiklik yapıldı C sınıfı 7 sene tehlikeli ve çok tehlikeli de çalışabilir dendi. A=C oldu . 7 sene kim öleeee kim kalaaa.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. gapgara

gapgara TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞIM BENDE YANLIŞ YAPTIM AMA, KAYNAĞA BAKTIYSAN HAZIRLAYAN İŞ MÜFETTİŞİ SORUYUDA VEREN BÜYÜK İHTİMAL ODUR. İNŞALLAH İPTAL EDİLİR.

6. Aşağıda yer alanlardan hangisi işyerindeki banyo-temizlik yerleri için uygun değildir?

A) Duşlarda sıcak ve soğuk akarsu bulunacaktır,
    B) Duşlar 15 günde bir iyice yıkanıp dezenfekte edilecektir.
    C) Duşlarda kullanmak için işveren tarafından havlu/peştemal sağlanmayacak, işçiler kendi malzemelerini getireceklerdir.
    D) İşveren, duşların kullanma zamanını, şartlarını düzenleyecektir.

Cevap anahtarında C seçeneği doğru kabul edilmiştir.Bu sorun kesin iptal edilmeli yönetmelik diyor ki :Duşlar, normal temizlik ve bakım dışında, her 15 günde bir, iyice yıkanıp temizlenecek ve dezenfekte edilecektir.

(İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü Madde:40)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Gürültü kontrolünde uygulanan “gürültüye maruz kalma süresini azaltmak” ne tür bir risk kontrolüdür?

A) Gürültünün alıcıda kontrolü.
    B) Planlama ile gürültü kontrolü.
    C) Gürültünün kaynağında kontrolü.
    D) Gürültünün kaynak ile alıcı arasında kontrolü.

A seçeneği doğru denilmiş. yönetmelikte 7) Gürültüyü azaltacak bir iş organizasyonu ile;
    - Maruziyet süresini ve gürültü düzeyini sınırlamak,
    - Yeterli dinlenme araları verilerek çalışma sürelerinin düzenlenmesi,
    gibi önlemler alınacaktır.

8. testere sorusu zaten malum , CE Sorusuda yönetmeliğe dayanıyor.... bence 4 soru kesin benim bulabildiklerim bu kadar iptal olur diyorum...

9. Jeologman

Jeologman Banned

Ben bu sayılanlarda farklı olarak kömür sorusuna itiraz ettim. Ancak kabul görür mü emin değilim.

10. bhutjolokia

bhutjolokia TÜİSAG Üyesi

Patronun seni gönderdiyse kursun parasını o verdiyse, sende herşeye tamam dediysen para kazanamayacağım buna rağmen sorumluluk altına gireceğim diyorsan suçu başka yerde arama.

11. Merak etme hiç bir problem olmaz, zira 170'e telefon edip sordum... Bana yeter ki bugün saat 17'den önce PTT'nin kayıtlarına geçsin ve saat 17 öncesinin damgası vurulsun dedi... İçin rahat olsun..

12. Mining Engineer

Mining Engineer TÜİSAG Üyesi

Hala yanlis seyler soyleniyor.Bolmiyorsaniz lutfen yazmayin

dertmuhendisi bu yazıya teşekkür etti.
  13. Mining Engineer

Dilekcenizin ornegini gonderirmisin

14. O da bugünkü... Üstelik Aras, MNG, Sürat, PTT vs.. ve dünküleri de ve bir de ayrıca direkt olarak elden verilenleri de düşünecek olursak sayının çok yukarılara ulaşacağı muhakkak.. :)

15. Jeologman

Jeologman Banned

Şuan yoldayım ipad ile internete giriyorum. Malesef ipad de kayıtlı değil . Bilgisayarım evde kaldı ancak . Yarin gönderebilirim.

16. seart

seart TÜİSAG Üyesi

patron göndermedi parasınıda o vermedi daha iki taksidi kalmış ben almazsam belgesi olan birini aynı paraya alacak bende ayazda kalacağım bak yine diyorum olması gereken bu değil ama şartlar

17. Mining Engineer

B KİTAPCİGİ 11. SORUYA (ORTA GERİLİ OG SORUSU)İTİRAZ DİLEKCESİ VEREN VARMİ

18. Jeologman

Jeologman Banned

Kömür sorusunun yanında b 94 üncü soruyada itiraz ettyim . Bana biraz mantıksız geldi. Alet operatörü meslek hastalığına yakalanıyorsa demekki alette bir güvensizlik var. Soruda da alet güvensizliği vardır diyor. Cevabı da bu şıkkı vermesi bu güne kadar yanlış mı çalıştım acaba dedirtti.

19. metin73

metin73 TÜİSAG Üyesi

Kesin kabul edilmez, boşa uğraşmışsınız, 147 nereden bilecek kılavuzu, tekrar arayıp bakanlığın kılavuzunda bakanlık evrak kayıt sistemine giriş tarihi esas alınır yazıyor deyin bakalım 147 ne diyecek size?

3 gündür bağırıyorum bakanlığın sistemine girme saati önemlidir diye... ptt postanızı olur da 20 gün sonra götürürse incelerler mi sanıyorsunuz, gidin derdinizi ptt ye anlatın ben kılavuza yazmışım diyecekler size.

hasan kalem bu yazıya teşekkür etti.
  20. eser35eser

eser35eser TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar yanlış olan sorular iptal edilirse sadece itiraz edenlerinkimi doğru sayılıcak yoksa herkesemi yansıyıcak

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica