18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Hatalı Olan Yada Cevabı Değişmesi Gereken Sorular ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ms.teksin

ms.teksin TÜİSAG Üyesi

Herkesin

eser35eser bu yazıya teşekkür etti.
  2. Jeologman

Jeologman Banned

Geçen senelerde herkesi kapsadı . Ancak bu sene bir yasadan sö ediliyor . Tam bilmiyorum. Bakanlık. Yargıya karşı iş yapabiliyor diye ancak. Kimseyi etkilemeyecek olsaydı sınav başvuru duyurusunda belirtmeleri gerekirdi. Bence herkesi kapsamalı . Bakanlık personeli döner sermayeye fazla para girsin diye söylüyorlardır.

eser35eser bu yazıya teşekkür etti.
  3. cavus_123456

cavus_123456 Banned

İtirazlar ne zaman ve nasıl belli olur arkadaşlar, 4 gündür gözümü uyku tutmuyor 66-67 de kaldım bekliyorum, öle...

4. murti

murti TÜİSAG Üyesi

arkadaslar sacmalamayın sen ıtıraz ettın senınkını dogru saydık dıgerı etmedı saymıyoz sacmalıgı olurmu yanlıslık herkesı kapsar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. eser35eser

eser35eser TÜİSAG Üyesi

delilinin biri bi taş attı kuyuya herkesi tedirgin etti ....

dertmuhendisi bu yazıya teşekkür etti.
  6. Jeologman

Jeologman Banned

Ben mi oluyom deli:). Valla ben o bakanlık personelinin yalancıyım. İnşallah olmaz ancak olursa kötü olur.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. eser35eser

eser35eser TÜİSAG Üyesi

:) personelden bahsettim zatn

8. Jeologman

Jeologman Banned

9. Kürşat Dolayman

Kürşat Dolayman TÜİSAG Üyesi

Ekli Dosyalar:

10. Kürşat Dolayman

ya arkadaş bu dozimetre sorusunu savunmanıza şaşıyorum hala iptal olacak tek soru bu o kadar 18.05.13 B sınıfı uzm. sınavı A kitapcığı 28.soru bakınız. Dozimetre radyasyon ölçer gürültü dözimetresi gürültü ölçer ben doziye ettim rahatım nedense

11. Jeologman

Jeologman Banned

Valla ben 3-4 tane iptal edilir diye bekliyorum. İnşallah daha fazla iptal olur.

m mır ve rizakaya bu yazıya teşekkür etti.
  12. rizakaya

rizakaya TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar aldığım duyuma göre bakanlık yarın sabah issgm ile ortaklaşa olarak komisyon kurup itirazları inceleyecekmiş.Ama tek sıkıntı komisyon üyelerinde ?

13. Ahmet Çetin

Ahmet Çetin TÜİSAG Üyesi

Mining Engineer ve rizakaya bu yazıya teşekkür etti.
  14. Jeologman

Jeologman Banned

K
    esinlikle katılıyorum. Birileri itiraz etsin aradan bizde yırtalım diyen birçok arkadaş var. Yanlış.

15. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

[
    http://www.meb.gov.tr/sinavlar/dokumanlar/2013/duyuru/IsYeriHekim_IsGuvnUzm.pdf

Sınava giren adayın cevap kâğıdı 2 (iki) adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle
    okutulacaktır.
    Sınava giren tüm adaylar için [Puan = (Doğru Sayısı /Soru Sayısı) x 100] formülü
    kullanılarak başarı puanı hesaplanacaktır.
    Sınavda yer alan her soru eşit puan ağırlığına sahip olacaktır.
    Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak 70 ve üzeri puan
    alan aday başarılı sayılacaktır.
    Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi
    sonucunda ilgili soru/sorular iptal edilmeyecektir. Cevap anahtarı hatalı bulunan soru/soruların,
    doğru şık/şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirme yapılacaktır.
    Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, hatalı bulunan soru/soruların
    şıkları doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.

gapgara bu yazıya teşekkür etti.
  16. Mete TAŞCI

Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar sizce 25-30 yıllık bir mühendisin 10-15 bin istemesi normal değil mi? Bence anormal olan 25-30 yıllık bir mühendisin ( A grubu) 6-7 bine çalışmasıdır, A grubu 6-7 bine çalışırsa , b grubu 3-4 bine de C grubu ise 2-3 bine Tecrübesiz C ise 1-2 çalışmak zorunda kalır.

dertmuhendisi bu yazıya teşekkür etti.
  17. magrostigma

magrostigma TÜİSAG Üyesi

69 doğru yapmış görünüyorum. ayrıca iki sorunun cevabınıda hatırlamıyorum.
    bir soruyu kabul ettirsem yeterli aslında ama ben 7 soruya itiraz ettim,
    yukarıda bir yerde arkadaşın bahsettiği gibi 2000 liradan fazla para harcamışım, 70-80 liradanmı çekinecem

gapgara ve hasan kalem bu yazıya teşekkür etti.
  18. Mustafa Bülbül

Mustafa Bülbül TÜİSAG Üyesi

en fazla 9 soru iptal oldu 2011 sınavında zaten 10 soru iptal olursa sınav tamamen iptal olur

19. coskun35

coskun35 TÜİSAG Üyesi

Hangi mevzuata göre 10 soru iptal etmeyi gerektiyor?

20. Kürşat Dolayman

Şimdi düşündümde benmi mallık yaptım diye şantiyede çalıyorum hergün iskele görüyorum ama trabzanı ben 225 cm olan merdiven aralarına konulan tutamak olarak biliyorudum tüp renkleri o kadar karmaşık kafan karışsın diye sorulmuş ki diğer tüpmüş yok yanıcı tüpmüş tüpü direk eşleştirse olmaz sanki sonra çocuklar kaç saat çalışabilir sorusu 35 ama en çok ibaresi kafamı karıştıdı 40 yaptım acaba bu sorular benim bilgimi ölçmek içinmiydi ben size şu kadar diyorum bu arada şantiyede çalışan isg uzmanı var işini falan yapamıyor kimse sallamıyor oyle kitapta gördüklerini uygularsan olmaz burada eğitim seviyesi ilk okul olay şu uzman baret tak diyor işçi uzmanı tehdit ediyor bakın işveren hiç bir dediğinizi yapamacak hep yokuş yapacak orda olmanızı istiycek ama karışma diyecek yani iş stresli bir iş acaba Allah bu yanlışları bana yaptırdı da aman sakın uzman olmamı dedi kaderini çok zorlama neyse ne hayıflanmayı bırakın Allah kimseye kaldıramayacağı yükü vermez.

lanope ve hasan kalem bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica