18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Için Soru Havuzu

Konu, 'Soru Bankaları' kısmında Huseyin_Turkoglu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

cevap a

2. err

err TÜİSAG Üyesi

CVP B AMA ... D SIKKI KAFA KARIŞTIRDI ZATEN HÜSEYİN BEY SİZİN PAYLAŞIMDA DA GÜVENLİK İLE MADDE YOK

emreerciyes24 bu yazıya teşekkür etti.
  3. Hüseyin KORKMAZ

Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

bunlar nasıl sorular böyle? kaç kişi tartışa tartışa yönetmelik elimizde olduğu halde cevap bulamadık.

4. Hüseyin KORKMAZ

Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

ÖSS ye bu kadar çalışmadım valla zamanında.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

a. I inci, II inci ve III üncü Risk Gruplarında yer alan ve 500 ve daha fazla işçi çalıştırılan işyerlerinde her 500 işçi için tam gün çalışacak bir işyeri hemşiresi veya sağlık memuru görevlendirilir.

b. IV üncü ve V inci Risk Gruplarında yer alan ve 350 ve daha fazla işçi çalıştırılan işyerlerinde her 350 işçi için tam gün çalışacak bir işyeri hemşiresi veya sağlık memuru görevlendirilir.

tehlike gruplarına göre 350 ve 500 işçi çalıştırılan işyerlerinde görevlendirilmiyorlar mı? yani yanlış olan a değil mi Sayın Err.

6. polat

polat TÜİSAG Üyesi

istemişler ancak sonra vazgeçmişler yine öncekinde olduğu gibi akademisyenlerden oluşan bir grup hazırlayacak

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. köksal yağmur

köksal yağmur TÜİSAG Üyesi

8. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

ne altı ayda bir?
    cevap vereceğiniz mesajı lütfen alıntı yapınız sayın yağmur...

9. köksal yağmur

köksal yağmur TÜİSAG Üyesi

Yangına karşı tesis edilmesi gereken duman dedektörü hangi periyotlarda kontrol
    edilmelidir?
    a. üç ayda bir
    b. ayda bir kez
    c. on iki ayda bir
    d. altı ayda bir

cevap: 6 ay

cemakbulak bu yazıya teşekkür etti.
  10. yucel guzel

yucel guzel TÜİSAG Üyesi

gaz yangınlarında önce yanıcı maddeyi ortadan kaldırmak gerekir. Vana vs keserek

11. seko

seko TÜİSAG Üyesi

hayır her iki durumda da 7500 alınıyor

kaza ağırlık oranı soru örneğini aşağıda veriyorum;

Örnek: 200 kişi çalıştıran bir fabrikada bir yıl içinde 24 iş kazası olmuştur. Bunlardan ikisi 1’er ay, on sekizi 8'er gün, geriye kalan dördü 3'er gün istirahat almıştır. Kaza şiddeti nedir?

F=30x2+18x8+3x4=216 gün

A.O.=216*1.000.000/200*300*8=429 (1 yıl 300 gün, günlük çalışma saati 8)

osha nın sayfasında 1000 ile çarpılmış yanlıştır. çasgem gibi başka kaynaklara da baktım 1.000.000 ile çarpılması gerekir. çünkü kaza ağırlık oranı bir takvim yılında çalışılan 1.000.000 saatte kaç iş günün kaybedildiğini gösterir

nurdan bu yazıya teşekkür etti.
  12. seko

seko TÜİSAG Üyesi

risk grupları listesi tebliği yürürlükten kaldırıldı, bunlar eski bilgiler

13. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

peki bu sorunun doğru cavabı nedir?

14. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

Sayın Seko, aşağıdaki linkte 75 gün alınmış ama???? Benim eğitim notlarımda da 75 gün. Napcaz şimdi.

http://www.tisk.org.tr/yayinlar.asp?sbj=ic&id=1427

15. Ufuk SAĞLAM

Ufuk SAĞLAM TÜİSAG Üyesi

Soru : Aşağıdakilerin hangisinde patlayıcı parlayıcı maddelerin yakınlarında oluşabilecek olan statik elektrik yüklerinin meydana gelmemesi için yapılacak işlem değildir?
    A) Topraklama
    B) İyonizasyon
    C) Sıfırlama
    D) Nemlendirme
    Cevap:
    İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ TÜZÜĞÜ
    BEŞİNCİ KISIM
    İşyerlerinde İşkazalarını Önlemek Üzere Alınacak Güvenlik Tedbirleri ve Bulundurulması Gereken Araçlar
    BEŞİNCİ BÖLÜM
    Elektrik Tesisatında Alınacak Güvenlik Tedbirleri:
    Madde 334-Parlayıcı ve patlayıcı maddelerin bulunduğu yerlerle bu maddelerin yakınındaki yerlerde, statik elektrik yüklerinin meydana gelmesine karşı nemlendirme, topraklama, iyonizasyon, silindirlerin ayarı v. b. gibi uygun tedbirler alınacaktır. Statik elektriği iletmeyen malzemelerin kullanılmasından mümkün olduğu kadar kaçınılacaktır.

Ahmet KALAYCI ve nurdan bu yazıya teşekkür etti.
  16. Kezban Gürbüz

Kezban Gürbüz TÜİSAG Üyesi

24 Aralık A kitapçığı soru 23
    Aşağıdakilerden hangisi risk yönetiminde alınacak kararlardan birisi değildir?
    a)Kabul b)Devretme c)Kaçınma d)Basitleştirme

cevap:D

17. Nurdan DAHİ

Nurdan DAHİ Banned

18. seko

seko TÜİSAG Üyesi

evet burada 75 gün görünüyor fakat bu saçma karışık belirsiz sınav bilgileri için bize verilen çasgem in kitabını baz alıyorum, bilemiyorum...

19. seko

seko TÜİSAG Üyesi

(hemşire sorusu)
    isg sorunların saptanmasında, önceliklerin belirlenmesinde hekim hemşireye yardım etmez, hemşire hekime yardımcı olur o yüzden B şıkkı

nurdan bu yazıya teşekkür etti.
  20. seko

seko TÜİSAG Üyesi

sağlık ve güvenlik işçi temsilcisi olabilmesinin şartı nedir? 50 kişi ve üzeri çalışılan yerler için diye biliyorum fakat bir soruda 10 kişi ve üzeri olmalıdır denmiş?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica