18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Için Soru Havuzu

Konu, 'Soru Bankaları' kısmında Huseyin_Turkoglu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

  1. tolgaberke73

    tolgaberke73 TÜİSAG Üyesi







     
  2. tolgaberke73

    tolgaberke73 TÜİSAG Üyesi



    12 ayda bir kontrol edilmelidir,



     
  3. fth_avci55

    fth_avci55 TÜİSAG Üyesi

    Çift el kumanda tertibatı hangi tip koruyucudur?
    a) Sabit koruyucular
    b) Kilitlemeli koruyucular
    c) Otomatik koruyucular
    d) Yaklaşma koruyucular

     
  4. Çiğdem AŞCI

    Çiğdem AŞCI TÜİSAG Üyesi





    TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !



     
  5. mustafa kemal bilici

    mustafa kemal bilici TÜİSAG Üyesi

    B şıkı mı acaba

     
  6. Fizik

    Fizik TÜİSAG Üyesi

    50 db..



    TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !



     
  7. Fizik

    Fizik TÜİSAG Üyesi

    min:90, max:150 cm'dir..

     
  8. mirac2306

    mirac2306 TÜİSAG Üyesi

    kesinlikle forttıf

     
  9. eyuksek78

    eyuksek78 TÜİSAG Üyesi

    isveren hep çıkıyor. doğrusu utası oda müdüre oda isverene olmalıydı.

     
  10. husnukiyak

    husnukiyak TÜİSAG Üyesi

    c

     
  11. emineerdoğan

    emineerdoğan TÜİSAG Üyesi

    C sikki

     
  12. yunusislamoglu

    yunusislamoglu TÜİSAG Üyesi



     
  13. zafer_36

    zafer_36 TÜİSAG Üyesi

    85

     
  14. cann cann

    cann cann TÜİSAG Üyesi

    18 MAYIS 2013 TARİHLİ C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVI SORU İTİRAZI
    Kitapçık Türü ve Soru No
    Soru Alıntısı
    Soru İptal Gerekçesi
    A – 88
    Daire testere tezgahlarında çalışma tablasının yerden yüksekliği aşağıdakilerden hangisi olmalıdır?
    A) 80 B) 90 C) 100 D) 110
    Sorulan soruda herhangi bir ölçü birimi belirtilmemiştir ve teknik olarak yanlıştır. Ayrıca İlgili tüzükte 85-90 cm aralığı verilmiştir. Soru sonunda “olmalıdır” ifadesi geçmektedir. Cevap anahtarında cevap B yani 90 verilmiştir. Ancak daire testere tezgahının çalışma tablasının yerden yüksekliği 90 cm olmak zorunda değildir. 85-90 cm arasında olmak zorundadır. Yani 85 cm de olabilir. Soru sonunda “olabilir” olarak sorulmuş olsa idi ölçü birimi belirtmek şartıyla cevap 90 cm olabilirdi.
    Gerekçe 1: Soruda ölçü birimi belirtilmemiştir.
    Gerekçe 2: Ölçü biriminin olmamasıyla birlikte, sorunun cevabı, “olmalıdır” ifadesinden dolayı şıklarda yoktur.
    İlgili Mevzuat Alıntısı:
    Madde 184 – Daire (tepsi) testere tezgahları ile yapılan çalışmalarda, aşağıdaki tedbirler alınacaktır:
    1) Daire testere tezgahlarında, çalışma tablasının yerden yüksekliği 85-90 santimetre olacaktır.

     
  15. erkam4109

    erkam4109 TÜİSAG Üyesi

    arkadaşlar bu 50 soru nun cevabı pdf olarak açamıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

     
  16. emineerdoğan

    emineerdoğan TÜİSAG Üyesi

  17. emineerdoğan

    emineerdoğan TÜİSAG Üyesi

  18. tolgaberke73

    tolgaberke73 TÜİSAG Üyesi

    A

     
  19. tolgaberke73

    tolgaberke73 TÜİSAG Üyesi

    ETKİN DEĞER 85
    SINIR DEĞER 87 DBA

     
  20. mithattunc

    mithattunc TÜİSAG Üyesi



     
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş



Yandex.Metrica