18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına Nasıl Hazırlanmalı ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında kimyagerhayriye tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. kimyagerhayriye

kimyagerhayriye TÜİSAG Üyesi

Sınava daha önceden girmiş ve uızman olmuş arkadaşlara sesleniyorum. Tam anlamıyla nasıl bir çalışma sergilediniz. Uzaktan eğitim alıyorum şu an çok gereksiz bilgi veriyorlar gibi geliyor. Korkuyorum Bir dahaki sınava kalmaktan Günde 10 saat çalış aksam eve git ders çalışmaya çalış beyin ne kadar alabilirse zor oluyor? Günde kaç saat çalışma yeterlidir bu sınav için acaba?

Yusuf SAYAR bu yazıya teşekkür etti.
  2. ömer AYDIN

ömer AYDIN TÜİSAG Üyesi

şimdiden böyle stres yaparsanız bu sınavı kazanmanız zor.

Ertuğrul ASLAN bu yazıya teşekkür etti.
  3. ömer AYDIN

ömer AYDIN TÜİSAG Üyesi

notların hepsini en az bir kere okumanızı tavsiye ederim, kendinize özel kısa notlar çıkarın sonra bu notları yutun...

4. fatihzkn

fatihzkn TÜİSAG Üyesi

Öncelikle Hayriye hanım herkesin anlama şekli farklıdır.Ben şahsen daha çok soru çözerek hazırlandım.Vede başarılı oldum.Ama sorulardan öncede muhakkak kanunu ve yönetmelikleri bir kaç kere okuyup kavramak sizi daha başaırlı kılacaktır.Başarılar.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yusuf SAYAR, Ertuğrul ASLAN, hlyfizik ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  5. öz madenci

öz madenci TÜİSAG Üyesi

bol bol soru çöz. yanlış işaretlediğin soruların konusuna bak. bu yeterli olacak. öyle gözünde büyütecek kadar zor bir sınav değil zaten. mühendis olan bir kişi hiç çalışmadan 50 soru yapar zaten. senin de 20 soruluk çalışman gerekir.

6. Ertuğrul ASLAN

Ertuğrul ASLAN TÜİSAG Üyesi

Başarıyı sınırlandıran faktörlerden biri mazeret bulma hastalığıdır... :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yusuf SAYAR, emine g, zeynepyalta ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. kimyagerhayriye

kimyagerhayriye TÜİSAG Üyesi

çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Özellikle Ertuğrul bey size cevabınız yerini buldu.
    Neyse benim sıkıntım şu oldu uzaktan eğitimde slayt şeklinde dosyalar sunmuşlar önümüze ön test konu anlatımı ve son test var. Ön testte sonuçlarım iyi konuya bir çalışıyorum son testte yerlerdeyim nasıl slaytlarsa bunlar anlamadım. Gereksiz bilgi içeriyorlar. Bende şu kararı aldım direk kanun ve yönetmeliklerden çalışacağım!!!

yakup zeytun, Ertuğrul ASLAN ve bostancis2010 bu yazıya teşekkür etti.
  8. emre4599

emre4599 TÜİSAG Üyesi

son sınavda basarısız olan bırı olarak soyluyorum....sınavdan gecmenın temel anahtarı soruları ıyı okumak.....yukarıdakı arkdasın dedıgı gıbı zaten hıc calısmadan gırılırse 50 cıvarı yapılabılıcek bır sınav....sıze 20 soru kalıyor ama hedef bu olmamalı 100 de 100 almalıymıs gıbı calısılmalı cunku sınav anında onu gec bunu da gec dıye dıyehata yapma rıskıne gırıyorsunuz....sınav zor degıl 45 gunluk aktıf calısma bence yeterlıdır....ama calısma sıstemı onemlı soyle karalayarak ustune soru cozeyım dersenız olmaz....hap bılgılerı yutmanız gerekır...ayrıca mevzuatlar onemlı...sonrasında ıse bol bol soru cozmek...rıskmed 2200 sorulu kıtab bu konuda cok faydalı....basarılar ıyı calısmalar

haluk.de bu yazıya teşekkür etti.
  9. Haluk DEMİRCİOĞLU

Haluk DEMİRCİOĞLU TÜİSAG Üyesi

Ben riskmede gitmedim dediginiz kitabi nerden temin edebilirim

10. emre4599

emre4599 TÜİSAG Üyesi

haluk bey merhabalar; bende gitmemiştim ama riskmedin bazı şehirlerde büroları var....ben bursadayım oradan temin ettim, ama kargo ile internetten alan arkadaşlarda var....(reklam yapmak ıcın soylemıyorum belırtmek ısterım ben kıtabın kullanıslı oldugundan paylastım)

11. Haluk DEMİRCİOĞLU

Haluk DEMİRCİOĞLU TÜİSAG Üyesi

Ben ankaradayim ankaradaki egitim kurumunudan isteyim bakalim verecekler mi. Riskmedin bu kitabini bir kac defa daha tavsiye etmişlerdi almak farz oldu artik.

12. aggoc

aggoc TÜİSAG Üyesi

riskmedin kitabını bana da çok tavsiye ettiler bir de 5160 soruluk bir soru bankası var onu bilen veya kullanan varmı?
    Varsa nasıl bir kaynak olduğunu paylaşabilirmisiniz?

13. mkekin1970

mkekin1970 TÜİSAG Üyesi

şuanda hangi aşamadsınız bilmiyorum ama biraz sabırlı olun. çalıştığınız ortam varsa değerlendirme yapın.

14. brsn85

brsn85 TÜİSAG Üyesi

hazırlanabileceğimiz bir kitap yok mu sorular var yönetmelikler yasalar tüzükler yani kapsam çok geniş ?

15. madencikız

madencikız TÜİSAG Üyesi

16. brsn85

brsn85 TÜİSAG Üyesi

teşekkür ederim

17. deniss9999

deniss9999 TÜİSAG Üyesi

sorular üzerinden çalışmanı tavsiye ederim.ne kadr çıkmış hazırlık soru varsa hepsini gözden geçşrmeye çalş.yönetmelikleri tüzükleri tek tek okumaktansa sorulardan herşey öğrenilio zaten

Mbas bu yazıya teşekkür etti.
  18. volkan altunay

volkan altunay TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar günlük ortalama 150 soru çözün yanlış yaptıklarını yönetmeliklerle karşılaştır göreceksiniz doğrularınız 10 15 artacaktır
    ben bu yöntemle çalışıyorum şuan 80 doğru falan yapıyorum

19. Mbas

Mbas TÜİSAG Üyesi

bu cok dogru bir yaklasım cunku ne kadar yonetmelik okursanız okuyun beyin sadece tutabilecegi bilgiyi tutar, fakat eger sorulardan ögrenmeye kalkarsanız beyniniz için daha cok hatırlatıcı olur..
    kolay gelsin herkese

lazibore ve deniss9999 bu yazıya teşekkür etti.
  20. yakup zeytun

yakup zeytun TÜİSAG Üyesi

yönetmelik çok uzun ve sıkıcı ama gözünde büyütme sayısal verilere bak sözel kısımlar mantıga dayalı biraz

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica