18 Mayıs 2013 Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına Nasıl Hazırlanmalı ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında kimyagerhayriye tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Hayriye Hanım,
    Özellikle şuna dikkat etmenizi tavsiye ederim. Tüm notlar, tüm sunum ve slaytlar, dersler, eğitimler v.b. hepsi mevzuattan çıkar. Bir şekilde mevzuat özetleri bulmaya çalışın. Nasıl öğrendiğinizi, nasıl kolay öğrendiğinizi bulun. Örneğin slayt her zaman iyi bir öğretim veya öğrenim aracı değildir. Eğer slaytlar sizi sıkıyorsa bir daha ilgilenmeyin.
    Mevzuatta bir süre sonra sıkabilir ama çok önemlidir. O yüzden son tavsiyem bölümlere ayırmanız. Mesela her sabah 10-15 dakka, yarım saat, 1 saat gibi ne kadar zaman ayırabilir veya sabredebilirseniz mevzuata zaman ayırın. 15 dk. erken uyanın sadece 15 dk ayırın mesela. Akşam da başka konulara veya yöntemlere gibi... şimdiden başarılar

kimyagerhayriye bu yazıya teşekkür etti.
  2. kimyagerhayriye

kimyagerhayriye TÜİSAG Üyesi

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için ben şu an bütün çıkmış soruları çıkardım (a,b,c iş güvenliği uzmanlığı ve iş yeri hekimi şimdiye kadar çıkmış bütün sorular) bunlar üzerinden çalışıyorum. Zaten B de A'da ve hekimlikteki sorular geçmiş zamanlarda dönüp dolaşıp C ye de çıkmış bu nedenle artık içim rahat. Yüz yüze eğitimide aldım. Stajda bitti. Endişelerim kursa kayıt olduğum zaman vardı şimdi rahatım çok şükür. Zor bir sınav değil !!!

saliha4619 bu yazıya teşekkür etti.
  3. désolé

désolé TÜİSAG Üyesi

Zaman daraldı sınav için ve ben daha sinava yönelik bir çalışma
    yapmadım. Dün oturup çalışmaya başlayayım dedim ama kafam allak bullak
    oldu nerden çalışayım, nasıl çalışayım direk soru mu çözeyim derken zaman geçip
    durdu bugün oturdum çalışmaya yine kafa allak bullak. Hayriye hanım siz nasıl ve nerden
    başladınız çalışmaya..?
    yardımlarınıza ihtiyacım var...

4. kimyagerhayriye

bende çalışamadım hiç arada eski çıkmış sorulara bakıyorum işle beraber zor oluyor:(

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ygt.dnz

ygt.dnz TÜİSAG Üyesi

mrb ..eski c sınıfı isg sınav soru ve cvp ları varsa bana gönderebilirmisiniz rica etsem

6. kimyagerhayriye

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

7. saliha gül

saliha gül TÜİSAG Üyesi

mrb. ben henüz öğrenciyim fakat seneye uzmanlık sınavına bizlerde gircez aklımda tam oturmamış bazı sorular var yardımcı olursanız çok sevinirim
    uzmanlık kurslarında yönetmelik v.b. bilgiler veriliyor mu?
    kurs ne kadar sürüyor?

8. tüm yönetmelikler verilir ve kurs süresi 180 saat + 40 saat stajdan oluşur

saliha4619 bu yazıya teşekkür etti.
  9. Serdal DEMİR

Serdal DEMİR TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar sınav başarı oranı hakkında bilgisi olan varmı acaba. Bazıları %20 lerde diyor. Bu kadar düşük bir başarı oranı ile bu sınav biraz zor geçilir gibime geliyor.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica