Soru 18 Mayıs 2013 Sınavı Ile Ilgili Maddi Manevi Mağduriyet Yaşayanlar Nasıl Bir Yol Takip Etmeli

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında abdurrahman aktürk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. abdurrahman aktürk

abdurrahman aktürk TÜİSAG Üyesi

Yapılan açıklamaya göre Ankara 10. İdare Mahkemesinin vermiş olduğu karar ile 18.05.2013 tarihinde yapılan C sınıfı iş güvenliği uzmanlığısınavında sorulan sorulardan A kitapçığındaki 24 ve 86 nolu sorular ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 43 ve 97 nolu sorular iptal edilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığınca, iptal edilen soru adaylar lehine doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden yeniden değerlendirme yapılmış, 70 ve üzeri puan alarak başarılı sayılanların listesi Genel Müdürlüğümüze bildirilmiştir.

Söz konusu sınava giren ve yeniden değerlendirme sonucu 70 ve üzeri puan alarak başarılı olanlarhttp://isgkatip.csgb.gov.trlinkindeki “sınav Durumu Sorgula” butonuna tıklayarak kendilerini sorgulayabileceklerdir.

Sorgulama sonucunda başarılı olduklarını gören ve belge almaya hak kazanan adaylardan belgesini almak isteyenlerin, belge bedeli olarak Genel Müdürlüğümüz adına açılan Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Hesabına 413- TLyatırmaları gerekmektedir.

Belge bedelini yatıranların belgeleri İSG-KATİP sisteminde tanımlanarak aktif hale getirilecek olup belgelerin kişilere teslimi ile ilgili daha sonra duyuru yapılacaktır.

18 mayısta 69 kalan arkadaşım 1 yıl sonra yapılan üçüncü sınavda kazandı ve şuan sınav sonucu sorgula seçeeği e-devlet üzerinde görünmüyor daha sonrakinde yapılan sınavda başarılı olduğu için bir yıl sonra gelen bu soru iptali için arkadaşım hem maddi hem manevi olarak yıprandı bu konuda yasal bir zeminde hakkımızı aramak istiyoruz bu konuda yardımcı olabilir misiniz? bu durumda olan arkadaşlar yada hukuki bilgiye sahip olan arkaşalarım.

2. mehmet göktepe

mehmet göktepe TÜİSAG Üyesi

18 mayıs 2013 sınavında 68 ile kaldım. aralık 2013 te yapılan sınavla ancak c sınıfı uzman olabildim. şubat sınavı ile b sınıfı uzmanlığa yükseltim. 18 mayısta kaldığımda psikolojim cok bozulmuştu. dün sınav sonucuma baktığımda 70 ile geçmişim. Bu kadar zaman içinde bircok işi alamadım. çok tehlikeli oldukları için. o zaman geçmiş olsaydım çok magdur olmayacaktım. maddi manevi tazminat davası açma gibi bir düşüncem mevcut. nasıl yol izlenmeli

3. izzet.gitmez

izzet.gitmez TÜİSAG Üyesi

bende senın gbyım kardesım mayıs 2013 68 kaldım ve aralık 2013 gectım 85 ıle gecen baktım mayıs 2013 e gore gecmısm ve bu arada ıs de bulamadım belkı adam gb ıslerını yapsalardı o donemde ıs buılurdum ..hakkımı helal etmıyorum

4. Luzer

Luzer TÜİSAG Üyesi

Bende 18 Mayıs 2013'teki sınava girip 69'la kalmıştım. ikinci sınava girerken 5 aylık hamileydim mide bulantılarıyla dolu bir yolculuk yaptım ankaraya ve sınavım çok kötü geçti 67 ile yine kaldım. sonraki sınav tarihinde doğum yaptım br sonrakinde de bebeğim çok küçüktü onunla ilgilenirken girememiştim.

Yani 1 buçuk yıldır uzman olamamıştım ki aralık sınavına gireyim diye araştırma yaparken 18 mayıs sınavının mahkeme kararı sonucuna göre 70 le geçtiğimi ve uzman olduğumu tesadüfen öğrendim. belge ücretimi yeni yatırdım.

Eğer 18 mayıs sınavında geçmiş olsaydım pirimim 1500 günü geçtiği için belki B sınıfı uzman olacaktım.

Madurum da madurum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica