18 Mayıs Sınavı Başarılı Olanlar Sertifika Işlemi Duyurusu

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında selçuk kırlı tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. selçuk kırlı

selçuk kırlı TÜİSAG Üyesi

ŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVINDA BAŞARILI OLAN ADAYLARIN DİKKATİNE

Bilindiği üzere işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı 18 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilmiş ve sonuçları ilan edilmiştir.

İlan edilen sonuçlara göre sınavda başarılı olan adaylar belge talebi başvurularını eğitim kurumları üzerinden yapacaklardır.

Eğitim kurumlarınca sınavı kazanan ve belge almaya hak kazananlardan her bir kişi için ayrı ayrı başvuru dosyası hazırlanacaktır. Başvuru dosyasında aşağıdaki belgeler yer alacaktır :

1. Adayın Bakanlığımıza hitaben yazdığı dilekçe (örnekler ekte yer almaktadır.)
    2. Nüfus cüzdanı fotokopisi
    3. Diploma veya mezuniyet belgesinin onaylı sureti (*)
    Onay İşlemi :
    · Noter
    · Eğitim Kurumu (**)
    · Mezun Olduğu Üniversite tarafından yapılabilir.
    4. Belge ücretine ilişkin dekont (***)
    5. Hazırlanan dosyalar alfabetik sıraya konularak ve listeleri yapılarak bir ön dilekçe ile eğitim kurumlarınca Genel Müdürlüğümüz gelen evrak servisine teslim edilecektir. Listeler asgari T.C. Kimlik No, Adı Soyadı, Meslek bilgilerini içermelidir.
    6. Belgeler teslim tarihi sırasına göre Genel Müdürlüğümüzce hazırlandıktan sonra toplu halde eğitim kurumlarına gönderilecek olup, şahıslar belgelerini eğitim aldıkları eğitim kurumlarından alabileceklerdir.
    7. Eğitim alarak belge almaya hak kazananların şahsi başvuruları kabul edilmeyecektir.
    8. Eğitim almadan doğrudan sınava giren ve belge almaya hak kazananlar yukarıda belirtilen belgelerle (onaylı) birlikte Genel Müdürlüğümüze doğrudan başvurabileceklerdir.
    (*) Tek başına eklenen yüksek lisans belgesi mevzuat gereğince yeterli değildir; mutlaka İSG ön lisans, mühendis mimar, kimyager, fizikçi veya teknik öğretmen lisans programını tamamlandığına dair diploma/mezuniyet belgesi olması gerekmektedir.
    Lisans Diplomasındaki Soyadı bilgisi Nüfus Cüzdanı suretindekinden farklı olan ve bu husus Kızlık Soyadı/Önceki Soyadı bölümünde belirtilmeyenler önceki ve şimdiki soyadlarını belirtilen Resmi Bir Belge ibraz etmeleri gerekmektedir.
    (**) Diplomanın Eğitim Kurumlarınca onaylanması halinde aşağıdaki belirtilen hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir:
    · Aslı Gibidir kaşesi ile kaşelenmelidir.
    · Onaylayan Eğitim Kurumunun Kaşesi bulunmalıdır.
    · Genel Müdürlüğümüze gönderilen imza sirkülerinde imza örneği bulunan Eğitim Kurumu Yetkilisi (Sorumlu Müdür) tarafından imzalanmalıdır.
    (***) T.C. Ziraat Bankası Şubesi Kurumsal Tahsilat Programı aracılığıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Sertifika Tahsilatlar hesabına (offline) belge ücreti olarak KDV dahil 354,00-TL (2013 yılı için) yatırmaları gerekmektedir.
    Kurumsal tahsilât hesabına belge ücreti, ziraat bankası şubelerinden yatırılabileceği gibi ziraat bankası internet bankacılığı kanalıyla da yatırılabilir. Fakat EFT yoluyla bu hesaba para yatırılamamaktadır. Eski hesap numaraları geçerli değildir.

ADRES:
    Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
    İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
    İnönü Bulvarı No: 42 PK 06520 Emek / Ankara

ARAS FATMA ve OGNSZMS bu yazıya teşekkür etti.
  2. Nuran20d

Nuran20d TÜİSAG Üyesi

Belgemiz ya da işe başlayabileceğimiz şekilde kullanılmak üzere hazır olan belge numarasına ne zaman ulaşabiliriz ve çalışmaya başlayabiliriz.

3. OGÜN.

OGÜN. TÜİSAG Üyesi

EĞİTİM KURUMUMDAN BÖYLE BİR MAİL GELDİ. İŞLEMLERE BAŞLADIM. ONLAR YÖNLENDİRİYORLAR SAĞ OLSUNLAR...
    Değerli Katılımcımız,
    Öncelikle tebrik eder ve başarılı bir iş yaşamı dileriz.
    Çalışma Bakanlığı’nca yapılan duyuru gereği Belge başvuruları Eğitim Merkezleri üzerinden yapılacaktır. Bu açıklama çerçevesinde yol haritanız aşağıdaki şekilde gerçekleştirilecektir.
    1- Ziraat Bankası, Kurumsal Tahsilat Programı’ndan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı seçilerek, kimlik numarası ile 354 TL tutarındaki sertifika bedeli yatırılacak ve dekontu firmamıza getirilecektir.
    2- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Lisans Diplomasındaki Soyadıbilgisi Nüfus Cüzdanı suretindekinden farklı olan ve bu husus Kızlık Soyadı/Önceki Soyadı bölümünde belirtilmeyenler önceki ve şimdiki soyadlarını belirtilen Resmi Bir Belge ibraz etmeleri gerekmektedir.)
    3- Diploma Fotokopisi ( Üniversiteden, noterden ya da eğitim kurumundan aslı gibidir onaylı)
    4- Ekte bulunan dilekçenin ıslak imzalı aslı ( Belge no kısmı tarafımızca doldurulacaktır, boş bırakabilirsiniz.)
    Bahsi geçen tüm evraklar Merkezimize getirilecektir. Kayıt esnasında getirilen nüfus fotokopisi ve diploma fotokopisi kayıt evrağı olarak dosyalarda kalmak zorunda olduğu için, bahsi geçen evrakların fotokopileri firmamıza tekrar getirilmelidir.
    Katılımın oldukça yüksek olması ve sertifikalarınızın Bakanlık’tan gelmesi en az 2 ayı bulabileceğinden ötürü tüm belgelerin 21 Haziran 2013 Cuma günü saat 19:00’a kadar getirilmesi önem arz etmektedir. Şehir dışında ikamet eden kişiler kargo yolu ile belgelerini gönderebilirler.

selçuk kırlı bu yazıya teşekkür etti.
  4. selçuk kırlı

selçuk kırlı TÜİSAG Üyesi

Nuran Hanım;
    Eğitim kurumunuza gerekli evrakları gönderdiyseniz ; kurum toplu bir şekilde bakanlığa evrakları teslim edecektir.
    Daha sonra http://www.isghaftasi.org/sertifika/sertifikadurumgetir.php adresinden sertifika numaranız çıktıktan sonra
    eğitim kurumunuza ulaşıp ulaşmadığını soracaksınız. Kurumunuz sizi telefonla yada mail adresiyle bilgilendirir.
    Normal şartlarda numaranızı aldığınızda çalışabilir ve sözleşmenizi yapabilirsiniz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

OGNSZMS bu yazıya teşekkür etti.
  5. textilercu

textilercu TÜİSAG Üyesi

Merhaba..
    Ben İsg Uzmanıyım ve sertifikayı aldım..fakat verdiğiniz linkte sorgulama yaptığımda numaram çıkmıyor.bu normal mı? yoksa yeni belge alacaklar ıcın mı o link?

6. mt1450

mt1450 TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar...Ben sınavı 2012 yılında kazanmıştım...Belgemi o zaman almamıştım...Ve eğitim aldığım kurum şuan kapanmış durumda...bana eğitime katıldığıma dair katılım belgesi verilmişti o zaman...şimdi başvuru koşullarında eğitim kurumu aracılığı ile başvuru yapılacak diyor...ama eğitim kurumu kapandı ne yapmam lazım...şahsi başvuru kabul olmayacaksa belge alamayacak mıyım...yardımcı olursanız sevinirim..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica