18 Mayis Sinavi Itiraz Dilekçeleri

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında özgürsarı tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. özgürsarı

özgürsarı TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,

Öncelikle soru tartışmalarının yeterince dallanıp budaklandığını düşünüyorum. Sanırım herkes hatalı sorularla ilgi yeterince aydınlanmıştır. Artık resmi itiraz aşamasına gelinmelidir ki itiraz için az bir süre kalmıştır.

* Bu başlık altında lütfen soru tartışması yapmayalım
    * Ben yapacağım itirazla ilgi dilekçemi hazırladım ve ekledim herkes vereceği dilekçeyi eklerse itiraz süreci daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.
    * Bence ne kadar çok itiraz olursa o kadar dikkat çekici ve etkili olur. Bu sebepten grup halinde değilde herkes bireysel başvurursa daha iyi olur gibi. Bir kişinin 100 soruya itiraz etmesinden 100 kişinin 4-5 soruya itiraz etmesi daha etkili olur.
    * Ankara'da yerleşik olan arkadaşlar iletişim bilgilerini burada paylaşırlarsa diğer arkadaşlara yardımcı olabilirler sanırım

harun40, sıçtım mavisi ve DİlekSeferoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  2. özgürsarı

özgürsarı TÜİSAG Üyesi

itiraz dilekçem...

Ekli Dosyalar:

3. chemicalboy

chemicalboy TÜİSAG Üyesi

özgürsarı

İtirazlarınıza katılıyorum ancak 36. soru hariç. Bu soruyu bende yanlış yaptım ama soruda Kanserojen ve Mutajen Maddelerle Çalışmalarda Sağlık ve Güvenlik Önlemleri Hakkında Yönetmelik'e göre denilmiş. Siz başka bir yönetmelikten alıntı yapmışsınız. Bu sebeple kabul edileceğini sanmıyorum. Yönetmelikte ilgili kısım şöyle;

"Eğitim
    Madde 13 — İşveren, işçilerin ve/veya temsilcilerinin yeterli ve uygun eğitim almalarını sağlayacak, işçilere özellikle aşağıdaki konularda gerekli bilgi ve talimatı verecektir:
    a) Sağlığı etkileyebilecek riskler ile sigara içmenin getireceği ek riskler,
    b) Maruziyeti önlenmek için alınması gerekli önlemler,
    c) Hijyen kuralları,
    d) Koruyucu malzeme ve giyim eşyalarının kullanılması,
    e) Kazaların önlenmesi ve kaza halinde kurtarma çalışmaları da dahil yapılması gereken işler,
    Yeni bir risk ortaya çıktığında veya risklerde değişiklik olduğunda eğitim yenilenecek ve belirli aralıklarla tekrarlanacaktır."

isg.tanik bu yazıya teşekkür etti.
  4. özgürsarı

özgürsarı TÜİSAG Üyesi

Doğru söylüyorsun itiraz sebebim de de belirttim zaten kendi içinde doğru fakat genel İSG yönetmeliklerine aykırı diye düşünüyorum. Diğerleri hakkında düşüncen nedir?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Serhan.s

Serhan.s TÜİSAG Üyesi

OHSAS 18001 sorusu dabence hatalı idi. hata bulmadığınız için mi eklemediniz, yoksa zaten doğru olduğu için mi?

Ayrıca bu dilekçelerde soru başına 10 tl ücret istemek densizliktir.

Sadece Türkiye gibi hiç bir haksızlığa ses çıkaramayan 3. dünya ülkesinde olabilecek bir durum.

Böyle saçma sapan sorular ve düzen ile elde edilecek bir uzmanlık ne kadar etkili olabilir ki?

Dilekçeler için de teşekkürler, 72 doğrum var ancak hakkımı arama amaçlı hatalı bulduğum sorulara itiraz edeceğim.

SeyitAliYavuz1907, alice ve Pınar Can Kaya bu yazıya teşekkür etti.
  6. özgürsarı

özgürsarı TÜİSAG Üyesi

Aslında OHSAS sorusu gibi 4-5 soru daha var ama bence en belirginleri ve ispatlaya bildiklerimi yazdım. Bende 69 da kaldım ama her halükarda 1 soru iptal edilir diye düşünüyorum. Ama itirazım aslında sorulara değil sisteme. Binlerce faydalı bilgi varken hala dilbigimizi test etmelerine sinir oluyorum. Ayrıca 10 tl konusunda sana katılıyorum. Amac herkes her soruya itiraz etmesin...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Serhan.s

Serhan.s TÜİSAG Üyesi

Herkes niye itiraz etmesin ki? Bu düşüncenin bize normalleştirilmesi canımı çok sıkıyor işte.

İsteyen istediği kadar itiraz etsin. Sen en çok itiraz edilen 30 soruyu seç ve onları incele. Bu iş bu kadar basittir.
    Soru hazırlayanların Dil Bilgisi cahilliğinin, Mevzuatı doğru düzgün okumadan soru hazırlamalarının cezasını niye uzman adayları çekiyor.
    Diyelim ki biri 62 aldı. Ancak 8 yanlışının doğru olduğuna emin. Soruları hatalı sorduklarını düşünüyor mesela.

Bu adamın mağduriyeti üzerine bir de 80 TL' sine göz koymak en hafif tabirle terbiyesizliktir. Benim çok şükür bir işim ve gelirim var şu anda; peki ya yıllardır işsiz olup bu mesleği gelir kapısı görenler ne yapsın? Yazıktır.

isg.tanik ve alice bu yazıya teşekkür etti.
  8. özgürsarı

özgürsarı TÜİSAG Üyesi

Yanlış anlaşılma olmasın bende aynı şeyleri düşünüyorum, sadece amaçlarını dile getirdim. Tamamen parayla insanın gözünü korkutma. Yani her yönüyle skandal bir sınav ve sistem...

9. Erdem BULUT

Erdem BULUT TÜİSAG Üyesi

Değerli Arkadaşlar,
    Yasal düzenlemesi yeni oturan, sistemin yeni kurulduğu Türkiyemizde İş Güvenliği konusunda bu sınavların sağlıklı bir bilgi bankası olduğunu düşünmüyorum.
    Geçen yıl ki sınavda 10 soru yani % 10 ' unun iptal edilmesi irdelenmesi gereken bir konu. Ankara'da İSGM 'de, dinamik bir kadro birşeyler yapmaya çalışıyor, zamanla oturacaktır .
    İdari birimleri eleştirdiğimiz gibi, İSG Uzmanlığını altın yumurtlayan tavuk zanneden, sorumluksuz bir para kazanma işi/fırsatı sanan , köşe dönücüler, idealizmden uzak olanlar, bu işin kenarından köşesinden geçmemiş, İş Güvenliğini de sertifikadan ibaret sananları da irdelemek, ifade etmek ve eleştirmek gerekir herşeyden önce.
    B Grubu sınavının bazı sorularının yanıtı yanlış açıklandı, bazı sorular anlam çelişkisi,soyutluk, belirsizlik, çok yanıtlılık içeriyor, bu sebeple yarın /Salı sabahı itiraz dilekçemi yollayacağım. Bu gibi konularda harçtan puldan çekinilirmi !
    İtiraz gönderecek arkadaşlara tavsiyem sakın PTT yi kullanmayın zira iadeli taahhütlüyü bile 15 güne teslim ediyorlar, zaman aşımı yaşarsınız. Ben tüm başvurularımı güvendiğim kargo ile yolluyorum ertesi gün ellerinde oluyor Çalışma Bakanlığı Genel Evrak' ın...
    İş kazasız, en değerli varlık ve kaynak olan insan kayıpsız bir Türkiye dileğiyle...

özgürsarı bu yazıya teşekkür etti.
  10. Ahmet Çetin

Ahmet Çetin TÜİSAG Üyesi

Yazım hataların var kontrol etmeni tavsiye ederim.

11. GzmGdr

GzmGdr TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar merhaba cevaplara şimdi bakabiliyorum, forumu tam okuyamadım, dilekçeleri kılavuzda belirtilen adrese kargo ile göndermek yeterli midir yoksa şahsen mi teslim etmeli miyiz bir bilginiz var mı, yarın ilk iş bunu yapmalı da:)

CANFINDIK bu yazıya teşekkür etti.
  12. eym

eym TÜİSAG Üyesi

PTT Yİ KULLANMAYIN UZUN SÜRÜYOR ELLERİNE GEÇMEZ.............

GzmGdr bu yazıya teşekkür etti.
  13. eym

eym TÜİSAG Üyesi

güvendiğim kargo ile YOLLAYIN GAMZE HANIM...........

14. B kitapçığındaki 92. soru hakkında ne düşünüyorsunuz A) İş yerinin düzensizliği nasıl bir tehlikeli durumdur diğerleri daha mantıklı hangisi değildirin cevabı sanki....

15. 92. Soru konusunda haksızmışım :( 21.soru hakkında ne düşünüyorsunuz peki ona da etmeyi düşünüyordum ayrıca özgürsarı arkadaşımızın itiraz noktalarını çok haklı buluyorum bende aynı şeyleri düşünüyorum sadece ilave 21 gibi geliyor şimdi bana...

16. yok 21 e baktım onda da yanılmışım 68 de kaldım inşallah geçerim...

17. ctoksoy

ctoksoy TÜİSAG Üyesi

18. chemicalboy

chemicalboy TÜİSAG Üyesi

Bence itirazlarında haklısın. Bu sınavda bahsi geçen soruları bende yanlış yaptım. Şu an 74 doğrum var. Senin itiraz etmeyi düşündüklerinin dışında da sıkıntılı soru çok var. Nasıl bir yaklaşım gösterilir bilemiyorum. Aslında gittiğimiz kurslarla irtibata geçip ona göre itiraz etmek daha faydalı olabilir.

19. SERKAN ÜLKER

SERKAN ÜLKER TÜİSAG Üyesi

b kitapçığı 4 21 33 51 91 sorulara itiraz edicem acaba bakabilecek olan var mı boşuna itiraz etmeyelim şimdi bir de....

20. Kamber Atay

Kamber Atay TÜİSAG Üyesi

B grubunun yanlış açıklanan soruları vardı diye bir yazı yazılmış.Bu konu hakkında bilgisi olan varmı?

CANFINDIK bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. isg itiraz dilekçesi

Yandex.Metrica