180 Çalışanı Olan Bir Firma Için Ne Yapmam Gerekiyor?

Yetgin YILDIRIM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
180 çalışanı olan, az tehlikeli sınıfta yer alan, park ve bahçeler işi yapan bir firmanın risk analizini yapmam gerekiyor. Risk analizi dışında ne yapmam gerekiyor. Acil eylem planı vs. yapmalımıyım veya firmanın part time çalışan bir isg uzmanı bulundurması şart mı?

fandre

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
180 çalışanı olan, az tehlikeli sınıfta yer alan, park ve bahçeler işi yapan bir firmanın risk analizini yapmam gerekiyor. Risk analizi dışında ne yapmam gerekiyor. Acil eylem planı vs. yapmalımıyım veya firmanın part time çalışan bir isg uzmanı bulundurması şart mı?

180 ÇALIŞANI OLDUGU İÇİN FİRMANIN İSG UZMANI ÇALIŞTIRMASI GEREKİYOR..

suatsahinn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
uzman çalıştırma zorunluluğu bulunmakta,risk değerlendirmesini vs. orada çalışan uzman yapmalı...

zerrin kocabatmaz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Acil durum eylem planı yapılmalı
İş güvenliği uzmanı ayda 30 saat hizmet vermeli
İş Güvenliği kurulu oluşturulmalı ve en az 3 ayda 1 toplanmalı

zerrin kocabatmaz

Üye
TÜİSAG Üyesi
3 adet çalışan temsilcisi seçilmeli (biri baş temsilci olacak)
acil durum ekibi oluşturulmalı

zerrin kocabatmaz

Üye
TÜİSAG Üyesi
onaylı defter edinilmeli ve işyeri hekimi, iş güvenliği tarafından doldurulmalı.
yangın eğitimi ve yangın tatbikatı yaptırılmalı
9 kişinin ilkyardım sertifikası olmalı( %5)

İbrahim

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
bence bu işe başlamadan önce 180 kere düşünün derim.

Yetgin YILDIRIM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
180 kere düşünsemde bi yerden başlamam lazım sonuçta, ama şöyle bi sorun var ben 18 mayıstaki sınava giricem, yani henüz belgem yok. işi de kaybetmek istemiyorum, zira bu iş yeri sahibi ilerde bana çok iyi referans olacak biri. ne yapıcam bilmiyorum gerçekten. sizne ne yapmalıyım?

erdemacar

Üye
TÜİSAG Üyesi
mayıs'taki sınavın sertifikası en erken 3 ay sonra gelir, sınava girince aldım diye düşünme

Ergün ÇAakaya

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Önce bir uzman olmanız gerekiyor, 180 kişilik az tehlikeli sınıfta yer alan firmada ne yapmam gerekiyor diyen biri zaten uzman olmamış demektir. Yanılıyor muyum ?

Yetgin YILDIRIM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ergün Bey aslında neler yapılacağını bilmiyor değilim, sorun şu ki belgeyi alana kadar başka bir şekilde idare etmek istiyorum. Yani şu an kafamdaki risk analizini birine yaptırmak, belgeyi aldıktan sonra da firmada çalışmaya başlamak. İrtibatta olduğum bir danışman firması var, onun üzerinden çözmeye çalışacağım işi, şu durumda yapabileceğim başka bişey var mı diye araştırıyorum sadece.

ÖZTÜRK AYŞE

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
YETGİN BEY 1.si BELGEYİ ALMANIZ LAZIM 2.Sİ OSGB FİRMASI İLE ÇALIŞMASI LAZIM O FİRMANIN RİSK NALİZİ YAPMAK DEMEK HERŞEYİ BİTİRMEK DEMEK DEĞİLDİR.DERİM Kİ İŞVEREN E GERÇEK MÜFREDATI ANLATMANIZ LAZIM YASA GEREĞİ DANIŞMAN OLARAK ÇALIŞAN İ GÜVENLİĞİ UZMANLARI HAZİRAN DAN İTİBAREN KALKIYOR VE OSGB ÇATISI ALTINDA BU İŞ YAPILACAK
SAYGILAR

Ahmet mehmet devam

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
YETGİN BEY 1.si BELGEYİ ALMANIZ LAZIM 2.Sİ OSGB FİRMASI İLE ÇALIŞMASI LAZIM O FİRMANIN RİSK NALİZİ YAPMAK DEMEK HERŞEYİ BİTİRMEK DEMEK DEĞİLDİR.DERİM Kİ İŞVEREN E GERÇEK MÜFREDATI ANLATMANIZ LAZIM YASA GEREĞİ DANIŞMAN OLARAK ÇALIŞAN İ GÜVENLİĞİ UZMANLARI HAZİRAN DAN İTİBAREN KALKIYOR VE OSGB ÇATISI ALTINDA BU İŞ YAPILACAK
SAYGILAR
HİÇ ALAKASI YOK.. NE OSGB Sİ SAYGILAR..

Yetgin YILDIRIM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Burak Bey aradığım cevap buydu. Ayşe Hanım'ın mesajından sonra biraz karamsarlığa kapılmıştım. Mesajınız çok iyi geldi.

mcahf

Üye
TÜİSAG Üyesi
Ayşe hanım,hazirandan itibaren bu işi sadece osgb lerin yapacağı nerede yazıyor ben de merak ettim doğrusu.Yani osgb olmazsa iş güvenliği uzmanları iş yapamayacak bunu mu söylüyorsunuz.

ÖZTÜRK AYŞE

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
böyle demiyorum sadece kendiniz işveren olun ve osgb ile isg uzmanı almayı kıyaslayın yasa gereği isg uzmanı +işyeri hekimi+hemşire birlikte çalışacak diyor bura hem fikirizdir. şimdi işveren olduğunuzu sayarsak osgb bu işi 1000tl den başlayıp kişi sayısınA göre değişen fiyatlr istiyor ama ben işveren olarak isg uzmanı aldım +işyeri hekimi aldım+hemşire ldım şimdi fiyat istatisliği yaprsak isg uzmanı min. 2000tl+ işyeri hekimi 5000tl + hemşire 1500tl hesap 8500tl sen şimdi hangisini tercih edersin işyeri hekimi var uzmanı yok devlet 5000tl ceza kesecek işyeri uzmanı var hekimi yok 5000tl buradan yorumu sana bırakıyorum

Mehmet Fatih Erkölencik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
SAYGILAR
OSGB zorunluluğu da nerden çıktı? Tamam firmalar profesyonel toplu destek (sağlık, güvenlik) için OSGB tercih edebilirler ancak zorunluluk nasıl oluyor? Bu konuda bildiğinizi paylaşır mısınız? Nereden duydunuz? Nerede yazıyor?

İbrahim

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
böyle demiyorum sadece kendiniz işveren olun ve osgb ile isg uzmanı almayı kıyaslayın yasa gereği isg uzmanı +işyeri hekimi+hemşire birlikte çalışacak diyor bura hem fikirizdir. şimdi işveren olduğunuzu sayarsak osgb bu işi 1000tl den başlayıp kişi sayısınA göre değişen fiyatlr istiyor ama ben işveren olarak isg uzmanı aldım +işyeri hekimi aldım+hemşire ldım şimdi fiyat istatisliği yaprsak isg uzmanı min. 2000tl+ işyeri hekimi 5000tl + hemşire 1500tl hesap 8500tl sen şimdi hangisini tercih edersin işyeri hekimi var uzmanı yok devlet 5000tl ceza kesecek işyeri uzmanı var hekimi yok 5000tl buradan yorumu sana bırakıyorum

bünyesinde buluduracağı uzmanı kısmi zamanlı sigortalı gösterir. neden tam zamanlı olarak çıkarıyorsunuz fiyatları?

ÖZTÜRK AYŞE

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
bünyesinde buluduracağı uzmanı kısmi zamanlı sigortalı gösterir. neden tam zamanlı olarak çıkarıyorsunuz fiyatları?
arkadaşım oktor fiyatlarını bir araştır ozmn benim ne dediğimi anlarsın ne tutturdularsa işe göre para yer beğenmiyorlar ,mesafe hesabı yapıyorlar ,birde para konusunda elime nasıl sa düştü bana mecburlar diyip fiyatlar 10000-15000 tl eğer yarım günlük alacaksan buda 2000tl
bu işi ucuz düşünme biz isg uzmanları ise 200tl ver yolumu bulamyım dergibi çalışıyoruz onlar ayaklar altına düşürmüyorlar bu işi

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.