Soru : 2 Risk Analizi Yardım - Fikir Ihtiyacım Var

Deniz Mert İçöz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Umarım doğru yere açıyorumdur konuyu.

2 firmaya risk analizi yapacam fakat kafama takılan bazı şeyler var.

1. Firma ajans.
- 2 farklı bölümden oluşuyor, ofis + matbaa. Ofis ve matbaa karşılıklı iki giriş kat dükkan, arada yol geçiyor. Tek bir RD mi yoksa farklı iki RD mi yapmalıyım? Acil eylem planı yine aynı şekilde.

2. Firma cast ajans.
- Görünürde bir ofis, 3 çalışanı var ama yeri geliyor 40 tane SSK lı çalıştırdığı oluyor, kafam iyice karıştı :)

Görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Real

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
işyeri yerleşkesinden çok sgk işyeri sicil nolar ortak mı ona bakın derim. 40 tane ssk lı durumu ise karışık bir durum bakanlığa sorsanız iyi olur.

a_erol

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
SGK numarısan bakın bencede farklı ise iki ayrı RD lazım. aynı sgk no ise tek RD fakat ikisinide içermeli.

R

Recep GÜLER

Guest
Önceki yazılan yorumalara katılıyorum burada esas olan Sgksicili ve iscilerin çalıştığı bölümler risk değerlendirmesi yaparken işçilerin çalıştığı yerleri baz alınr acil durum planı ve risk deg. Btn riskleri kapsamali yani en kötü senoryayi göz önünde bulundurun.

Hasan TUFAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Önceki yazılan yorumalara katılıyorum burada esas olan Sgksicili ve iscilerin çalıştığı bölümler risk değerlendirmesi yaparken işçilerin çalıştığı yerleri baz alınr acil durum planı ve risk deg. Btn riskleri kapsamali yani en kötü senoryayi göz önünde bulundurun.
Çok doğru bir tespit. Tebrik ederim. Hiç üşenmeden en kötü senaryoyu göz önünde bulundurarak ve 1 ajans firmaya 2 ayrı RD yapın derim bende

münza

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)

Öncelikle tek işyeri ise tek RD yapıp 2 bölümden oluşun. Her bölümü kendi içinde değerlendirip, birbirine etkilerinize göz önüne almalısınız.
2 ayrı sgk varsa her bölümü kendi içinde değerlendirmeniz gerekir.

msirin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Firma tek ise ancak farklı SGK iş kolu kaydı olsa dahi sadece bir tek RD yapmak daha uygun olacaktır. RD de kısım veya bölüm sınıflaması yapılabilir. Böylece ortak ve farklı riskler ayrı ayrı olarak tanımlanıp skorlanabilir. Çalışan sayısının değişkenliği ayrı bir konu ve bunuda RD de belirtip yapacakları faaliyetlerde duruma göre değerlendirmek gerekecektir. Çalışanlar sürekli değilse İSG temel ve diğer eğitimlerin planlaması ve uygulamanması ayrı bir sorun bence . Kolay gelsin

fundasakal

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar bir ecza deposuna risk analizi ve adp hazırlayacam bu sektörde çalışanlar varmı ? fiyat olarak ne istemeliyim

eren-ahmet

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
muhtemelen ayrı sgk sicil kodları vardır
sgk sicil kodları ayrı ise matbaa olan şirket tehlikeli sınıfa gireceği için İSG-KATİP ataması gerekecektir dikkat edin

a_erol

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar bir ecza deposuna risk analizi ve adp hazırlayacam bu sektörde çalışanlar varmı ? fiyat olarak ne istemeliyim
Büyüklüğüne bağlı tabiki ama ben olsam 500den aşağı istemem. ama sanırsam piyasayı çok düşürenler var.

çağan genç

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
en kötüsünü düşünmek her zman iyidir.

asistoli

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Firma tek ise ancak farklı SGK iş kolu kaydı olsa dahi sadece bir tek RD yapmak daha uygun olacaktır. RD de kısım veya bölüm sınıflaması yapılabilir. Böylece ortak ve farklı riskler ayrı ayrı olarak tanımlanıp skorlanabilir. Çalışan sayısının değişkenliği ayrı bir konu ve bunuda RD de belirtip yapacakları faaliyetlerde duruma göre değerlendirmek gerekecektir. Çalışanlar sürekli değilse İSG temel ve diğer eğitimlerin planlaması ve uygulamanması ayrı bir sorun bence . Kolay gelsin
::ok::

fundasakal

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar bugün bir mühendislik firmasına risk analizi için gittim isg katipten sözleşme yapamadım isg katipe işveren giriş yaptı ancak uzman sınıflarında c sınıfı çıkmıyordu neyapabilirim? bilgisi olan varmı

msirin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
işyeri çok tehlikeli sınıfta yer alıyorsa bu nedenle c sınıfı çıkmamış olabilir .RD için firmanın sizi kısmi süreli olarak sigortalı göstermesi yeterli ayrıca İSG katipten sözleşme yapmanın gerekli olmaması lazım. İşveren RD için dışarıdan destek alabilir ve sizi bir ücret karşılığı görevlendirebilir diye biliyorum

a_erol

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar bugün bir mühendislik firmasına risk analizi için gittim isg katipten sözleşme yapamadım isg katipe işveren giriş yaptı ancak uzman sınıflarında c sınıfı çıkmıyordu neyapabilirim? bilgisi olan varmı
Funda hanım, öncelikle risk değerlendirmesi için isgkatipten atama yaptırmanız şart değil. ikinciside bazı işyerlerinde başıma geldi işveren veya işveren vekili şifresiyle girince atamayı yapamadık çünkü yetkiyi işverenin mali müşavirine verilmiş. mali müşavirin şifresiyle girince atamayı yapabildik.

fundasakal

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Funda hanım, öncelikle risk değerlendirmesi için isgkatipten atama yaptırmanız şart değil. ikinciside bazı işyerlerinde başıma geldi işveren veya işveren vekili şifresiyle girince atamayı yapamadık çünkü yetkiyi işverenin mali müşavirine verilmiş. mali müşavirin şifresiyle girince atamayı yapabildik.

erol bey yetkiyle alakalı bi durum olduğunu düşünmüyorum çünkü öyle olsa a ve b sınıfı uzmanlarının da ismi çıkmazdı o sekmede c uzman yoktu acaba şirketin isminde inşaat ltd şt geçtiği için bende c sınıfı olduğum için kabul etmedi diye düşünüyorum.çok tehlikeli old. için

fundasakal

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)

erol bey yetkiyle alakalı bi durum olduğunu düşünmüyorum çünkü öyle olsa a ve b sınıfı uzmanlarının da ismi çıkmazdı o sekmede c uzman yoktu acaba şirketin isminde inşaat ltd şt geçtiği için bende c sınıfı olduğum için kabul etmedi diye düşünüyorum.çok tehlikeli old. için

a_erol

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Funda Hanım,

haklsıınız inşaat işi çok tehlikeye girer onun içinde sizden önce bir A veya B sınıfının atanması gerekli yoksa sizi ekleyemezler.

fundasakal

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
başka bir tehlikeli sınıfta olan bir fabrika var oraylada prensipte anlaştım uzman olarak hizmet vermeyi düşünüyorum acaba ordada sözleşme sırasında isg katip te bir sorun çıkarmı sizce ?2016 ya kadar tehlikeli sınıfa bakabiliyoruz diye biliyorum.

a_erol

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
başka bir tehlikeli sınıfta olan bir fabrika var oraylada prensipte anlaştım uzman olarak hizmet vermeyi düşünüyorum acaba ordada sözleşme sırasında isg katip te bir sorun çıkarmı sizce ?2016 ya kadar tehlikeli sınıfa bakabiliyoruz diye biliyorum.
doğru tehlikeli sınıfa bakabiliyoruz. çok tehlikeliye bakamıyorz sadece.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.