+2 Sınav Hakkı

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Mech_06 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

  1. Mech_06

    Mech_06 TÜİSAG Üyesi



    Son çıkan maddelere göre benim anladığım kadarıyla 1 sene içindeki İSG sınavlara girebileceğiz(doğru mudur?). Ben 18 Ağustos C sınıfı sınavını kazanamadım. 21 Aralık sınavına başvurdum. Bu benim son hakkım mıdır? Yoksa seneye 2 sınav hakkım daha var mı? Teşekkürler.



     
  2. İGUcumhur

    İGUcumhur TÜİSAG Üyesi



    sertifika alabilmeniz için son hakkınızdır. lakin seneye yükselme sınavı için bir hakkınız bulunmaktadır.

    mühim olan 21 aralıkta C sınıfı sınavını kazanmanız..



     
  3. woldemort_33

    woldemort_33 TÜİSAG Üyesi

    bu senin son hakkın.Şayet alamazsan yeniden kursa yazılmak zorundasın ve yeniden işlemleri tekrarlamak zorundasın.

     
  4. Sorgulayan Adam

    Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

    İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik
    Yayımlandığı resmi gazete Tarihi/Sayısı: 11.10.2013/28792
    Madde 16 – Aynı Yönetmeliğin 28 inci maddesinin birinci fıkrasında geçen “Genel Müdürlükçe” ibaresi“Bakanlıkça” olarak değiştirilmiş, ikinci fıkrasında geçen “en fazla iki defa” ibaresi madde metninden çıkarılmış ve üçüncü fıkranın birinci cümlesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

    Yukarıdaki değişiklikten sonra ilgili yönetmelik maddesinin 2'inci fıkrası aşağıdaki hali almıştır.

    İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik
    Madde 28 - (2) Adaylar, en son katıldıkları eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde (Mülga ibare: RG-11/10/2013-28792) (…) ilgili sınavlara katılabilir. Bu sınavlarda başarılı olamayan veya eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde sınava katılmayan adaylar yeniden eğitim programına katılmak zorundadır.

    Sonuç itibari ile; en son katıldığınız eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde düzenlenecek sınavlara katılarak (C) sınıfı uzmanlık sertifikası alabilirsiniz.

    Eğer bu değişiklik yapılmadan önce size verilen 2 sınav hakkınızı kaybetmiş olsaydınız, ilgili yönetmelik GEÇİCİ MADDE 3'teki (Ek: RG-11/10/2013-28792) hükme göre maddenin yayım tarihi itibariyle 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabilecektiniz.




    TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !



     
    Mech_06 bu yazıya teşekkür etti.
  5. Mech_06

    Mech_06 TÜİSAG Üyesi

    Bu konuyu sanırım çoğu aday bilmiyor. İnsan emin olamıyor bazen maddeler yoruma açık gibi duruyor. Bir nevi sınav hakkımızda limit kalkmış gibi nerdeyse. Aydinlattiginiz için teşekkürler.

     
  6. Mete TAŞCI

    Mete TAŞCI TÜİSAG Üyesi

    GEÇİCİ MADDE 3 – (Ek: RG-11/10/2013-28792)

    (1) 15/8/2009 tarihinden sonra Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim alıp sınav hakkını kaybedenler, bu maddenin yayım tarihi itibariyle 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabilirler.

    Arkadaşlar yönetmelik çok açık daha önce sınava girmiş ve geçememiş arkadaşlar, bir yıl içindeki tüm sınavlara (girip de geçemedikleri) girebilirler. bakanlık yasadan sonra kaç sınav yaparsa geçene kadar girebilirsiniz.

    Başarısızlık nedeniyle tanınan sınav hakkı ile yükseltme sınavlarını birbirine karıştırmayalım.



    TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !



     
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş



Yandex.Metrica