2 Sınavdada Başarısızlık

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında decamer10 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. decamer10

decamer10 TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar ,
    Aralık 2012 de C sertifikası için eğitimi tamamladım ve Mayıs 20-3 sınavına girdim, başarısız oldum. Bugün yani 24 Mayıs 2014 sınavındanda başarısız olur isem , durumum ne oluyor acaba?
    -hiç hakkım kalmadı.
    -3. Hatta 4. 5. Hakkım haklarım var..
    -Bir daha eğitim programına yazılmam gerekiyor

Ne olacak benim durumumda olanlara nrt bilgisi olan varmı acaba?
    Teşekkürler

2. decamer10

decamer10 TÜİSAG Üyesi

Yazıda bozukluk olmuş, Mayis 2013 sinavina ve Mayis 2014 sinavlarindan basarisiz olan birisinin durumu ne oluyor...?

3. arda66

arda66 Guest

2014 teki tüm sınavlar için geçerli diye bakanlıktan açıklama vardı c sınıfı için şimdi durum nedir tam olarak

4. decamer10

decamer10 TÜİSAG Üyesi

Konu hakkinda bilgisi emin arkadaslarin bizi aydinlatici cevabini bekliyorum.. Arda dedigin gibi okudum bircok yerde ama bir o kadarda hakkimin yandigini bir faha kursa kayit yapmam gerektiginide okudum... Çeliskili hep :s

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. arda66

arda66 Guest

Almazlar mı acaba bizi

Önder ÇINAR bu yazıya teşekkür etti.
  6. arda66

arda66 Guest

5- 24 MAYIS 2014 günü yapılacak işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavına , daha önce yapılan sınavlara girerek başarısız olan ancak ilgili Yönetmeliklerin geçici maddelerindeki “Bu Yönetmeliğin yayımı tarihinden önce eğitim alanlar girdiği sınav sayısına bakılmaksızın Yönetmeliğin yayımı tarihi itibariyle 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabilir” hükmü doğrultusunda işyeri hekimleri için 20 Temmuz 2014 tarihine kadar, iş güvenliği uzmanları için de 11 Ekim 2014 tarihine kadar yapılacak sınavlara girme hakkı tanınanların adları doğrudan sınav listesinde yer alacağından, söz konusu adayların ayrıca sınav listesine dahil edilmeleri hususunda Genel Müdürlüğümüze başvuru yapmalarına gerek bulunmamaktadır. Ancak adayların 24 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak sınava girebilmeleri için “ sınav uygulama duyurusu ” nda belirtilecek tarihlerde ÖSYM başvuru merkezleri aracılığı ile sınav giriş başvurularını yapmaları gerekmektedir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. arda66

arda66 Guest

Buyur burdan yak şimdi hani tüm sınavlara girebiliyorduk Aralık sınavı için değil galiba

8. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Sorunuzun kesin cevabı İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK' te
    "Sınavlar
    MADDE 28 – (1) Eğitim programlarını tamamlayan adayların sınavları (Değişik ibare: RG‐11/10/2013‐28792)
    Bakanlıkça yapılır veya yaptırılır.
    (2) Adaylar, en son katıldıkları eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde (Mülga ibare: RG‐11/10/2013‐28792) (…)
    ilgili sınavlara katılabilir. Bu sınavlarda başarılı olamayan veya eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde sınava katılmayan
    adaylar yeniden eğitim programına katılmak zorundadır."

Kemal Kasap bu yazıya teşekkür etti.
  9. arda66

arda66 Guest

Kaçırdığınız bir nokta var 11 Ekim'den 2013 önce eğitim alanlar için 1 yıl yani Ekim 2014 e kadarki sınavlara girme hakkı var bu yönetmelik çıktıktan sonra eğitim alanlar için 3 sene hakkı var ben 170 yi aradım adam bana girme hakkın var dedi sonra ben bu maddeyi söyleyince kemküm etti bana girersin dedi neye dayanarak söylüyorsunuz deyince cevap yok sonra ben başvuru formu doldurdum Çarşamba cevap verecekler girip girmeyeceğimi ama yüzde 90 cevabı biliyorum yukarıdaki 5. Madde herşeyi anlatıyor çsgb kendi sitesinden alıntı yaptım

10. trapezuslu

Ne Bakanlık, ne de 170 yönetmelik hükümlerinin dışına çıkabilir.Yönetmeliği iyi okumanızı öneririm. Burada sizin bahsettiğiniz ve de 170 in size cevap veremediği aynı yönetmeliğin geçici 3. maddesinde yer alır.
    "sınav hakkı
    GEÇİCİ MADDE 3 – (Ek: RG‐11/10/2013‐28792)
    (1) 15/8/2009 tarihinden sonra Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim alıp sınav hakkını
    kaybedenler, bu maddenin yayım tarihi itibariyle 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabilirler."
    Artık okuyalım şu mevzuatı

11. arda66

arda66 Guest

Trapezlu o maddenin yayın tarihi 11/10/2013 ve 1 sene dediği 11/10/2014 e kadar ki sınavlara giriş hakkı var diyor şimdi bu madde iptal mı oldu???

12. arda66

arda66 Guest

Yani senin paylaştığın 3. Madde herşeyi anlatıyor eğer o tarihten önce eğitim aldıysan 1 sene yani 11/10/2014 e kadar ki sınavlara girme hakkın var ama 11/10/2013 ten sonra eğitim aldıysan 3 sene sınavlara girme hakkın var diyor bu sebeple 21 Aralık sınavına girme hakkı yok

13. trapezuslu

Ya arkadaş bir oku şu yönetmeliği. Geçici 3. madde deki ifade bundan önce sınav hakkını kaybetmiş olanları ilgilendiriyor.
    Benim cevap verdiğim (bu konuyu açan kişi) arkadaşın durumu 28. madde ye giriyor. Yani sınav hakkını bu yönetmelik yayınlandığında henüz kaybetmemiş olanlar. Birisi elmalar diğeri armutlar. Bu iki madde de geçerli birisi artık ümidi olmayanlara ekstradan bir yıl vermiş (Geçici 3. madde). Diğeri ise eskiden 3 yıl içerisinde en çok iki sınav hakkı olan durumu "3 yıl içerisindeki tüm sınavlara" diye değiştirerek. Üç yıl içerisinde sınırsız sınav hakkı vermiş.
    Vel hasıl bu arkadaş Aralık 2012' de eğitimi almış ise Aralık 2015' e kadar tüm sınavlara koşulsuz girer.

14. arda66

arda66 Guest

Trapezlu ben de senin düşündüğün gibi düşünüyorum hala da öyle olmasını istiyorum ama geçen gün çsgb nin sitesinde 24 Mayıs sınavına girme hakkı kazananlar için maddeler yazmışlar ve 5. Maddeyi yukarıda paylaştım yeni gördüm çünkü yukarıda yazılan aynen sitede mevcut ne diyor 11/10/2013 dan önce eğitim alanların girmiş olduğu sınava bakılmaksızın yani ister 1 sınava gir istersen 2 bu yönetmeliğin yayın tarihinden önce eğitim alanlar 1 yıl içindeki sınavlara girme hakkı var diyor kendileri ile çelişmişler 5. Maddeyi yorumlarmısın yukarıda mevcut paylaştım

15. trapezuslu

Merhaba,
    Burada bahsettiği "İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK" geçici madde 3.

16. arda66

arda66 Guest

Bu Yönetmeliğin yayımı tarihinden önce eğitim alanlar girdiği sınav sayısına bakılmaksızın Yönetmeliğin yayımı tarihi itibariyle 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabilir” bu cümle 3. Madde ile örtüşmüyor burda işte ni tezatlık var

17. trapezuslu

Bu kısmı dikkate alıyorsunda cümlenin başını niye dikkate almıyorsun. Cümle şöyle başlıyor; "daha önce yapılan sınavlara girerek başarısız olan ancak ilgili Yönetmeliklerin geçici maddelerindeki ...."

Burada bahsettiği geçici madde 3. Zaten diğer geçici maddelerin sınavla alakalı olan 2 geçici madde var. Bir tanesi bu 15/08/2009 sonrası eğitim alıp ve sınav hakları kalmayanları ilgilendiriyor, diğeri de yükseltme ile ilgili.

18. arda66

arda66 Guest

Zaten başarısız olmasa neden girsin bi daha ben zaten o cümleye takıldım deseki sınav hakkını kaybedenler için söylese anlarım ama sınavda başarısız olanlar için diyor ve 11 Ekim'den önce girmiş olduğu sınav önemli değil 1 yıl daha hakkı var diyor ama bu tarihten sonra eğitim aldıysa 3 sene daha hakkı var diyor neyse Çarşamba dilekçeme cevap verecekler sonucu burda paylaşırım

seytug bu yazıya teşekkür etti.
  19. seytug

seytug TÜİSAG Üyesi

Paylasirim demişsiniz ama paylasmamissiniz ben de aynı dertten muzdarip oldum yonetmelikten hiç haberim yoktu yeni öğrendim ekim 2012 ve Mayıs 2013te girdim

20. arda66

arda66 Guest

Ewet unutmuştum paylaşmayı 3 yıl boyunca sınava girebileceğini söylediler lakin hala içimde bi endişe yok değil Csgb kendi sitesinde başka yazıyordu neyse az kaldı artık

seytug bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica