2 temmuz sınavına bakanlığa itiraz edip sertifikasını isteyen var mı ?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Oskijen41 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Oskijen41

Oskijen41 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar biliyorsunuz mahkeme kararı ile 2 temmuz sınavında 3 soru daha iptal edildi. bu durumla ilgili bakanlıktan sertifikasını isteyen var mı yada bu işin prosedürü nedir bilen var mı ?

2. slazenger

slazenger TÜİSAG Üyesi

Bende merak ediyorum var mı hakikaten...

3. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

iptal edilmişse +3 puan ilave edilecek demektir...o zaman 67 ve üstü alanlar geçmiş olmayacakmı..?sınavdan 67 ve üstü alanlar sanırım itiraz etmeliler...prosedürü ben de bilmiyorum açıkçası...

4. okko

okko TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle haklarınızı arayın arkadaşlarlar.

Böle bir sınav sistemi dünyanın hiçbir yerinde yoktur zannedersem.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. slazenger

slazenger TÜİSAG Üyesi

Eğer sınır bir puanda kalırsam arıyacağım inş. hakkımı.

6. Oskijen41

Oskijen41 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar tartışma açmak değil niyetim somut birşey bilen var mı acaba bu konuyla ilgili ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Şimdi bu dava temyize gitti mi.Mahkeme kararını verdi ama temyize gitmiş olabilir.En doğrusu bana göre;

1-İSGGM ye bilgi edinmeden ilgili sınav hakkında dava hakkında bilgi istenebilir.Ayrıca nasıl başvuru yapılacağı sorulabilir.Ama şuda var.Değerlendirmeyi MEB yaptığı için İSGGM nin meb e mahkeme kararını gösterip 3 sorunun iptal olduğunu bildirmesi gerek.Tüm sınav kağıtlarının tekrar değerlendirmesi yapılması gerekecek.Çünkü doğru yapılan soru iptal edildiğinde tekrar doğru olarak değil o soruyu yanlış yapan kişiye + puan getirecektir.Bakanlığa açıklama yaparak bilgi edinme talep ediniz.
    2-Direk İSGGM ye dilekçe ile ve eğitim sertifikanızı fotokopisiyle başvurun.Mahkeme kararını vb bilgilerle sertifikanızı isteyin.Size zaten yazılı döneceklerdir.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica