2 Yıllık Meslek Yüksek Okulu Ve 4 Yıllık Mühendislikte Iş Güvenliği Farkı

Konu, 'Üniversite Öğrencilerinin Alanı' kısmında eren can tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. H.Ece SÜRMEN

H.Ece SÜRMEN TÜİSAG Üyesi

Malesef fikrimi değiştiremediniz ne yazarsanız yazın orada "Yoksa bir MYO mezunu A sınıfı veya Kimya, Fizik bölümlerinden mezun olmuş bir A sınıfı isg uzmanı ne anlar yerin altındaki durumdan diyecem ve bana cok kızacaklar" diyerek bu bölümlerden mezun arkadaşlara karşı sataşma yapıyorsunuz... Asınıfı uzmanın yaptığı işi teknik nezaretçinin yaptığını söylemekse amaç, sataşmadan da bunu yapabilirsiniz...
    Şuanda da zannettiğiniz kadar cahil değilim bahsettiğiniz ünvanları biliyorum, havadan düşmedik sınavı kazanarak geldik ve devamlı kendimizi geliştirmek zorunda olduğumuzdan sizin kadar bilgimiz var ISG konusunda... Teknik nezaretçi olmak gibi bi amacımda yok! Ayrıca tavrınız çok yanlış, hala "cesaretiniz varsa" gibi kelimeler kullanıyorsunuz!
    7 sene sonra karşılaştığımızda sizinde bahsettiğiniz gibi orta yaşlı TECRÜBELİ bir bayan olacağım, o 7 sene de boş oturmuş olmayacağım doğal olarak... Umarım nasip olurda karşıma çıkarsınız...

H.Ece ALTINTAŞ
    İş Güvenliği Uzmanı

AdemKöse, eren can, Onur Gül ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

Ece hanım'a
    Ece hanım, Ali GÜLEN arkadaşımız baıkış açısını dar bir pencereye oturtmuş sadece orada bakmak istiyor sanırım. Biz ne dersek diyelim bunuda değiştirmeye niyeti yok çünki Empati kuramıyor.

tarık naşit özçelik, fatihzkn ve H.Ece SÜRMEN bu yazıya teşekkür etti.
  3. Ali GÜLEN

Ali GÜLEN TÜİSAG Üyesi

orta yaşlı TECRÜBELİ bir bayan olacağım, o 7 sene de boş oturmuş olmayacağım doğal olarak.

Demek istediğim tam olarakda bu.
    Tecrube...
    Nerdeki tecrube?
    Fabrıka, şantiye, hastane, belediye?...
    evet nerdeki tecrube...

A değil A+ isg uzmanı olun yeraltı ortamını yaşamadan oradaki sorunları bilemezsınız. Yeraltı başlı başına bir dünya...

Burada zaman mesai harcamadan yıllar gecmeden kazaları bırakın engellemeyı ne gibi tehlikelerin oldugunu bile fark edemezsınız.

ECE hanım lafım kişiye değildi, aklıma gelen ilk meslek gruplarını yazdım ve yine lafımın arkasındayım.

İSG bir uzmanlık. burda hemfikir miyiz.?... Ve bu uzmanlığı myo isg bölumu ,fizik, kımya teknık üniversite, muhendisler ve mimarlar ancak alabiliyorlar.

Daha bu yola cıkarken bir ince nuans (filitre) var.

demek işletme maliye veya edebiyat okuyanlar bu işe yatkın değiller denmiş.

buraya dikkat edin lütfen.

Madenlerde özellikle yeraltında isg uzmanlığı yapacak olan kişi eğer farklı bir sektörden ise size acık acık diyim, ay başında parasını alır imza atar gider ve ilk kazada mahkemelik olur...

Bunu engellemek içinde teknik nezaretci ile bol bol iş birliği içinde olacaktır.

ECE hanım, kütahya Gedizde e 1-2 ay içersinde yolunuz düşerse size kapalı işletme kömür madenini gezdirmek isterim.

saygılarımla.

4. ilhami araç

ilhami araç TÜİSAG Üyesi

ISG sertifikası alabilmek için tekniker olarak isg bölümü dışında meslek yüksek okulunun hangi bölümünden mezun olmak gerekir

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. tarık naşit özçelik

tarık naşit özçelik TÜİSAG Üyesi

Şu aşamada maalesef İSG teknikerliği mezunu hariç hiç bir MYO bölüm mezunu uzman hakkı alamıyor.

6. erkan BIYIK

erkan BIYIK TÜİSAG Üyesi

Merhabalar arkadaşlar ben İnşaat teknikeriyim ve isg sertifikası almak istiyorum forum ları gezdim araştırdım detaylı bir bilgi yok bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz... şimdiden Teşekkürler

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ali KÖKSAL

Ali KÖKSAL TÜİSAG Üyesi

Sen elindeki diplomoyla üzgünüm ama isg uzmanı olamazsın.

8. Burak Durgun

Burak Durgun TÜİSAG Üyesi

Ben İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği bölümünde 2. sınıfta okuyorum. Kendimi uzmanlık konusunda nasıl geliştirebilirim ? Stajımı nerede yapmamı önerirsiniz ? Yardımcı olursanız sevinirim. Okulum çok kötü hiç bir şey öğretmiyorlar. Bu sene mezun olacağım ama kendi kendimi geliştirmek zorunda kalıyorum okul çok fazla bir şey katmadı bana. Bana yol gösterebileceklere şimdiden teşekkürler.

9. AdemKöse

AdemKöse TÜİSAG Üyesi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica