2 Yukseltme Sinavinda Basarisiz Olanların Mayıs Sınavınada Girmeleri Icin Dilekce

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Cenk Ersöz tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

ayni yeri ariyoruz.. banada ilk aradigimda girebilecek dediler sonra kendileri bir daha arayip ozur dileriz yanlis bilgi vermisiz dediler.. senide geri ararlar muhtemelen

2. m.MahirYILMAZ

m.MahirYILMAZ TÜİSAG Üyesi

dün aradım ben ama..
    neyse bekliyim bakalım.

3. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

bu sizinde 2.yukseltme sınavina girisinizdi degilmi?

oylesine girdiysen bu sonuncuya girmeseydin keske hakkini kaybetmemek icin!..

Last edited by a moderator: 26 Şubat 2014
  4. m.MahirYILMAZ

m.MahirYILMAZ TÜİSAG Üyesi

öylesinede olsa
    evet girdim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Ayal

Ayal TÜİSAG Üyesi

Yükseltme için 3. sınav hakkının dilekçeyle olabilmesi mümkün değil diye düşünüyorum. Çünkü yükseltme hakkını getiren yasanın bu konuyu düzenleyen maddesi,
    MADDE 55 – 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun geçici 4 üncü maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

“(2) Bakanlık, usul ve esaslarını belirlemek kaydıyla, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmiş olan prim gün sayısı ile sahip oldukları belge sınıfı gibi hususları dikkate alarak üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabilmeleri için fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanılmak şartıyla en fazla iki sınav hakkı verilmesine dair gerekli düzenlemeyi yapmaya yetkilidir.”

şeklindedir. Yani kanun en fazla iki hak diyor. 3. hak için kanun gerekir. Yönetmelikle veya dilekçeyle olmaz gibi görünüyor.

6. metin yurtsever

metin yurtsever TÜİSAG Üyesi

Bu konuda Sayın geç Kalmadan TÜİSAG' ın devreye girmesini rica ediyorum. Dilekçeyi hazırlayalım ve başvuralım. Bu insanların emeklerinin böyle heba edilmesi çok yanlış. Geçen sınavda %91 başarı Bu sınavda %10 başarı ne güzel düzen be...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

tusiag en cok bu gibi durumda ise yarayacaktir zaten.. bizim ulasamadigimiz mevki/makam/kişilere ulaşip bizim anlatamayacagimiz sekilde anlatmak icin aksakliklari!..:)

mimarkado bu yazıya teşekkür etti.
  8. metin yurtsever

metin yurtsever TÜİSAG Üyesi

Şimdiden Levent bey , Ekibi ve Derneğe yapacağı çalışmalardan dolayı teşekkür ederim. Böyle zamanda yapacağınız çalışmalar size daha çok değer katacak ve bu topluluğun anlamı anlaşılacaktır.

9. Fatih Dağkıran

Fatih Dağkıran TÜİSAG Üyesi

Bende arıyorum arkadaşlar

10. suhat

suhat TÜİSAG Üyesi

Ben aradım.Levent bey , Ekibi ve Derneğe yapacağı çalışmalardan dolayı teşekkür ederim.

11. ilkernacar

ilkernacar TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar 3.sınav hakkı verirler diye düşünüyorum çünkü bakanlığa para lazım....
    Devlette para kalmadı ki...Bir de çalışma bakanlığına mı para ayıracaklar. Bakanlık nerden bulacak parayı???

12. uzmannn

uzmannn TÜİSAG Üyesi

Çok güzel söylüyorsunuz bir sınavda %90 başarı diğer sınavda %10 başarı. Haksızlık ikinci sınavda girenlere mi yapıldı. Cevap evet. Ama ilk sınavda da hakkıyla yapılmadı gerekenden daha kolay soruldu sorular A sınıfı sınav daha önce yapılan C sınıfı sınavlardan daha kolaydı bence buda ele alınmalı. Adaletse herzaman adalet olmalı.
    Ayal beye katılıyorum, 3. sınav hakkının verilebilmesi için kanun değişikliği yapılması gerekli.

13. ilkernacar

ilkernacar TÜİSAG Üyesi

Kanun değişikliği problem değil ki artık. Meclisten biraz geç çıkacak vekiller o kadar. Karşılığında da bakanlığın kasasına para girecek. Bence olmıcak işler değil.

14. suhat

suhat TÜİSAG Üyesi

21 aralıkta c ye girenler daha önce yükseltme kapsamında değillerdi.yıldırım hızı:evet: yükseltme sınavına tabii tutuldular.

Yani herşey olabilir.:)

15. LEVENTCÖMERT

LEVENTCÖMERT TÜİSAG Üyesi

bende aradım 3 gün sonra cevap verecekler

16. GOZKAN

GOZKAN TÜİSAG Üyesi

Ben de aradım 170 i ama öyle bir talep almıyoruz dediler.

17. çağan genç

çağan genç TÜİSAG Üyesi

sınav, belge, kurs ücretler. her şey para . kimileri iki kelime ile parayı götürür, mevkisinden ötürü bizlerde. sınav, umut , ümit.. acaba iptaller. soru başı 10 tl dilekçe. açıklamalar.... uğraşır bekler dururuz. bakanlık sağlam adım atmadıktan sonra hiç bir şey olmaz.

18. mustafa erol

mustafa erol Banned

çok z0or 3.hakkın verilmesi

19. mmtgrcn

mmtgrcn TÜİSAG Üyesi

3. dende kalınca 4. sınav hakkımı isteyeceksiniz ? başka bi forum sayfasındada ilgili birimlere dilekçe yazılmış, sınav zordu geçme notu 60 olsun diye... şaka gibi istekler

20. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

bu zihniyet zaten ne sınav hakki verir ne bir sey.. iyisimi isg yi birakip kendi meslegime odaklanmak...

uzmannn bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica