20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Kutlu Olsun

Konu, 'Kutlama Mesajları' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Öyle bir ağlasam
    Öyle bir ağlasam çocuklar
    Size hiç gözyaşı kalmasa.

Öyle bir aç kalsam
    Öyle bir aç kalsam çocuklar
    Size hiç açlık kalmasa.

Öyle bir ölsem
    Öyle bir ölsem çocuklar
    Size hiç ölüm kalmasa.

Aziz Nesin

167678.jpg

trapezuslu bu yazıya teşekkür etti.
  2. Levent KAVLAK

Levent KAVLAK TÜİSAG - BAŞKAN TÜİSAG Çalışma Birimi

Değerli Meslektaşlarım,

İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri olarak ülkemiz çalışanlarını bedensel,sosyal ve psikolojik olarak sağlık ve güven içerisinde tutabilmek için verdiğimiz mücadelelerde karşımıza çıkan en önemli sorunlardan biriside çocuk işçiliğidir.Çocuk hakları sözleşmelerinde çocukların eğitim,sağlık,barınma ve giyinme gibi önemli hakları vardır.Çalışma yaşamına itilen çocuklarımız tüm bu haklarından mahrum olmaları sonucunda sorunlu bir geleceğe doğru sürüklenmektedir. İLO verilerine göre dünyada 250 milyona yakın ve ülkemizde ise 1 milyonun üzerinde çocuk işçi olduğu tahmin edilmektedir.İnşaat,tarım ve sanayi bölgelerinde sıkça görebileceğimiz çocuk işçilerin sosyo ekonomik yapının olumsuzluklarını gösteren birer kanıt olduğunu ve işyerlerinde yapacağımız çalışmalarda kayıt dışı istihdam sorunuyla olduğu gibi çocuk işçiliği sorunuyla yüzleşeceğimizi bilmenizi istiyoruz.
    Ülkemiz işyerlerinde teknik,sosyal ve hukuksal olarak yaşanan tüm problemlerin canlı tanıkları olarak çocuklarımızın çocukluklarını yaşayabileceği bir ülke olması için yapacağınız çalışmalarda başarılar diliyor ve Dünya Çocuk Hakları gününü kutluyorum.En derin saygılarımla

Levent KAVLAK

İSAG,İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği

Yön.Krl .Bşk
    Resim1.jpg

Gamze ve trapezuslu bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica