TÜİSAG - Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Topluluğu

2014 Iş Güvenliği Uzmanlığı Ve Işyeri Hekimliği Sınav Tarihleri

Konu, 'İSGsinavi.com Soru Bankası Arşivi' kısmında isgsinavi tarafından paylaşıldı.

1. isgsinavi

isgsinavi TÜİSAG Üyesi

2014 iş güvenliği uzmanlığı ve işyeri hekimliği sınav tarihleri - ISGsinavi.com adresinden paylaşılmıştır.

Bu konuya ulaşmak için;
    "http://www.isgsinavi.com/2014-is-guvenligi-uzmanligi-ve-isyeri-hekimligi-sinav-tarihleri/" linkine tıklamanız yeterlidir.

Daha fazla iş güvenliği uzmanlığı sınavı soru bankasına ve özet konulara isgsinavi.com sitesinden ulaşabilirsiniz.
    ISGsinavi.com bir TÜİSAG sitesidir.

2. umutisg

umutisg TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)

2014 iş güvenliği uzmanlığı ve işyeri hekimliği sınav tarihleri henüz belli olmamıştır.Bundan dolayı 2014 yılında kaç adet sınav yapılacak ve bu sınavlar ne zaman olacak henüz resmi kaynaklardan bildirilmedi.

3. t.nurcan

t.nurcan TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    size göre şubat sonu olma ihtimali yuzde kaç, mayısa kalır mı? hem KPSS ye hem isg sınavına çalışmam gerekiyor tarih belli olmadığı için bir program yapamıyorum

4. Fatihhh

Fatihhh TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Ağustosta sınav yapılır mı ki? Üniversiteler ağustos sınavına yetişebileceklerini söylüyorlar. Bilgisi olan var mı?

5. frhtsm

frhtsm TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Ağustosta sınav olcak mı arkadaşlar bilgisi olan paylaşabilir mi??

6. murcelikel

murcelikel TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    mayıs yükseltme sınavı ne zaman olacak ?

7. w w w . s a g l i g i m i c i n . com
    Sağlıklı Yaşam Rehberiniz - Şifalı Bitkiler, Diyet Listeleri, Gebelik, Tüp Bebek ve daha fazlası...

8. Egemen_01

Egemen_01 TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    (2) (Ek: 12/7/2013-6495/55 md.) Bakanlık, usul ve esaslarını belirlemek kaydıyla, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmiş olan prim gün sayısı ile sahip oldukları belge sınıfı gibi hususları dikkate alarak üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabilmeleri için fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanılmak şartıyla en fazla iki sınav hakkı verilmesine dair gerekli düzenlemeyi yapmaya yetkilidir.

Fıkra nezaman yürülüğe girmiş; 12 Temmuz 2013 demekki nezamana kadar sınav yapılabilirmiş; 12 temmuz 2014

saygılarımla.

9. murcelikel

murcelikel TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    egemen bey anladım..yönetmelik açık ...ama mayıs sınavda yapılacak sınav tarihi belli değil ...ne zaman belli olacak acaba?

10. bcdyzi2

bcdyzi2 TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    merhaba arkadaslar ben oneden soyle bır duyuru vardı

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=sinav_hakki_duyurusu

bende subattakıne gıremeyecegım ama mayıs ayında kesın yukselme sınavı olurmu onu bılemıyoruz sıkıntı orada ınsallah olur kesın bılgısı olan arkadasımız varmı

11. murcelikel

murcelikel TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    o duyuru yu biliyorum ama mayısta olacak dediler ama bilemiyorum

bcdyzi2 bu yazıya teşekkür etti.
  12. bcdyzi2

bcdyzi2 TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    her turlu bılgı gelıyor kesın olur olmaz dıye ama yazılanlar var tabıkı bunun dısında hıc bır sey bızı sasırtmaz.

sadece yukarıdakı duyuru su anda yolunda gıdıyor aralık deıdler oldu subat dedıler olmak uzere.mayıs duyuruda var ama????

herkese kolaylıklar dılıyorum.

13. Cansel

Cansel TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Başvuru nereden yapılıyor bulamadım. Milli Eğitim Bakanlığı bir duyuru yayınlamış ama başvuru için meb.gov.tr sitesine yönlendiriyor ve ben sitede birşey bulamadım. Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Saygılar.

14. cengizyılmaz

cengizyılmaz TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Belirtilmedi
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    2014 sınav tarihleri duyurusu aşağıdaki şekilde yayınlanmış;

Eğitim kurumları ile bu kurumlardan eğitim alarak 24 Mayıs 2014 tarihli İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınavına girecek adayların dikkatine
    2014 yılı İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınav protokolü Genel Müdürlüğümüz ile Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında yapılmış olup Mayıs dönemi sınavı 24 Mayıs 2014 tarihinde, Aralık dönemi sınavı 27 Aralık 2014 tarihinde yapılacaktır.

Genel Müdürlüğümüzce yetkilendirilmiş “Eğitim Kurumları” ndan eğitim alarak 24 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak sınava girecek adayların eğitimlerini en geç 13 Mart 2014 (teorik eğitim bitiş tarihi son) tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir. 13 Mart 2014 tarihinden sonra eğitimlerini tamamlayan adaylar 24 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak sınava giremeyeceklerdir.

Ayrıca prim ödeme gün sayısına göre belge sınıfı yükseltme sınavına giriş hakkı olan adaylar da 24 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak sınava girebileceklerdir.

24 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak sınava yönelik sınav uygulama duyurusu ilerleyen tarihte yayımlanacaktır.

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=2014mayisduyuru

15. Cengiz ERTÜRK

Cengiz ERTÜRK TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Belirtilmedi
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    Değerli arkadaşlar,

2014 sınav takviminde 24 mayıs sınavı için 13 mart 2014 tarihine kadar eğitimleri bitmiş kursiyerler bu sınava katılabilir diye bir ibare var. Fakat benim eğitimim 16 mart'ta bitecek, bu durumda 3 günle sınavı kaçırmam söz konusu. Ve tahmin ediyorum benim gibi bir çok kursiyer bu maduriyeti yaşayacak. Çünki daha evvelden sınav tarihinden 45 gün önceden sonlanan eğitimler, bu sene sınavı ÖSYM yapacak olmasından dolayı 72 gün önce eğitimlerin bitmesi gerekmekte.

Bu konuda maduriyetin giderilmesi için ne yapmamız lazım? Nereye başvurup sesimizi, problemlerimizi duyurabiliriz? Yardımlarınızı rica ediyorum.

16. Cengiz ERTÜRK

Medeni hal:
    Belirtilmedi
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    Konu hakkında bilgisi olan yokmudur arkadaşlar?

17. kübra özenç

kübra özenç TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    aynı sorunla bende karşı karşıyayım bu mağduriyetimizi nasıl gidereceğimizi de bilmiyorum. Yetkilendirme Daire Başkanlığını aradım ancak onlar da hiçbir şekilde yardımcı olmadılar.

18. Cengiz ERTÜRK

Medeni hal:
    Belirtilmedi
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    Aynı sorunun biçok insanda olduğundan eminim fakat farkındalarmı ondan değilim. Yanlız anlayamadığım bu forumda kimseler cevap vermezmi gayet uygun bir soru sordum. 2 gündür kimseden cevap alamadık.

19. cengizyılmaz

cengizyılmaz TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Belirtilmedi
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
  20. Cengiz ERTÜRK

Medeni hal:
    Belirtilmedi
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)