Duyuru 2014 Sertifika Ücretleri Hakkinda - 02.01.2014

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. NAZLI KUŞVURAN

NAZLI KUŞVURAN TÜİSAG Üyesi

2014 Yılı Sertifika ücretleri dediğine göre 413 tl ödeyeceğiz.

2. kenzine

kenzine TÜİSAG Üyesi

Bildiğin soygundur bu.. Başka izahı yok..sınav ücreti 35 tl yatırıp sınava giriyorsun almaya hak kazandığın belgeyi devlet sana 472 tl ye satıyor..Şaka gibi

3. Ehakkas

Ehakkas TÜİSAG Üyesi

Öğleden sonra 350+kdv ye çektiler fiyatı 413 tl oldu ...

Duygu Cıngır bu yazıya teşekkür etti.
  4. Seriye Aksoy

Seriye Aksoy TÜİSAG Üyesi

Konuyla alakalı bilgilendirme yapan arkadaişımıza teşekkür ederim. Ben de gerekli şikayetimi yaptım. Umarım en kısa zamanda bu saçma uygulama düzeltilir. Sanki insanlar para basıyor. Bu ne gereksiz bir şeydir anlamış değilim. Başka yerlerden kısılan şeyleri bunun gibi sertifika ücretri adı altında mı toplamaya çalışıyorlar...??? :k_kızgın:

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ekaya

ekaya TÜİSAG Üyesi

Bimer tam 5 tane şikayet gönderdim, maaşıma %4 zam geldi belge % 33.33333 bu hak mı

6. serkan55

serkan55 TÜİSAG Üyesi

artı kdv denen vergi neyin vergisi anlamadım, biz herhangi bir hizmet mi satmışız veya almışız,, kurs ücretinde kursa gittik kdv yi biz ödedik ,ama belgede kdv nereden geliyor anlayamadım,,,,bu nedir ya,,,adamlar neyin karşılığı alındığı belli olmayan bir paraya birde kdv vurmuşlar...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. kilic45

kilic45 TÜİSAG Üyesi

Bende Bimer' e itirazda bulundum.

8. Dikbaseser

Dikbaseser TÜİSAG Üyesi

arkadaslar bende bugun bımer e sıkayetde bulundum artıs olacaksada bunun enflasyon oranında olması gerektıgını belırtmemız gerekır

9. çigdemdemir

çigdemdemir TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar c sınıfı sınavına girdim ve sertifikaya hak kazandım sanıyorum, şubatta A sınıfı için yükseltme sınavına da gireceğim yani peş peşe iki sertifika için de para mı ödeyeceğim?? sadece isg katip'te gözükmek yetmeyecek mi??

10. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Sertifika ücreti ödemeden nasıl İSG Katip te gözükeceksiniz?

11. çigdemdemir

çigdemdemir TÜİSAG Üyesi

bir OSGB müdürü bu yıl böyle bir uygulama olacağından bahsetti, bana da çok mantıklı gelmedi:(

12. trapezuslu

O arkadaş niyet belirtmiş veya sallamış. Bu yönetmeliğe ters. Yönetmelikte iş güvenliği uzmanını "
    .....Bakanlıkça yetkilendirilmiş, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip, ..." diye tanımlamış.
    Aynı şekilde kanunda da C veya B sınıfı belgeye sahip diyor.
    Gönül isterki 10 kuruşluk A4 için hiç para alınmasın ama Bakanlık istemiyor :hayır:

13. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Sertifika ücreti konusunda BİMER'e yaptığım başvuruya, İSGGM tarafından verilen "Ben yaptım oldu." mantığının açık bir göstergesi olan yanıt aşağıdadır:

Sayın ...........,
    02.01.2014 tarihli ve 4263 sayılı dilekçeniz incelenmiştir.
    Bilindiği üzere İş güvenliği uzmanlığı belgeleri ile ilgili son düzenlemeler 30 Haziran 2012 tarihli ve 28339 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” ile yapılmış olup, söz konusu kanunun 31 nci maddesindeki “….yetkilendirme ve belgelendirme bedelleri…...ne dair usul ve esaslar Bakanlıkça belirlenir” hükmü yer almaktadır.

Bu itibarla, belge bedelleri yukarıda bahsi geçen hüküm gereği alınıp yapılan son düzenleme ile 2014 yılında kişilere düzenlenecek işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve eğitici belgesi ücreti Bakanlığımızca 413 TL olarak belirlenmiştir.

Bilgilerinizi rica ederim.

çigdemdemir ve Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  14. Ayşe Bekoğlu

Ayşe Bekoğlu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

size en azından cvp gelmiş :) bana cvp bile gelmedi :)

15. PınarKaya

PınarKaya TÜİSAG Üyesi

Biz hırsızıs istediğimizi alırız mantığı bence.. Utanmayı unutmuşlar..

16. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

"İlk gelen, ilk cevaplanır." prensibi ile cevap veriliyordur. Benim başvuru numaramla sizinkini karşılaştırın. Bu konuda BİMER'e ilk itiraz başvurusunu yapan ben olabilirim.:) Elektronik posta ile cevap, Jan 6 at 11:16 PM'de bana ulaşmış.

17. Ayşe Bekoğlu

Ayşe Bekoğlu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

:) :) yok ben sizin kadar erken itiraz etmedim açıkçası :) ama cevap hepimiz için açıklayıcı nitelikte olmuş :) bu arada ben yine de dilekçe ile bir başvuru daha yaptım.

Sorgulayan Adam ve PınarKaya bu yazıya teşekkür etti.
  18. trapezuslu

"Utanmayı unutmak" güzelmiş. Terminolojiye girecek bir deyim :)

Ayşe Bekoğlu ve Sorgulayan Adam bu yazıya teşekkür etti.
  19. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

benim dilekçe bilgim aşağıda. yalnız bu durumda ücret 350 TL ye inmiş arkadaşlar..
    o kadar bıdı bıdı ettik, 50 TL+ kdv indirim alabildik. sizce bu başarımıdır?

20. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica