Duyuru 2014 Sertifika Ücretleri Hakkinda - 02.01.2014

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Yönetimdekilerin zam uygulamalarındaki genel taktiği "Ölümü gösterip, sıtmaya razı etmek üzerine kuruludur." Önce akla mantığa uymayan ölçüde bir artış yapıp, gelen itirazlar üzerinde ücreti düşürüp;
    ─İtiraz ettiniz ve değişiklik yaptık. Sizi önemsiyoruz.
    hissi vererek yine bildiklerini okumaktadırlar.

Netice itibariyle "Güç bizim elimizde, istediğimiz parayı alırız. Bu sertifikaya neden bu kadar yüksek bir ücret talep ettiğimizi size açıklamak ve bunu makul bir nedene dayandırmak zorunda değiliz. Biz Yürütme'yiz, yürütürken size hesap verecek değiliz." denmektedir.

Last edited by a moderator: 7 Ocak 2014
  2. YusufS

YusufS TÜİSAG Üyesi

bıdı bıdıya devam etsek biraz daha düşürebilimiyiz? :)
    nede olsa şark kültürü pazarlığı severiz

3. teachers71

teachers71 TÜİSAG Üyesi

başka bi forumdan arkadaş önceki sınavda C olduğunu, sertifikasını almadığını 21 aralıktada yükseltmeye girdiğini söyledi. oluyormuş yani. bende bu durumdayım. aralıkta C alacağım. şubatta yükseltmeye gireceğim. böyle oluyorsa süper olur.

4. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

O arkadaşa sorarsanız muhtemelen eline sertifikanın ulaşmadığını söylüyordur. Sertifika ücretini yatırıp dilekçeyi gönderdikten sonra ~15 gün içerisinde sisteme tanımlanıyorsunuz. Akabinde 2-4 ay sonra da sertifikanız adresinize geliyor. Sisteme tanımlanmamış yükseltme sınavına giremezsiniz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. teachers71

teachers71 TÜİSAG Üyesi

hayır kesinlikle parayı yatırmadığını söylüyordu? zaten muhabbet para üzerineydi. bunu araştırmak lazım. 2 ay içinde 900 tl para az değil.

6. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

evet.. ama yürütmeyide bizler seçiyorum.. bilmem anlatabildim mi..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. YusufS

YusufS TÜİSAG Üyesi

yani C yi kazansak bile 472tl yi vermeden yükseltme sınavına giremiyoruz degilmi ?

8. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

bence düşer.. cevap alan arkadaşlar yanıt yazmalı. indirim talep etmeli.. :evet:::ok::

9. trapezuslu

Dikkatli araştırın hakkınız yanmasın. Kanunun ilgili maddesini aşağıya ekliyorum. Bu söylediğiniz bu maddeye ters.
    "GEÇİCİ MADDE 4 – .....
    (2) (Ek: 12/7/2013-6495/55 md.) Bakanlık, usul ve esaslarını belirlemek kaydıyla, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmiş olan prim gün sayısı ile sahip oldukları belge sınıfı gibi hususları dikkate alarak üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabilmeleri için fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanılmak şartıyla en fazla iki sınav hakkı verilmesine dair gerekli düzenlemeyi yapmaya yetkilidir."

10. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

413 TL oldu dostum ::ok::

11. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

bi yanlışı var bence.. zira biri böyle baş vurmuş. isggm den şöyle bir yanıt gelmiş, C sertifikanız için parayı yatırın, sonra sınava başvurun..

kaldıki arada kaçan olduysa bile yükselme sınavını geçerde çalışmak isterse paracıkları yatırmadığı ortaya çıkacak ve mecbur toplu ödeyecektir die üdşünüyorum..
    yok böyle olmazsa, bizede sölesin ki C için verdiimi parayı geri iade alalım :evet:

12. YusufS

YusufS TÜİSAG Üyesi

tek cevabım vışşş anaaaaa
    insaf
    C sertifika 413
    sonra gir kazan A yada B yi (inş) bir 413 tl daha
    Bakanlık bu 6331'i niye çıkardı daha iyi anlıyorum arkadaşlar

13. teachers71

teachers71 TÜİSAG Üyesi

aşağıdaki yazışma o forumdan alıntıdır. enteresan :)
    • yyyyyy: Arkadaşlar sınavda C yi hakederseniz yükseltme durumunuz varsa belgeyi almanıza gerek yok sadece dilekçeye snoyu yazıp sınav başvurunuzu yapabilirsiniz banada Erzurum çağ ısmarlarsınız artık
      3 Ocak, 23:47, mobil ile ·
    • xxxxx..: Belge no para göndermeden çıkmıyor diyorlar.bende o durumdayım. Aynı şeyi düşündüm.olursa süper olur
      3 Ocak, 23:48
      yyyyyy...: Çıkıyor dostum ben C yi almadan Aya girdim

14. trapezuslu

Orada yazan seri no nedir. Belge seri nosumu?

15. aliriza

aliriza TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bu BİMER le olacak bir şey değil. TBMM deki bütün milletvekillerine, parti genel merkezlerine, hatta il başkanlıklarına meil gönderelim.

Sorgulayan Adam ve Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
  16. teachers71

teachers71 TÜİSAG Üyesi

arkadaşa biraz daha açıklayıcı bilgi sordum cevap gelince paylaşırım.

17. fatih33

fatih33 TÜİSAG Üyesi

Ne umduk ne bulduk! Fiyatın makul seviyelere çekilmesini beklerken.. Evet fiyatı düşürdüler ama "dağ fare doğurdu". ::-((

18. Ali Üstün

Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

bu konuşmalar olayın doğru olduğu manasına gelmez.. ben para yatırmadım ve sertifika no çkmadı. yatırdım yine çıkmadı.. 3 gün süre vermişti isggm. 3 üncü gün sonunda aktif oldu sertifika no mu aldım..
    bizzat canlı örneğiyim.
    diğer taraftan şimdi bulamam ama yukarda anlattığım olayı bizzat biri yaşamış ve burda yazmıştı.. para yatmadan A sınavına giremezsin demiş isggm..

19. aliriza

aliriza TÜİSAG Üyesi

Ben şu anda Milletvekillerine mail attım

Sorgulayan Adam bu yazıya teşekkür etti.
  20. teachers71

teachers71 TÜİSAG Üyesi

elbette arkadaşım.zaten yazdıklarıma bakarsanız kesin doğru diye iddia etmedim.varsınki o arkadaş bu yöntemle a sınavına girmiş olsun. bu olay bakanlığın gözünden kaçmışta olabilir. bir arkadaş böyle dedi. araştırmak lazım dedim.
    saygılarımla.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica