21.12.2013 Tarihinde Yapılan C Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı

mehmet aytac

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
ben gecen hafta cuma günü yatırdım hala 3 gün bitmedi;)

mehmet aytac

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
mehmet bey pazartesi yatırdım bugün 5. gün
acaba girişte mi problem var..izlediğim yol,e-devlet ten giriş yapıp isg-katip e yönlendiriyor ordaki giriş e bastığımda 3 gün sonra tekrar giriş yapın işleminiz kayda alınmıştır diye..başka yol mu var?

mahir anlak

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
acaba girişte mi problem var..izlediğim yol,e-devlet ten giriş yapıp isg-katip e yönlendiriyor ordaki giriş e bastığımda 3 gün sonra tekrar giriş yapın işleminiz kayda alınmıştır diye..başka yol mu var?
bende isg-katipte 012 sisteme giriş yetkiniz yok yazısı çıkıyor

mahir anlak

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
merhaba mehmet bey ben isg katip e hala giremiyorum ya siz.....????

mehmet aytac

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Al benden de o kadar Mahir Bey

mehmet aytac

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Mahony32 isg katip e ne zamandan beri girebiliyorsunuz biz hala giremiyoruz bizi bilgilendirebilirmisiniz tesekkur ederim

mahir anlak

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
iyi geceler mehmet bey
acaba kurstan bilgilerimiz mi ulaştırılmadı ?? diye düşünüyorum

meyman

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
bence 69 alıpta itiraz edenlerin 70 olmuştur.

mahony32

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Soru iptali 27/5 te açıklanmıştı. 28/5 te parayı yatırdım. 5/6 da isg katip e girip onaylandığına bakabildim. csgb ye yazdığım dilekçe cevabını buraya yazmıştım. aynı dilekçeyi hem csgb ye tekrar hem de bimer e yazdım. simdi geri dönüş bekliyorum. mağduriyetimizin bir şekilde telafi edilmesi gerekiyor. sınava girip te kazanamasam neyse. ama burada bir hak mahrumiyeti söz konusu. siz de isg katip e girebilirsiniz birkaç gün içinde. asıl bundan sonrasını ne yapacağız? benim durumumda olanlar sesimizi duyurmamız lazım.

mehmet aytac

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
iyi geceler mehmet bey
acaba kurstan bilgilerimiz mi ulaştırılmadı ?? diye düşünüyorum
Merhaba Mahir Bey; ben parayı yatırdığım gün kursa gittim,kurstakiler dekontu bize vermenize gerek yok doğrudan bakanlık devrede oluyor bir kaç gün yetki numarası belli olur ama sertfika göndermiyorlar artık dediler ne kadar doğru bilemiyorum artık

mahony32

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
ÇSGB den posta yoluyla gelen cevap;

İlgi dilekçenizle Ankara 10. İdare Mahkemesi’ nin 21/04/2014 tarihli ve 2014/159 esas sayılı yürütmeyi durdurma kararı ile 21/12/2013 tarihinde yapılan C sınıfı İGU sınavı B kitapçığında yer alan 88 nolu soru ile buna karşılık gelen A kitapçığındaki 63 nolu sorunun iptali ve yürütmenin durdurulması kararına istinaden yeniden değerlendirme sonucu (C ) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi almaya hak kazandığınız ifade edilerek prim ödeme gün sayısına göre üst sınıf iş güvenliği uzmanlığı sınavına girememenizden dolayı oluşan mağduriyetin giderilmesi hususu talep edilmektedir.
Genel Müdürlüğümüz kayıtlarında yapılan incelemede mahkeme kararı doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yeniden değerlendirme sonucu 70 puan alarak başarılı olduğunuz ve (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesini almaya hak kazandığınız tespit edilmiştir.
Bu itibarla (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olabilmeniz için Genel Müdürlüğümüz kurumsal tahsilat hesabına belge bedeli olarak 413.-TL’ nin yatırılması durumunda belgeniz İSG-KATİP’ de tanımlanarak aktif hale getirilecektir.
Öte yandan sınav başvuru sürecinin sona ermesi ve sınava girecek adaylara ait listelerin 1/4/2014 tarihinde ÖSYM Başkanlığına teslim edilmesi ve söz konusu sınavın 24 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleştirilmiş olması nedeniyle prim ödeme gün sayısına göre üst sınıf iş güvenliği uzmanlığı sınavına girebilmeniz hususunda Genel Müdürlüğümüzce herhangi bir işlem yapılamamaktadır.
Bilginizi rica ederim.

Benim anlamadığım durum şu:
listeler 1/4/2014 tarihinde ÖSYM Başkanlığına teslim ediliyor.
21/04/2014 tarihli ve 2014/159 esas sayılı yürütmeyi durdurma kararı 27/5/2014 te açıklanıyor.
sınav ise 24/5/2014 te yapılıyor. bu kararı açıklamak için neden bu kadar beklendi?
Karar sınavdan önce açıklansaydı, ÖSYM ye ek bir liste teslim edilemez miydi?

mehmet aytac

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
bende isg-katipte 012 sisteme giriş yetkiniz yok yazısı çıkıyor
Merhaba Mahir Bey, ben bugün csgb isg katip 0321 296 6000 nolu numarayı aradım bugun en gec yarına kadar girişiniz sağlanacak dediler..bilginize..

mahir anlak

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba Mahir Bey, ben bugün csgb isg katip 0321 296 6000 nolu numarayı aradım bugun en gec yarına kadar girişiniz sağlanacak dediler..bilginize..
merhaba
mehmet bey ben girebiliyorum isg katipe darısı yükseltme sınavına girebilmek

AbduLRahman

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar bende 69 dan 70 e yükselenlerdenim. Çalışma Bakanlığına dilekçe ile başvurdum gelen cevap şöyle;

İlgi dilekçenizle Ankara 10. İdare Mahkemesi’ nin 21/04/2014 tarihli ve 2014/159 esas sayılı yürütmeyi durdurma kararı ile 21/12/2013 tarihinde yapılan C sınıfı İGU sınavı B kitapçığında yer alan 88 nolu soru ile buna karşılık gelen A kitapçığındaki 63 nolu sorunun iptali ve yürütmenin durdurulması kararına istinaden yeniden değerlendirme sonucu (C ) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi almaya hak kazandığınız ifade edilerek prim ödeme gün sayısına göre üst sınıf iş güvenliği uzmanlığı sınavına girememenizden dolayı oluşan mağduriyetin giderilmesi hususu talep edilmektedir.
Genel Müdürlüğümüz kayıtlarında yapılan incelemede mahkeme kararı doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan yeniden değerlendirme sonucu 70 puan alarak başarılı olduğunuz ve (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesini almaya hak kazandığınız tespit edilmiştir.
Bu itibarla (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olabilmeniz için Genel Müdürlüğümüz kurumsal tahsilat hesabına belge bedeli olarak 413.-TL’ nin yatırılması durumunda belgeniz İSG-KATİP’ de tanımlanarak aktif hale getirilecektir.
Öte yandan sınav başvuru sürecinin sona ermesi ve sınava girecek adaylara ait listelerin 1/4/2014 tarihinde ÖSYM Başkanlığına teslim edilmesi ve söz konusu sınavın 24 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleştirilmiş olması nedeniyle prim ödeme gün sayısına göre üst sınıf iş güvenliği uzmanlığı sınavına girebilmeniz hususunda Genel Müdürlüğümüzce herhangi bir işlem yapılamamaktadır.
Bilginizi rica ederim.

birde anlayamadığım bu konuda eğitim kurumlarımız çok pasif kalıyor.
bu durumda olan kaç kişiyiz onu bile bilmiyoruz. sayımız fazla ise hep birlikte mahkemeye başvuralım.

mehmet aytac

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
merhaba
mehmet bey ben girebiliyorum isg katipe darısı yükseltme sınavına girebilmek
Mahir bey bende girmeye başladım..dediğiniz gibi darısı yükseltme sınavına girebilmeye..bu arad cidden bu durumda olan kaç kişi var birbirimize yardımcı olalaım birlikten güç doğar..ben varım AbduRahman bey

mehmet aytac

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar bende 69 dan 70 e yükselenlerdenim. Çalışma Bakanlığına dilekçe ile başvurdum gelen cevap şöyle;

Bilginizi rica ederim.

ben varım...AbdulRhaman bey..
birde anlayamadığım bu konuda eğitim kurumlarımız çok pasif kalıyor.
bu durumda olan kaç kişiyiz onu bile bilmiyoruz. sayımız fazla ise hep birlikte mahkemeye başvuralım.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.