TÜİSAG - Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Topluluğu

Tartışma 21 Aralık 2013 A Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında isgici tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

Ben israrlar psiko sosyal etkenlerin dolayli etkilerinin kalp krizinede yol actigini dusunuyorum.. bu soruda kesin iptal bence!..

2. Kamil kazım

Kamil kazım TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

bu soru çok tartışıldı ama cevap doğru.. Safiye Hanım'ın fenni yeterliliği taşıması zorunlu değil.. bu yeterlilikte birini ataması yeterlidir. herkesin kafasını karıştıran bu kişinin "PROJE SORUMLUSU" olması gerektiği.. hayır gerekmiyor.. proje sorumlusu bir mevki adıdır.. Safiye Hanım yetkili bir mühendis atayıp adına müdür, şantiye şefi vb. herhangi bir şey diyebilir.. mevkinin adının proje sorumlusu olması gerekmiyor..

3. omer_bacak

omer_bacak TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    Arkadaşlar A-sınıfı B kitapçığı
    1- soru 48: toplu koruma önlemleri doğru cevap verilmiş ama toplu koruma önlemi kişisel koruma önlemi midir.
    2- soru 7: Ultraviyole ışını da iyonlaştırıcı bir ışın değilmi.
    3- soru 32: bir yılını doldurmayan askere giden kıdem tazminatına hak kazanırmı.
    4- soru 77
    5- soru 78 kaldırma makinalarının genel kuralı yükün 5 katı değilmi
    6- soru 85 metal yangınında kullanılan metal tozu kuru kimyevi toz değilmi
    7- soru 100: Yapı ruhsatı alınırken kabloların,gaz borularının, kanalizasyonun yeri belli olmazmı
    Bu sorulara nasıl itiraz edebiliriz yada haklımıyım acaba. yardımcı olursanız sevinirim 69 puanda kalıyorum.

4. juventus11

juventus11 TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    85 kesin yanlış

5. unalsaribas

unalsaribas TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    90 ve 110 db lik iki makinenin beraber çalıştırıldıklarındaki yeni ses seviyesi ne olur sorusu var.
    0,01 mA akım hissedilemez belki yumuşakçalar familyasından solucanlar :) hissedebilir. EMO tarafından uydurulan bir tablo var ortada ve bu TABLONUN peşine takılmış gidiyoruz. ki soru da hiç bir şey belli değil akım alternatif mi doğru mu?, frekans ne? kişi neresiyle dokunuyor? kesin iptal edilmesi gerekir. Bu arada ben Yük. Elektrik Teknik Öğretmeniyim 15 yaşından beri bu işlerin içindeyim daha 0,01 mA akım hisseden babayiğit görmedim.

6. mehmet sait gürses

mehmet sait gürses TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    çok haklısınız. maden mühendisiyim ve konuya vakıfım. doğru şık A olmalıydı. Ancak bu soru iptal edilemez,sadece duyuru yaparak şık düzeltmesi yapılmalı

7. w w w . s a g l i g i m i c i n . com
    Sağlıklı Yaşam Rehberiniz - Şifalı Bitkiler, Diyet Listeleri, Gebelik, Tüp Bebek ve daha fazlası...

8. cumhur tokgöz

cumhur tokgöz TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    a kitapcığı 85. sorunun cevabı yanlış verilmemişmi arkadaşlar

9. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    a kitabi 56.soru

aşağıdakilerden hangisi iş ekipmanının bakım veya onarımı sırasında dikkate alınması gereken hususlardan birisi degildir

a ts standartları
    b operatör bilgisi
    c uluslarası standartlar
    d kullanim klavuzu

burda soruda onarım dedigi icin operatör den makinenin arizasina iliskinin bilginin dikkate alinmasi gerekli degilmi arkadaslar?

bu sorudada mantik hatasi yokmu sizce?

Halit KOCA bu yazıya teşekkür etti.
  10. Hakan BARTIN

Hakan BARTIN TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    Soruda "özellikle dikkate alınacak yerler arasında değildir" diyor. "Özellikle dikkate alınacak yerler arasındadır" şeklinde olması gerektiği kanaatindeyim. Dolayısıyla İPTAL gibi gözüküyor.

pantaman bu yazıya teşekkür etti.
  11. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    Arkadaslar Kalp krizi psiko sosyal etkilerin dolayli etkisinden dolayi olusmazmi ya? benmi yanlis dusunuyorum bir tek.. hangi tibbi literaturu acsaniz kalp krizinin nedenleri arasinda uzun sureli stres yazar mutlaka?

12. cihan cengiz

cihan cengiz TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

13. Hilal Aydın

Hilal Aydın TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    benim sana hak verdiğim ve yanlış olduğunu düşündüğüm tek soru 32

cihan cengiz bu yazıya teşekkür etti.
  14. cihan cengiz

cihan cengiz TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    katlıyorum iptal soru

15. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    hangi soru?

16. Hilal Aydın

Hilal Aydın TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    kesinlikle bence de katılıyorum

17. Öznur Temiz

Öznur Temiz TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    A SINIFI KİTAPÇIK -A 11 SORU VE 85. SORULAR YANLIŞ

18. ilkercanakcili

ilkercanakcili TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    ayrıca a kitapçığı 12. soru tamamen yanlış çalışanlar arsından uzman belirrleyecekmiş varmı böyle bir şey allah aşkına gerekli vasıflara sahip dese hadi neyse

19. syyksl

syyksl TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    soruda d şıkkında 2 posta halinde yazıyor. doğru cevap a

20. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    Soruda hata olmadığı için sadece ilan edilen cevap yanlış olduğundan, sorunun iptal edilmesi gerekmez. Sadece ilan edilen cevap değiştirilebilir.

21. Öznur Temiz

Öznur Temiz TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    A SINIFI A KİTAÇIK 11.SORU C VE D şıkları ikiside yanlış çünkü İSGB KURULMASI İÇİN TAM SÜRELİ İŞ HEKİMİ VE TAM SÜRELİ İSG UZMANI GÖREVLENDİRİLMELİ ancak tam süreli diye belirtmemiş...Dayanak:İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği MADDE 5 bend 3,bunun dışında 6331 sayılı kanun MADDE 8 BEND 6 YA göre tam süreli olduğunu belirtmek zorunda
    19 dakika önce · Beğen

A sınıfı A kitapçık SORU 85 ,,,DOĞRU CEVAP A ŞIKKI OLUCAK KEN CEVAP ANAHTARINDA B DEMİŞ YANLIŞ ..Dayanak Maden İşyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği EK 3 Yeraltı Maden İşleri Yapıldığı İşyerlerin de Uygulanacak Asgar Özel Hükümler10.17 'Ateşleyici grizulu ocaklardda lağım deliklerini doldurmadan önce 25 metre bir alan içinde ve özellikle TAVANDAKİ BOŞLUKLAR,ÇATLAKLAR VE OYUKLARDA GRİZU ÖLÇÜMÜ YAPAR.'

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Sitemap    HTML Sitemap

Yandex.Metrica