TÜİSAG - Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Topluluğu

21 Aralık 3. Sınav Hakkı Dilekçesi

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında ibrahimkara tarafından paylaşıldı.

1. ibrahimkara

ibrahimkara TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (B)

Arkadaşlar 3. sınav hakkı için tıpkı yükseltme sınavına girecekler gibi dilekçe yazıp bakanlığa yollamamız gerekiyormuş. Elinde dilekçe örneği olan varsa paylaşabilir mi?

tekno28 ve Muharrem MAMAK bu yazıya teşekkür etti.
  2. Hakan FIRAT

Hakan FIRAT TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (B)

Ekte bir dilekçe örneği mevcuttur.

Ekli Dosyalar:

emniyet, Hira Ataç, bilalkya ve 6 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. TÜİSAG GOOGLE MAIL GRUBUNA KATILDINIZ MI ?

Gün içerisinde mevzuatlardaki gelişmelerden ve sitemizde paylaşılan önemli belge ve dosyalardan sizleri hızlı bir şekilde haberdar edebilmemiz için 21.500 üzerinde üyesi bulunan Google Mail grubumuza bekliyoruz. Üyelik için aşağıdaki adrese tıkladıktan sonra çıkan kutucuğa mail adresinizi yazmanız gerekmektedir. Akabinde mail adresinize gelecek olan maili onayladığınız taktirde grubumuza katılımınız tamamlanacaktır. 
    Grubumuza katılmak için lütfen aşağıdaki linki tıklayın;

http://groups.google.com/group/isgfrm/subscribe 
    Saygılarımızla, 
    TÜİSAG Yönetimi

4. ibrahimkara

ibrahimkara TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (B)
    Teşekkür ederim. Biraz önce kursu aradım kurs bitim tarihi için hiç bir şeyden haberleri yok. Ne yazık değil mi?

5. KURTARANN

KURTARANN TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    Merhaba bende 3. sınav hakkından yararlanmak istiyorum dilekçeyi hangi adrese göndereceğimize dair bir bilgi bulamadım bilen varsa paylaşabilirmi?

6. ibrahimkara

ibrahimkara TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (B)
    T. C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
    İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
    Adres: İnönü Bulvarı No:42 Pk: 06520
    Emek / ANKARA
    Tel: 0 312 215 50 21

Bu adrese yollanacak dilekçe Mezuniyet belgesi ile birlikte

emniyet, hayataslı, evremmm ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. mustafa bayman

mustafa bayman TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    Biraz önce alo170 i aradım.3.sınav için dilekçe yi posta veya kargo ile gönderebilirmiyiz diye sordum.Bana cevap olarak dilekçe ye gerek olmadığını sınav duyurusu yapılınca sınav ücreti yatırıp sınava girebileceğimizi söylediler.

tinkir bu yazıya teşekkür etti.

8. w w w . s a g l i g i m i c i n . com
    Sağlıklı Yaşam Rehberiniz - Şifalı Bitkiler, Diyet Listeleri, Gebelik, Tüp Bebek ve daha fazlası...

9. ibrahimkara

ibrahimkara TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (B)
    Ne kadar güvenebiliriz söyleyen kişiye

aykn ve tinkir bu yazıya teşekkür etti.
  10. tinkir

tinkir TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    bu
    konuda kafam iyice karıştı bi kısım dilekçe yazılacak derken bi kısım gerek olmadığını söylüyor kesin ve net bilgiyi aldınız mı acaba??

11. mustafa bayman

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    Bende tam güvenemedim.sizde alo 170 i arayın bakalım ne diyecekler.

12. Denizz

Denizz TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    15/8/2009 tarihinden sonra Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim alıp sınav hakkını kaybedenler, bu maddenin yayım tarihi itibariyle 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabilirler.

1 yıl içerisinde 3 sınav var ise üçüğnede katılma hakkımız var mı?

13. burcualp

burcualp TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    Arkadaşlar,
    Bu dilekçeyi bakanlığa mı göndereceğiz.. yoksa faks mı çekilecek...

14. igu_mehmet

igu_mehmet TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    Evet var 1 yıl içindeki tüm sınavlara girme hakkımı geçici madde 3 ile sabitlenmiş durumda.

Kaynak: http://www.resulkurt.com/?artikel,6986/ek-sinav-hakki-icin-basvuru-yapmakta-gecikmeyin/adnan-agir

Şahin Hamarat bu yazıya teşekkür etti.
  15. ibrahimkara

ibrahimkara TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Bekar
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (B)
    Arkadaşlar siz dilekçenizi her ihtimale karşı yollayın zarar etmezsiniz

16. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    ALO 170 (ÇSGB ) ile yapılan tüm görüşmelerin kayıt altında olması ,güvenilirlilik için yeterli diye düşünüyorum.

17. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)

ÇSGB/İSGGM 'nin sitesindeki
    21 ARALIK 2013 TARİHİNDE YAPILACAK İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI sınav DUYURUSU' na bir göz atıverelim lütfen.

5)"Bakanlığımızca Milli Eğitim Bakanlığına yaptırılan daha önceki sınavlardan birine girmiş ve başarısız olmuş adaylar en son katıldıkları eğitimin tarihinden itibaren üç yıl içinde ilgili sınavlara katılabileceklerdir. Bu itibarla bu durumdaki adayların isimleri sınav listesine otomatik olarak eklenecektir." deniliyor.

18. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)

İadeli Taahhütlü posta daha garantili olur.

19. kemalx

kemalx TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    "15/8/2009 tarihinden sonra Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim alıp sınav hakkını kaybedenler, bu maddenin yayım tarihi itibariyle 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabilirler."sınav hakkını kaybedene hak tanınıyor ancak bir sınava girene hak verilmiyor.Böyle saçma bir cümle olur mu?Neymiş 1 yıl içinde ilgili sınava katılabilirlermiş!İlgili sınav üç tane bu sınav hakkını kaybeden kişiler kaç tane ilgili sınava girebilecekler o konuda hiçbir bilgi yok.Yönetmeliği yazan kişiler böyle bilmece gibi yazdıktan sonra,ek sınav hakkı verilmesi sonucu değiştirmez.Yönetmeliği hazırlayan kişiler maalesef sınav sorularını da böyle hazırlıyorlar.Böyle yönetmelik yazana kadar herkese üç sınav hakkı veriyoruz deseler bu konuda hiçbir problem kalmaz.Bu tanınan hak anayasaya aykırı hükümler bulunduruyor.Anayasada
    "Madde 10 – Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir."Bu yönetmelikten sonra eşitlik nerede kaldı lütfen hesap ediniz.
    Bunun için dava açmak gerekiyor.Bir sınav hakkını kullanana bir hak verilmiyor ama iki sınav hakkını kullanıp başarısız olana ek bir sınav hakkı veriliyor.Demek ki ben bu ülkede ikinci sınıf bir vatandaş konumunda bulunuyorum.Demokrasilerde haklar kişilere özgü olmamalı geneli kapsamalıdır.Ben iki sınav sonucu başarısız olan arkadaşların sınava girmesine karşı değilim ancak onlara verilen hakkın bize de verilmesi daha uygun bir davranış olacaktır.Bir de kafa karıştıran durum bu kişiler dilekçe ve diploma ile müracaat edeceklermiş.Bu kurum kimlerin eğitim aldığını,stajın nerede yapıldığını ve eğitimin ne zaman bittiğini bilmiyormuş gibi bir de dilekçe istiyor.Herhalde Ptt ile bir anlaşma yapmışlar ve adayları Ptt'ye sevkediyorlar.Bu kadar gülünç olaylar zinciri ancak ülkemizde yaşanır.Çünkü bu kişilere kimse hesap sormuyor.Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanının olaya el koyarak bu çarpıklığı gidermesini ümit ediyoruz.

Yusuf SAYAR ve guven7557 bu yazıya teşekkür etti.
  20. mustafa bayman

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    Daha önce alo170 i aramıştım 3. sınav için dilekçeye gerek yok demişlerdi.Aynı gün bana geri döndüler dilekçe için tam bir bilgileri olmadığını söylediler.Bunu öğrenmek için başvurumu aldılar 3 gün içinde bana döneceklerini söylediler.Ben dilekçenin posta veya kargo ile gönderilirmi diye sordum cevabını bekliyorum.

tinkir bu yazıya teşekkür etti.
  21. hdy

hdy TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)

Peki aynı sayfanın aşağısında da şöyle bir yazı var... 7. Madde de

7- Öte yandan; “İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” 11 Ekim 2013 tarihli ve 28792 sayılı resmi gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girmiş olup, söz konusu Yönetmelik hükümleri doğrultusunda;

a- 15/8/2009 tarihinden sonra Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim alıp sınav hakkını kaybedenler, bu maddenin yayımı tarihi itibarıyla 1 yıl içinde ilgili sınavlara katılabileceklerdir.

Söz konusu adaylar;21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak sınava girebilmek için 12.11.2013 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. vatandaşlık numarasını içeren dilekçe, lisans diploma örneği) Bakanlığa başvurmak zorundadır.

22. ismail_erdogan83

ismail_erdogan83 TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzman Adayı (C)
    diploma örneği derken noter onaylı mı yoksa fotokopi yeterlimidir

Sitemap    HTML Sitemap

Yandex.Metrica