Tartışma 21 Aralık 2013 A Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında isgici tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. hamza yüzüak

hamza yüzüak TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar iskele sorusunda ; yapı işleri yönetmeliğine göre diye başlıyor. haftada bir kontrol olacaktı oyüzden bu şık hatalı 6 ay davası iş ekipmanları yönetmeliğinde geçer soru iptal olmaz

2. Hakan UĞUR

Hakan UĞUR TÜİSAG Üyesi

Bence iksele sorusunda bir hata yok çünkü kontrol sürelerini soruyor. İlk 3 şıkta sorun yok. 4. şık 6 ayda 1 kontrol edilir diyor ki doğru cevap bu çünkü yapı iskelelerinin periyodik kontrol süresi en az 6 ayda 1.

efsun bu yazıya teşekkür etti.
  3. bilgesena

bilgesena TÜİSAG Üyesi

Bence bu sınavda iptal olacak sadece bir soru var iyonlaştıcı radyosyan hangisidir diye sorulan soru a-uv d-gama iki şıkda doğrudur.Bu nedenle kesinlikle iptal olucak

4. heroglu

heroglu TÜİSAG Üyesi

Stres in yol açtığı hastalıklar yoruma açık.İptal edilebilir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. adova

adova TÜİSAG Üyesi

iskelelerin kontrolleriyle ilgili, aşağıdaki seçeneklerden hangisi yanlıştır.
    a-üstünde herhengibir değişiklik yapıldığı zaman kontrol edilir.
    b-işe başlamadan önce kontrol edilir.
    c-bir süre kullanılmayıp tekrar kullanılacağı zaman kontrol edilir.
    d-6 ayda bir peryodik olarak kontrol edilir.
    Arkadaşlar bu sorunun soruluş tarzı yanlış.
    doğrusu şu şekilde olmalıydı bence.." peryodik kontrolleri haricinde denmeli",şıklarda ona göre düzenlenmeliydi...

6. EMİN DAŞDELEN

EMİN DAŞDELEN TÜİSAG Üyesi

Düşünceniz doğru ben soruyu doğru yaptım .Fakat bu demek değilki sorunun soruluş şekli doğru.Sorunun soruluş şekli yanlış olduğu için bu soru iptal olur gibi.Çünkü bu 3 saat hafta sonumu hafta içimi bunu belirtmek lazım.şıklarda ise 495 te 510 da vardı.Hafta içi mesai %50 zalı olur bu şekilde hesaplanırsa 495,egr hafat sonu mesaisi olursa bu %100 zamlı olacağından 510 tl olur bu belirsizlikten dolayı soru iptal olur.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. babo

babo TÜİSAG Üyesi

Bu soruda bir hata yok. Soruda Yapı işleri yönetmeliğine göre sorulmuş. Yapı işleri yönetmeliğine göre 6 ayda kontrol diye bir durum yok. Haftada bir kontrol söz konusu. Soruda hangisi değil diye sorulmuş. Yani cevap 6 ay olacak. Yönetmeliğe bakarsanız ve soruyu doğru anlarsanız sıkıntı yok.

8. unalsaribas

unalsaribas TÜİSAG Üyesi

uv ışınlar iyonlaştırmaz. beta gama ve x ışınları iyonlaştırır. bilim öyle diyor.

9. unalsaribas

unalsaribas TÜİSAG Üyesi

Hatalı soru itirazı nasıl yapılıyor, kişiler bireysel yanlış/hatalı soru itirazı yapabiliyor mu?

10. zeynel1971

zeynel1971 TÜİSAG Üyesi

3 ayda bir kontrol edilir yani altı ay yanlış

11. erkan hafızoğlu

erkan hafızoğlu TÜİSAG Üyesi

CVB KARBONMONOKSİT MASKESİ ZATEN CO2 MASKESİ DEĞİL

12. sibel kayserilioglu

sibel kayserilioglu TÜİSAG Üyesi

13. erkan hafızoğlu

495 TL ARKADAŞIM NE BAYRAMI? NE HAFTA SONU? NERDE YÖNETMELİKTE % 100 İBARESİ YAPIŞTIR LİNKİNİ SANA BANA GÖRESİMİ VAR BUNUN ? FAZLA ÇAKIŞMADA % 50 , FAZLA SÜRELERDE ÇALIŞMADA % 25 ODA İŞÇİ İLE HAFTADA 45 SAAT YADA ALTI ANLAŞMAYA GÖRE AÇIN OKUYUN.

14. sibel kayserilioglu

sibel kayserilioglu TÜİSAG Üyesi

Hafta sonu olmus olsa idi bu kisi 450+30 480 alirdi.

15. heroglu

heroglu TÜİSAG Üyesi

Periyodik ibaresini sikta oldugunu tam hatirlayamadim egerki dediginiz gibiyse bu soru iptal edilir.

16. erkan hafızoğlu

hiçç alakası yok

17. engineer63

engineer63 TÜİSAG Üyesi

51. soruda a ve c şıkları tamamen aynıydı dikkatinizi çektimi arkadaşlar yoksa sadece ben mi aynı gördüm ???

18. Ddidem

Ddidem TÜİSAG Üyesi

51.? soru hangisiydi

19. hasankur

hasankur TÜİSAG Üyesi

20. Halikarnassos

Halikarnassos TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı mı ? B kitapçığı mı ?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş