Tartışma 21 Aralık 2013 A Sınıfı Sınavı Itiraz Edilecek Iptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında isgici tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. omer_bacak

omer_bacak TÜİSAG Üyesi

kesinlikle size katılıyorum bu soruya itiraz edilmeli

efsun bu yazıya teşekkür etti.
  2. ucingi

ucingi TÜİSAG Üyesi

bahsettiğiniz soru safiye hanım sorusu ise kesinlikle size katılıyorum

3. xxxx

xxxx TÜİSAG Üyesi

merhaba;

bencede iptal askere gidene tazminat ödenir ama 1 yılı doldurması lazım. tazminatta brütten ödenir. yani şıklarda 2 yanlış var.kesin iptel olmalı eminim.
    arkadaşlar pazar günü mesailer 2 katı ödenir diye bir şey yoktur. haftalık tatilinde çalıştırırsanız 2 katı mesai ödersiniz. burada haftalık 45 saattin üzeri FAZLA MESAİ dir. bu soruda kesinlikle hata yok. bence çok fazla tartışmamak lazım diye düşünüyorum.

4. cemoo

cemoo TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle yanlış arkadaşlar. Ben 87 alıyorum. Ama itiraz ederseniz kesinlikle iptal olur.çünki A ve B siklarinin ikiside yanlış.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. sakink

sakink TÜİSAG Üyesi

kıdem tazminatlı soru yanlış

6. cemoo

cemoo TÜİSAG Üyesi

A gurubu 12 sorudan bahsediyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. glryvz

glryvz TÜİSAG Üyesi

bu yazdıklarınız hangi yönetmelikten acaba

8. hasan38

hasan38 TÜİSAG Üyesi

merhabalar,
    kıdem tazminatı,fazla çalışma ve soğuk yangın kesinlikle yanlış birkaç gün sonra hepimiz göreceğiz.

9. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

Eğer bu aksam hata oldugunu dusundugumuz sorular uzerinde uzlasmaya varip yarin bu sorulara hep beraber itiraz etmezsek kimsenin bir sey gorecegini sanmiyorum sevgili dostum!..

melik şereflişan bu yazıya teşekkür etti.
  10. ucingi

ucingi TÜİSAG Üyesi

gerekli fenni yeterliliğe sahipse kendiside yapar ama soruda safiye hanımın yeterliliği ile ilgili bi bildirim yoktu yani görevlendirmelidir olması gerekmiyormu

11. omer_bacak

omer_bacak TÜİSAG Üyesi

arkadaşım ben bu soruya doğru cevap vermişim ama sana katılıyorum bence itiraz edilebilecek bir soru bu

12. Sorgulayan Adam

Sorgulayan Adam TÜİSAG Üyesi

48. Risk değerlendirmesinde; risk kontrol adımları uygulanırken, kişisel korunma önlemlerine göre aşağıdakilerden hangisine öncelik verilmesi sağlanır?
    A) Dokümantasyona
    B) Toplu korunma önlemlerine
    C) Kişisel koruyucu donanımlara
    D) Kişisel maruziyet seviyelerinin belirlenmesine

İş Sağlığı ve Güvenliği Risk Değerlendirmesi Yönetmeliği
    Risk kontrol adımları
    MADDE 10
    (2) Risk kontrol adımları uygulanırken toplu korunma önlemlerine, kişisel korunma önlemlerine göre öncelik verilmesi ve uygulanacak önlemlerin yeni risklere neden olmaması sağlanır.

13. N.SERTEL

N.SERTEL TÜİSAG Üyesi

bende ukelalık yaptığınızı düşünüyorum 82 alacak olmanızı vurgulayıp bu şekilde konuşmanız çok saçma... 70 alan geçer.. Sizmi oteritesiniz.. Saygılı olun buradaki herkes az yada çok emeği var.. işin açıkcası siz böyle yazdığınız için sizin A yı haketmediğinizi düşünüyorum bende....

melik şereflişan ve Selahattinekinci bu yazıya teşekkür etti.
  14. hasan murat beşer

hasan murat beşer TÜİSAG Üyesi

15. Hilal Aydın

Hilal Aydın TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben tazminat sorusu için hazırladım örnek olarak size de yolluyorum

Ekli Dosyalar:

16. ELEKTIRIKMUHENDISI

ELEKTIRIKMUHENDISI TÜİSAG Üyesi

ARKADAŞLAR BENCE EN GARANTİ SORULAR B KİTAPCIĞINDAKİ 33 CÜ SORU VE 86 SORU BANKO İPTAL EDİLİR DİYORUM SİZCE NE DİYORSUNUZ KATILIYORMUSUNUZ BANA

17. ELEKTIRIKMUHENDISI

ELEKTIRIKMUHENDISI TÜİSAG Üyesi

VALLAHİ DOĞRU DİYORSUN COK KARISIK TARTIŞIYORUZ

18. polat

polat TÜİSAG Üyesi

Yapmak ya da yapmamak çok önemli değil. Kastım içerisinde olduğum kitlenin fiili duruma uzaklığına dikkat çekmekti. Performans ve beceriyi referans alan sınavın kabul edilebilirliği daha yüksek olmaz mı? Yoksa 70 alan tabi geçer. 70 aldıktan sonra da A yı hak etmiştir. (Not: Ukelalık terimini de iade ederim)

19. xxxx

xxxx TÜİSAG Üyesi

merhaba;

ben size katılmıyorum. görevlendirmelidir zorunluluk ifade eder. görevlendirebilir ise keyfiyet yani ister görevlendirir ister görevlendirmez yanlışmıyım acaba.:(

20. polat

polat TÜİSAG Üyesi

Evet siz gibi düşünüyorum. :)

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica